ACİLL Photo 36 saat karanlıktan sonra.hps ampul patlak çıktı. Ne yapacağım?

higthead

Jolly Green
Arkadaşlar bildiğiniz gibi photolarımı 36 saat karanlık evresinde beklettim ve bu sabah 9 da 12-12 ışık için 600w hps yi taktım ve sonuç ampul patlak değişimi yaptırıcam.

sorum:

1- 400w hp ampulumle 18-6 devam mı edeyim?

2- 5 gün 600w hps lumatek ampul gelene kadar. 400w hp ile 12-12 devam mı edeyim?

Hep sorunlar benim başıma geliyor teknik açıdan. Sakınan göze çöp batarmış.

Son düzenleme:
Knkam aynı sorunu yaşadım. 1 gün yandı sonra patlak çıktı. Ampul.
24 saat karanlık tan sonra. 1 gün sarı ışıkta kaldılar sonra hps nin patlak olduğunu anladım zaman kaybetmeden 400 w plihps marka ışık sipariş ettim geldi 2 gün mh de 12 12 devam ettim. Şimdi ise patlak olan hps yi pazartesi günü göndericem sıfırını istiycem.

Kanka ateşleyici de sorun olabilirmi benim başıma da geldi ilk gelen ateşleyicide sadece MH lambam çalışıyordu daha sonra değiştirdiğimde ikisi çalışıyor durumdaydı

higthead

Jolly Green
Knkam aynı sorunu yaşadım. 1 gün yandı sonra patlak çıktı. Ampul.
24 saat karanlık tan sonra. 1 gün sarı ışıkta kaldılar sonra hps nin patlak olduğunu anladım zaman kaybetmeden 400 w plihps marka ışık sipariş ettim geldi 2 gün mh de 12 12 devam ettim. Şimdi ise patlak olan hps yi pazartesi günü göndericem sıfırını istiycem.

Kanka benımde 400w phılıps mh=))

Ben hemen sabah kargoladım toprak ve suya daha yeni 600w lumatek kullanmadım bile değiştiricekler gibi yan yatmazlarsa.

mh ile 12-12 devam et en yakın zamanda ampul al bence kanka

Kanka sabah hemen kargoladım pazartesi bakıcaklar ampule daha kullanmadığımı vs anlattım.

Kanka ateşleyici de sorun olabilirmi benim başıma da geldi ilk gelen ateşleyicide sadece MH lambam çalışıyordu daha sonra değiştirdiğimde ikisi çalışıyor durumdaydı

Kanka ilk gelen ateşleyici ne???
Kanka megas kutulu balast hemen megası aradım balastınızı yenı kullanıyorum olmuyor diye. 600w balasta 400w ampulu takın bakalım sorun sızın 600w hps demı dedıler taktım 400w calıstırdı.

Aguş

Doktor
Yani zaten gönderdiysen orada çalısırsa sıkıntı ignitörde olabilir 12 12 mh ile devam et gelene kadar

higthead

Jolly Green
Yani zaten gönderdiysen orada çalısırsa sıkıntı ignitörde olabilir 12 12 mh ile devam et gelene kadar

Kanka megas 600w kutulu kullanıyorum ılk defa kullanıcaktım balastı hemen servısı aradım adamlar 600w ampulu cıkar 400w ampulunu tak dedi ve 600w balastta 400w ampul calıstı sorun bence ampulden. balasttan olsa 400w yı calıstırırmıydı kı?

Aguş

Doktor
400w hps miydi mh mi?
Bende bir set var mesela mh çalışıyor hps çalışmıyor öyle düşün
1 tanede megas var mh çalışmıyor hps çalışıyor
çık işin içinden hadi

higthead

Jolly Green
400w hps miydi mh mi?
Bende bir set var mesela mh çalışıyor hps çalışmıyor öyle düşün
1 tanede megas var mh çalışmıyor hps çalışıyor
çık işin içinden hadi

400w olan hp onu yaktı 600w balast. Güya megas kutulu balast aldık atesleyıcı kondanstrlu svsv.

Ama söyle bır durum var 600w lumatek ampulun ıcınde duydan ampulun onune kadar uzanan ınce cam borunun ıcınde bır parca ampulu ters duz ettıkce assa yukarı parca dusuyo.

Bu arada hala calısıp calısmayan balastlarımı kullanıyosun nasıl cozum buldun baska balast mı aldın?

Aguş

Doktor
MH Hps yi bıraktım kafam rahat :)
En güzeli elektronik balast uğraşılmaz mekaniklerle,
Ampulde içinde bişi var diyorsan ampuldendir

higthead

Jolly Green
MH Hps yi bıraktım kafam rahat :)
En güzeli elektronik balast uğraşılmaz mekaniklerle,
Ampulde içinde bişi var diyorsan ampuldendir

Hiç sorma başta 400w balast almasaydım elektronik alırdım 600w balast yerine. Bakalım ampul gelsin yine yakmazssa direk elektronik balast alıcam ama super lumenli mi alayım? yoksa normal 250w 400w 600w kademelilerden mi alayım? yada onerdıgın marka varmı?

higthead

Jolly Green
Yani inş yenisi gönderirler
Gönderirlerse o paraya balast alırsın işte

Bakalım aslında yenisini alır geçerdim ama kullanmadığım ürün arızalı çıkıp firma bana laga luga yaparsa ozaman hay hallerine. ) soktun elektronik balastı aklıma ama beklicem tavsiyeni dinlicem=)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
  • Y Chat bot:
    Y Chat bot: ******* *** **** *** *****