73. Gün Lemon OG - Sararma - Çiçeklenmede mi (Güncelleme)

fulldog

Yeni üye
Selamlar Kankalar Herkese,
GÖRSELLER:

Kızım kabininde. Lem OG. Toprağa 22.05'de adım attı.
08.06.20'de grow gübreye başladı. Her şey güzel gidiyordu.
Hava sıcaklıklarından dolayı bir ara kabin içi 34' e girdi. Bu şekilde 30-34 arası 3 gece 4 gün geçirdi diyebiliriz. Stressini yaşadı. Ama şu an çözdüm, genelde 25' karanlık 28-30' ışıkta sıcaklık değeri alıyorum.
Nem'i hiç şaşmadım. Büyümede %60 , Çiçeklenmeye girdiğini düşündüğümde %40-50 arası değerleri korudum.
LST yapıldı bu arada zamanında. Topping 2 kere yaptım gerek duymadım fazlasına.

23.06.20'de Bloom'a geçtim erken miydi? Şu an çiçeklenmede miyiz anlayamıyorum.
2 günde 1 sulama yapıyorum. (Hesi ölçülerini azdan başlayıp yükselterek giriştim gübrelemeye)
- 4ml Bloom, -1ml Calmag --> 1L su 6-6,5ph değerini koruyorum her sulamada.

Ekipman;
magicplant 60x60'lık paket. Hesi Gübre, 250w çiftspktrum

Danışmak istediğim;
--> Yaprak uçlarındaki aşağı doğru kıvrılma neden kaynaklanıyor?
--> 40. gününde ve bloom'a başlamışken Pistil görememiş olmam normal mi? Zamanı var mı daha? Bloom'a erken mi geçmişim acaba?
--> Alt yapraklardaki sararma neden kaynaklanıyor olabilir? -1calmag vermeme rağmen bu şekilde devam ediyor? Bir kitlenme mi var?
--> Fan yapraklarından bazılarını çiçeklerinin ışığını kapattığı için ara ara kesiyorum. Buna devam etmeli miyim, yoksa bırakıyım mı bu işlemi?

Genel olarak değerlendirip gördüklerinizi de söyleyebilirsiniz Kankalar.
Yardımınızı beklerim, herkese cool growlar...

Sokolov

Yeni üye
Kanka bildiğim kadarı ile ısı stresi dolayından yaprak uçları kıvrılıyor (emin değilim) ısıya dikkat etmen gerek bitki hermaya dönüşebilir öyle biliyorum.

Bitki toprakta vitamin bulamıyınca alt yapraklardan emmeye başlıyor diye biliyorum (emin değilim ustalar daha iyi bilir)

Suyu ph ayarlı veriyorsun demi kanka?

Grower00

Üye
Moruk iki düşüncem var
1 veg dönemi devam ederken bloom gübresi kullanman bitkinde nitrojen eksikliği ortaya çıkarmış olabilir bitkin daha blooma geçmemiş gördüğüm kadarıyla
2 4 ml gübre bu aşamalarda fazla gelebilir benim tavsiyem her sulamada 1 ml ile başla yükselterek devam et ama 4 e kadar çıkma

fulldog

Yeni üye
Kanka bildiğim kadarı ile ısı stresi dolayından yaprak uçları kıvrılıyor (emin değilim) ısıya dikkat etmen gerek bitki hermaya dönüşebilir öyle biliyorum.

Bitki toprakta vitamin bulamıyınca alt yapraklardan emmeye başlıyor diye biliyorum (emin değilim ustalar daha iyi bilir)

Suyu ph ayarlı veriyorsun demi kanka?
Evet kanka, Suyu pH ayarlı veriyorum. Hep 6-6,8 arasında. Yaprak uçlarına bende ısı stresinden dolayı dedim. Okuduklarımdan çıkarımlarımla. Ama şu Hermaya düşme olayı nasıl oluyor kanka onu bi anlatabilir misin bana.

Moruk iki düşüncem var
1 veg dönemi devam ederken bloom gübresi kullanman bitkinde nitrojen eksikliği ortaya çıkarmış olabilir bitkin daha blooma geçmemiş gördüğüm kadarıyla
2 4 ml gübre bu aşamalarda fazla gelebilir benim tavsiyem her sulamada 1 ml ile başla yükselterek devam et ama 4 e kadar çıkma
Bu durumda düşüreyim mi kanka gübre ml yi? Blooma geçmemiş dediğin kadarıyla. Ne şekilde devam edeyim? Yarın sulama günü. 2 günde 1 suluyorum. Bu sulamada Bloom devam mı edeyim yoksa Grow'a mı döniyim?

kokopuch

Yeni üye
2 gunde 1 nasil kuruyor kanka sizin bitkiler anlamiyorum bende mi problem var acaba. 5 gunde bir minimum kuruyor benim toprak

fulldog

Yeni üye
2 gunde 1 nasil kuruyor kanka sizin bitkiler anlamiyorum bende mi problem var acaba. 5 gunde bir minimum kuruyor benim toprak
kanka benim 7lt light mix toprak. Seninki fazlaysa o yüzden olabilir.

