73.gün veg çiçek kontrol

Selamlar arkadaşlar,
veg dönemi 73. gündeyim,
65.gün civarı bi budama yaptım.
1 hafta önce flush atıp
11lt saksıdan 15lt ye taşıdım. şuanda topraklarına alıştılar.
çiçek için hazırmıyım ?
çiçeği geçerken izleyeceğim yol nedir şuanda ?

OttoMan347

√SEFİR√
öyle bir şey yok 2 hafta beklenir pistilden sonra ki bitki stretch aşamasını tamamlasın. stretchte bol bol azot lazım olucak. o kısmı yanlış geçerse sömekleri cılız ve ufak olur.
Benim neden cılız ve zayif olmuyor :)

Son düzenleme:

MalrukLord

Doktor
ayrıca dalında her sömek şişkindir mesele kestikten sonrası :D yaprak üstü trikomlara aldanıp hüzünlememek lazım. ama iyi trikom basmış bitkiler fişşek bir kafası olduğu kesin :D

OttoMan347

√SEFİR√
Auto Bruce banner kanka bitkinin özünde var bodurluk :D bu arada overdriwe basladiktan sonra bem hic 40 ustune cikmadi sımsıkı tas gibi sımsıkı taş gibi dimdik :D

OttoMan347

√SEFİR√
Bitki cicege girdiginde bol miktarda (P) fosfor ve (K) potasyum ister. P ve K degerlerin ceyregi dozda da (N) azot ister. Strec donemi dedigimiz surecte bitki yeni hucre olusumuna yaprak dallar ve çiçek olarak devam eder. photo bitkilerde ortalama 3 hafta, autolarda daha kisa sürer ve sadece bitki isterse callmag da verilir. Strec bittiginde bitki hücre oluşumu sadece çiçeğe odakli çalışır. Şişiren besinler de P K ve yan besinler. Bu da demek oluyor ki PK ağırlıklı yani bloom gubresini yapıştıracaksın cicege girdiginde :)

OttoMan347

√SEFİR√
Zaten bitki cicege girdikten sonraki ortalam ilk 3 hafta ve son 2 hafta sisiyor ortalarda bi duraksiyor sadece tricom basiyor gibi oluyorya hani ilk haftalar iyi sisme donemleri, neden somegi sisiren besini vermeyelim :D

Bitki cicege girdiginde bol miktarda (P) fosfor ve (K) potasyum ister. P ve K degerlerin ceyregi dozda da (N) azot ister. Strec donemi dedigimiz surecte bitki yeni hucre olusumuna yaprak dallar ve çiçek olarak devam eder. photo bitkilerde ortalama 3 hafta, autolarda daha kisa sürer ve sadece bitki isterse callmag da verilir. Strec bittiginde bitki hücre oluşumu sadece çiçeğe odakli çalışır. Şişiren besinler de P K ve yan besinler. Bu da demek oluyor ki PK ağırlıklı yani bloom gubresini yapıştıracaksın cicege girdiginde :)
en son calmag vermiştim bitkime şimdi bir boş sulama yapıp bir iki gün sonra an serisi bloom gübrelerine geçiyorum o zaman

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********