acemiyim yardımınıza ihtiyacım var

jay-zii

Yeni üye
herkese selamlar en basit şekilde tek bir bitki yetiştirmek istiyorum hasat miktarı önemli değil kurtarsın yeter ışık montaj vs uğraşmak istemiyorum, tak çalıştır bir ışık istiyorum böyle bir ışık yeterli olur mu

hatkeepers

Yeni üye
kanka yine sen forum yazılarını oku ışıklandırma ile ilgili ama en uygun fiyat performans yanılmıyosam ''cob led'' onlarda 100-150 tl civarı.

Ü

Üye silindi 20701

Guest
Arkadaş doru söylemiş en uygunu cob led iyi sonuç alırsın

liberty

Yeni üye
cob basit led bana kalırsa hps de kullandım power led de kullandım cob led de kendim yapıp kullandım ancak en iyi sonucu apollo power led ve şimdi de Quantum 301H kullanıyorum daha iyi olacagına inanıyorum son ya power led yada quantum cob baya ilkel bir led cocuklar tavsiyem böyle

jay-zii

Yeni üye
hocam konularını inceledim kendi bitkilerinde bahsettiğin ışıklar hep baska ışıklar ? kafam karıştı

jay-zii

Yeni üye
Ben ilk başta durumum oldukça aldığımdan değişiklik yaparak ilerledim, attığım linklerdeki led'ler baştan sona götürür, tak çalıştır ve fiyat/performans olarak iyiler.
hocam önerdiğin ışıkla yani ilk bitkinin hasadı ne kadar geldi ? foto vs varsa paylaşır mısın lütfen

nightowl

Üye
hocam önerdiğin ışıkla yani ilk bitkinin hasadı ne kadar geldi ? foto vs varsa paylaşır mısın lütfen
Henüz hasat almadım, tek bitki photoperiod yapıyorum, 11. haftadayım, daha en az 8-9 haftam var. 200 tek auto için yeterli derim. imkanın varsa 300 al tabi, ışık ile hasat miktarı fazlasıyla doğru orantılı :)

tek photo 200w yxo ile bu durumda 11. haftadayım, çiçeğe girdik ve hps ekledim

nightowl

Üye
Evet, dolandırıcılara dikkat et, sarı sitede çok fazla var. Ben o yükün altına giremem, kendin sağlam satıcı olduğuna karar ver al derim. Attığım linklerdeki iki satıcıdan alnlar var ve memnunlar, diğerlerini bilmiyorum inan, imkanın varsa ve satıcıyla aynı şehirdeysen ya da arkadaşın varsa elden al. en garantisi bu.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • higthead Chat bot:
    higthead Chat bot: ******** *** ******* *** *** *********