ACİL YARDIM BOY OLDU 200 CM SONUÇ YOK

a-0ow

Yeni üye
MERABA ARKADAŞLAR ;
ÖZENLE BAŞLAMIŞTIM ÇOK İYİ GİDİYORDU BU ZAMANA KADAR SABIRLA BEKLEDİM AMA ARTIK ALANIM KALMADI BOYU UZADIKCA UZADI ŞUANDA 85 GÜNLÜK VE  SAKSI HARİÇ BOYU 1.60CM  GELEN GİDEN YOK KAFAYI YİCEM ARTIK

Kabin ölçüleri : yükseklik: 70cm en: 50 boy: 50   -    maliyet ( 80 tl )

Işık: 8x 1450 lümen cfl ampul (total 200w) elektrik faturası aylık +100 120tl arası.  (ampul maliyeti : 80tl)

Havalandırma: 1 adet giriş 1 adet çıkış için bilgisayar fanı 1 adet usb vantilatör (toplam maliyet 50 tl)

Nem makinası : sinbo 4lt su hazneli (maliyet 100 tl)

Isı nem ölçer : 15 tl 

Saksı: 13 lt (maliyet 10 tl)

Toprak : 20 lt genel kullanım torfu (maliyet 20 tl)

Sıvı Gübre: Gentafol Sebzeler için (maliyet 11 tl )

Tohum: Hindu kush auto Sponsor siteden 18 günde geldi.

Tohum patlatma 
24 saatte %80 nemde pamuk ile saklama kabında patladı.

Bardak boyunda kağıt saksıya alındı. 1 hafta süre geçirdi.

Saksıya aktarıldı. 13 lt.

Işık :20 saat ışık 4 saat karanlıkta bırakıldı.

Havalandırma: 24 saat çalıştı.

Isı: 24 - 26 arası.

Nem: 50 - 80 arası. (Karanlıkta nem 40 - 60 arasında kaldı)

Sıvı gübre nfk değeri : 8-8-8( 5 lt suya 10 ml eczane şırıngası ile ölçüldü )

Ekli dosyalar

• 11.png
    11.png
    415.6 KB · Görüntüleme: 83
  • 22.png
    22.png
    415.6 KB · Görüntüleme: 92
  • 33.png
    33.png
    499.6 KB · Görüntüleme: 96
  • 44.png
    44.png
    439.5 KB · Görüntüleme: 95
  • 55.png
    55.png
    485.7 KB · Görüntüleme: 167

köfteci

Yeni üye
tohumun auto değil 30 40 güne bloom a girmesi gerekirdi. ışığını 12 12 ye çek dostum. Alanın müsait olsaydı güzel hasat alabilirdin.  Geçmiş olsun.

erdemli83

Yeni üye
Cvp: ACİL YARDIM BOY OLDU 200 CM SONUÇ YOK

2000-3000 kelvin ışıkla 12/12 ye geç bitkiler auto değil 20 saat ışıkla büyümeye devam edecekler 12/12 ye geçtiğinde de 4 hafta kadar uzama devam edecektir yer açısından sıkıntı yaratabilir. Tohumların auto olmadığını şimdiye kadar çiçeklenmesinden anlaman gerekirdi geçmiş olsun.

a-0ow

Yeni üye

köfteci' Alıntı:
tohumun auto değil 30 40 güne bloom a girmesi gerekirdi. ışığını 12 12 ye çek dostum. Alanın müsait olsaydı güzel hasat alabilirdin.  Geçmiş olsun.

erdemli83' Alıntı:
2000-3000 kelvin ışıkla 12/12 ye geç bitkiler auto değil 20 saat ışıkla büyümeye devam edecekler 12/12 ye geçtiğinde de 4 hafta kadar uzama devam edecektir yer açısından sıkıntı yaratabilir. Tohumların auto olmadığını şimdiye kadar çiçeklenmesinden anlaman gerekirdi geçmiş olsun.