Geow a dön 2 ml ver kanka
Her sulamada
Kanka gelişme var gibi. Pistiller kendini göstermeye başladı. Işık 12/12 devam ediyorum. 2 günde 1 sulama. her 3 sulamadan 1'i gübresiz sadece Ph ayarlı. Bu şekil devam edicem. Ekle/çıkar dediğin bir tavsiyen olur mu ?

Grower00

Üye
kanka benim 7lt light mix toprak. Seninki fazlaysa o yüzden olabilir.

Kanka gelişme var gibi. Pistiller kendini göstermeye başladı. Işık 12/12 devam ediyorum. 2 günde 1 sulama. her 3 sulamadan 1'i gübresiz sadece Ph ayarlı. Bu şekil devam edicem. Ekle/çıkar dediğin bir tavsiyen olur mu ?
Auto muydu tohumlar kanka

fulldog

Yeni üye
Neden 12 12 kanka 18/ 6 20/ 4 24:00 yapman sigaranın gr mını attırcaktır 12 12 de olur ama tatmin etmez bence etmedi beni
Kanka başka bi konuda benimle benzerr sıkıntıyı yaşayanbi arkadaşa Ripley 12/12'ye geçir gibi bir tavsiye vermiş. Böylece çiceklenmeye girerler diye.
Bugün file ile ayırarak yerleştirdim güzelce.
İlk başta 18/6 veriyordum.
İki sorum var o zaman kanka;
- Işığı 18/6 ya çekeyim mi? Bu çiçeklenmeyi etkiler mi?
- Çiçeklenmeye girdiğini ne zaman anlarım, neye dikkat edeyim?

Grower00

Üye
Kardeşim çiçeklenme süresi bitki gelişim sürecini tamamladıktan sonraki süreçtir . Bitkinin cinsiyetini belirlediği süreç. ( cinsiyet nasıl anlaşılır başlıklı konuları oku) bu konularda göreceğin dişi pistilleri senn çiçeğinin çiçeklenme dönemine merhaba dedği anlamına geliyor . Birde 12/12 olayı şöyle”
Auto ve photo diye iki türümüzün olduğunu kabul edelim . Birisi çiçeklenmeye hangi ışık olursa olsun kendi kafasına göre giriyo auto ( yani otomatik) .autolar 70 80 günde 18/6 20/4 24 saat olabilir
Photo ise manuel çiçeklenmeye sokuyoruz . 12/12
O yüzden tohumun auto mu dedim

fulldog

Yeni üye
Kardeşim çiçeklenme süresi bitki gelişim sürecini tamamladıktan sonraki süreçtir . Bitkinin cinsiyetini belirlediği süreç. ( cinsiyet nasıl anlaşılır başlıklı konuları oku) bu konularda göreceğin dişi pistilleri senn çiçeğinin çiçeklenme dönemine merhaba dedği anlamına geliyor . Birde 12/12 olayı şöyle”
Auto ve photo diye iki türümüzün olduğunu kabul edelim . Birisi çiçeklenmeye hangi ışık olursa olsun kendi kafasına göre giriyo auto ( yani otomatik) .autolar 70 80 günde 18/6 20/4 24 saat olabilir
Photo ise manuel çiçeklenmeye sokuyoruz . 12/12
O yüzden tohumun auto mu dedim
Eyyvallah kardesim. 18/6 ya çevireceğim ışığımı. Bitkiyi de yakından takip edip anlayacağım. Çoook teşekkür ettim desteğin için

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • NewGardener NewGardener:
    ******** ********* **
    +1
  • muadip muadip:
    ****** ****** hahahaha*** ***** **
    +2
  • 420x 420x:
    **** ****** * ******* hahahaha* *** ********
    +1
  • 420x 420x:
    +1
  • 420x 420x:
    +1
  • muadip muadip:
    *** ***** **** hahahaha ***** ****
    +2
  • 420x 420x:
  • muadip muadip:
    +1
  • 420x 420x:
    *** ********** *** **** ********* ******* ****** ********** **** **** **** **********
  • 420x 420x:
    ****** ***** hahahaha
  • NewGardener NewGardener:
    +1
  • muadip muadip:
    ********* hahahaha******** ***** hahahaha
  • muadip muadip:
  • 420x 420x:
    ***** ** hahahaha**** ******* *** ***** ********** ******** ****** ******** *** ***** **** ******* ****** ****
  • 420x 420x:
    **
  • muadip muadip:
    hahahahahahahaha
  • muadip muadip:
    ***** ** ******* **
  • 420x 420x:
    **** **** ******* ** ****** ***** **** ******** ****** **
  • muadip muadip:
    +1
  • muadip muadip:
    ******* ******* ******* **