5 bitki setupu için gerekli malzemler

atheras

Yeni üye
Selam kanka evimde bomboş bir oda var büyük bir oda sayılabilir. Ben bu odada 5 saksı auto yetiştirmek istiyorum elimde hiç bir malzeme yok şu an. Odada kabin kurmayacağım odanın kendisi kabin gibi olacak. 5 saksı için bana hangi malzemeler gerekli sıfırdan hiç bir şey yok.

Saksı hacmim ne olmalı hangi toprağı ve gübreyi kullanmalıyım ?
Hangi ışığı kullanabilirim 5 bitki için ?
Özel gübrelere gerek var mı ?

Bana patatese anlatır gibi yardımcı olacak varsa çok sevinirim kankalar.

ThomasShelby

Yeni üye
kanka kaplamak çok pahalıya denk gelecek onun yerine kaliteli bir ışık alsam ? var mı tavsiye edebilecğein 5 bitkiye yetecek ışık ?
Kanka 5 bitkiye çok kaliteli bir ışık da alsan da maliyetli olucak zaten 2k civarıni gözden cikarican ve ışıgı verdiginde ısık cevreye de dağılıcak yani verim düşük olur diye düsünüyorum olmaz değil tabi ama istedigin verimi alamayabilirsin

atheras

Yeni üye
Kanka 5 bitkiye çok kaliteli bir ışık da alsan da maliyetli olucak zaten 2k civarıni gözden cikarican ve ışıgı verdiginde ısık cevreye de dağılıcak yani verim düşük olur diye düsünüyorum olmaz değil tabi ama istedigin verimi alamayabilirsin
kanka bütçe ayırdım o konuda sıkıntım yok 3-5 bişeyler verebilirim ışığa ya da bana ışık hesaplamayı öğretirsen ben kendim de araştırıp bir ışık alabilirim. ya da direkt sen kanka bu ışık 5 bitkiye hatta 10 bitkiye yeter çok iyi bu diyip bir link atarsan ben şenlenirim kanka :D

kanka bütçe ayırdım o konuda sıkıntım yok 3-5 bişeyler verebilirim ışığa ya da bana ışık hesaplamayı öğretirsen ben kendim de araştırıp bir ışık alabilirim. ya da direkt sen kanka bu ışık 5 bitkiye hatta 10 bitkiye yeter çok iyi bu diyip bir link atarsan ben şenlenirim kanka :D

Quantum board 4800watt işini görür 4-5 auto için gibime geliyor bana göre
Ayrıca odayı kaplama saçmalığına falan girme

ThomasShelby

Yeni üye
Kanka bu linkte ki konuyu tamamen oku tüm ihtiyacın burda tavsiyem 5 bitkiye 480 watt Quantum board yapman harika bir iş cıkartır. En yeni teknoloji olan samsung 301 versiyonunu al hem daha uyguna mal edicen hem kaliteli olucak

Ü

Üye silindi 20701

Guest
Kaplamaya gerek yok onu kafana takma olmasada olur burda senin iki sorunun var bri ışık ikinkoku koku sorunun varsa maliyet biraz artar odayı güzel izole edip karbon filitreler takmalısın buda oda için büyük fanlar büyük karbonlar gerekir olmassa olmazların gübreler onlarda iyi parslar tutuyo iyi bişey yapmak stiyosan en az 6 5. 6 gübre alıcan ve ışık ışıkta iyi paravtutar ışıga cob led yaparsan maliyetin düşer kendin becerebilirsen dahada düşer senin burda ana üç kalemin var koku için fitrevve havalandırma bu sorun olmaz diyosan ikiye düşer gübre ve ışık

atheras

Yeni üye
Kaplamaya gerek yok onu kafana takma olmasada olur burda senin iki sorunun var bri ışık ikinkoku koku sorunun varsa maliyet biraz artar odayı güzel izole edip karbon filitreler takmalısın buda oda için büyük fanlar büyük karbonlar gerekir olmassa olmazların gübreler onlarda iyi parslar tutuyo iyi bişey yapmak stiyosan en az 6 5. 6 gübre alıcan ve ışık ışıkta iyi paravtutar ışıga cob led yaparsan maliyetin düşer kendin becerebilirsen dahada düşer senin burda ana üç kalemin var koku için fitrevve havalandırma bu sorun olmaz diyosan ikiye düşer gübre ve ışık
kanka dağın başında tek oturuyorum sıkıntı yok denilebilir ışığı yukardaki arkadaşlaron tavsiytesiyle quantum board işine gireyim dedim

Woppy

Ordinaryüs
Knk 240 qb 3 auto rahat hatta 4 bile bakar sen illa 5 yapacam diyoraan 480w yap yoluna bak altınada ben olsam en asagı 7 adet auto 4 afet veya 5 adet photo koyardım. Buarada arkadaş qb konusu önermiş dediği gibi o konuyu iyice yorumlarıyla oku gerekli bütün bilgi var orada.

Woppy

Ordinaryüs
Aynen bakar bro dediklerin gibi ama 2 photo için o alan dar bence yada sıkı bi eğitimle anca olur gibi şöyle diyin 19 lt saksılar 30 35cm civarı saksıları koydunmu yer kalmaz nem makinasına bile. Alanı iyi hesapla ve photoları 19 lt altına dikme autolarıda 15 lt altına ekme fazlası iyi olur ama bunlardan az olmamalı olurmu olur ama verim düşer ne kadar kök o kadar verim

Tm kanka sagol
Aynen bakar bro dediklerin gibi ama 2 photo için o alan dar bence yada sıkı bi eğitimle anca olur gibi şöyle diyin 19 lt saksılar 30 35cm civarı saksıları koydunmu yer kalmaz nem makinasına bile. Alanı iyi hesapla ve photoları 19 lt altına dikme autolarıda 15 lt altına ekme fazlası iyi olur ama bunlardan az olmamalı olurmu olur ama verim düşer ne kadar kök o kadar verim

Auto için 15 lt saksı altına inmemeli demişsin hocam
Çok özür dileyerek söylüyorum otçu bebe YouTube de 6 lt ilk saksılara ekiyor hikmeti nedir acaba? Açıkçası bende onu feyiz alarak yetiştirmeyi düşünüyorum. 6 lt ye ekmemelmiyim? Yada auto bitki için neden en az 15 lt ?

Woppy

Ordinaryüs
15 lt daha geniş kökleneceği için verimide o kadar olacak autolar için kökler saksının dibine degdimi çiçeğe girer derler bu bitkiler rahatlığı seviyor

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
  • B boldpilot34:
    hahahaha *** ** ***** hahahaha***** ****** ****** hahahaha*******
  • lavrens lavrens:
  • L lityum:
  • L lityum:
    **** ** ** **** ******* hahahaha
  • spotify artist spotify artist:
  • A angeshar:
  • Bruno99 Bruno99:
  • lavrens lavrens:
  • lavrens lavrens:
    hahahaha* **********
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • lavrens lavrens:
    ******** ** ***** ** ***** ***** ******* hahahaha* ******* ****** ***** *** *** **** ****** ******* **********
  • lavrens lavrens:
  • lavrens lavrens:
    lavrens lavrens: **** ****** ******* **********