HADİ YAA :((  DÜŞÜNEMEDİM BEN FOTO OLUCAGINI ARKADAŞLAR NE YAPABİLİRİM ALAN KAZANMAK İÇİN PEKİ VARMI Bİ FİKRİNİZ :/ IŞIKLARI YANLARA MI DAGITSAM ÜSTTEN BUDAMAMI YAPSAK NASIL BİŞİ YAPABİLİRİM 

Ü

Üye silindi 257

Guest

a-0ow' Alıntı:
köfteci' Alıntı:

erdemli83' Alıntı:

HADİ YAA :((  DÜŞÜNEMEDİM BEN FOTO OLUCAGINI ARKADAŞLAR NE YAPABİLİRİM ALAN KAZANMAK İÇİN PEKİ VARMI Bİ FİKRİNİZ :/ IŞIKLARI YANLARA MI DAGITSAM ÜSTTEN BUDAMAMI YAPSAK NASIL BİŞİ YAPABİLİRİM 

Eğer hala çimlenme dönemindeyse sana şu şekilde bir tavsiyede bulunabilirim ancak bu işlemi dikkatli yapman gerekli;

Bitki çiçeklenme dönemine sokarken bitkiyi çiçeklenmede en az iki katı olacak şekilde hesaplayarak bu boya geldiğinde çiçeklenmeye sokmak gerekir,yani yapman gereken yetiştirme alanının yüksekliğinin yarısını hesapla ve dalın nodül(ana dal ayrım yeri varsa oradan yoksa topping yapar gibi ana nodülün ortasından) dikkatlice kesersin..Geç yapılmış bir topping gibi düşün bunu..Yanlara doğru yaslanan dallarını da ışığın çadır içindeki dağılım alanınını hesaplayarak sağa sola doğru yol alacak şekilde bağlayarak eğitim vermeni öneririm..Dikey değil yatay bir yayılım yapabilirsen çadırında alan sıkıntın olmaz..Bu işlemleri yaptıktan sonra 1 2 hafta daha çimlemeye devam et toparlandığında çiçeklenmeye geçebilirsin..

Kolay gelsin..

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • T Tropikal.MR:
    ***** **** ****** ******** ****** **** ** ******** ****** ****** ********* *** ****** * ** ******* ***** *** *** ***** ******** ** ***** *******
  • kkush kkush:
    *** ******** **** *** ****** ** *** hahahaha **** **** ******* ****** ********* ******** ******** ******** ***** ******* hahahaha**** ****** ****** ******
  • G ganjasevdalısı:
  • içiciadam içiciadam:
    ***** hahahaha** ********
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    **** ******** hahahaha ******* hahahaha* ** ** ***** hahahaha ********* ****** ** **** *** ***** hahahaha ***** ****** hahahaha*
  • A ax-b:
    *** ******* ***** ***** ********* **** ******* hahahaha* *****
  • içiciadam içiciadam:
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ******* ******* ***** hahahaha ***** *******
  • içiciadam içiciadam:
  • G ganjasevdalısı:
    ******** **** hahahaha *********
  • içiciadam içiciadam:
    **** ***** **** ******* **** ** ********* **
  • içiciadam içiciadam:
  • G ganjasevdalısı:
  • kkush kkush:
    ** *** **** *** hahahaha* hahahaha ******** * ********
  • G ganjasevdalısı:
    hahahaha**
  • G ganjasevdalısı:
  • içiciadam içiciadam:
  • T Tropikal.MR:
    ***** ******** ********* *** **** **** ******* ** **** hahahaha* * **** ***** ********** ****** ******* ****** ***
  • içiciadam içiciadam:
    ***** ******* ******* ***** ******** ******* hahahaha* ******* *****
  • G ganjasevdalısı:
    **** ********* **** ****** ******** ***** hahahaha**
  • içiciadam içiciadam:
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ****** hahahaha*** *** ** ** ********* *** ** ****** ** hahahaha* **
    +1
  • içiciadam içiciadam:
    **** ****** ***** hahahaha* ******* ****** ** ****** hahahaha*** *** ** ** ********* *** ** ****** ** hahahaha* **
  • içiciadam içiciadam:
    içiciadam içiciadam: *** *** ****** ******** ********