Acil Kızlarımın rengi sarardı yapraklarda sorun var çözemiyorum

Selamlar herkese.

yaklaşık 2 haftadır bu problemle karşı karşıyayım. Kızların rengi olması gerekene göre daha açık. Yapraklar sararıp dökülüyor. Forumu incelediğimde bunu. Azot eksikliği olduğunu düşündüm. Fish mix yapraklara uygulamaya başladım gübre döngüsüne ek olarak. Kızlar Photo, süper lemonhaze. 2 boş (1 i calmag ile) 1 gübreli sulama yapıyorum. Sararmadan ziyade benekler de oluştu. En büyük problem sararma. Azot eksikliği ne kadar zamanda düzelir? Ayrıca calmag eksikliği de olabilir diye yapraklardan callmag de verdim 1 litre toplamda 2 ml 4 bitkiye.
Acil yardımlarınızı bekliyorum. (Kullandığım gübreler biobizz serisi çalmag ise advanced nutritions)

Kolpa.

Üye
Kanka arkadaşa katılıyorum magnezyum eksikliğin var toprağın asidik olması bunu tetikliyor genelde.Mangezyum geziyor bitkide yani eskilerden alır yenilere aktarılır o yüzden yapraklar sararır.Bitkiye verdiğin suyun 6,5 - 7 civarında ph olması olması lazım cal mag katarak tabi.ya da epsom tuzu da kullanabilirsin. Sararan yapraklar geri gelmez fakat sürece olumlu yaklasabilirsin.

kankalar çok teşekkür ederim. Royalqueenseedden okuduğum bilgiler ile yapıyordum.
fish mix ve call mag spreyden verdim, olmadı bi flush atayım pH ayarladıktan sonra düzeleceği kanaatindeyim.

bitkin azota aç gibi duruyor benim görüşüm birde @GlockGen5 kankama katılıyorum ph dengesi önemli bir unsur @Yesil888 abimiz var daha açıklayıcı bir şekilde sana çizelge söyleyecektir
Neden 5.5 6.5 arası hep,doğru ölçü 6.5 ile 7.5 arası olmalı,ph düzelirse bence düzelir.
Kankalar yeni flush atmıştım 2 hafta oldu, tekrardan flush mı atsam veya 7 gibi bir pH versem 2,3 sulamaya düzelir mi ? Ne önerirsiniz?

chapoo96

Moderator
kanka havalandırmana dikkat et bos vakitte iceriyi havalandır alt yapraklar fan yaprakları cok önemseme ,toprağı havalandır sıcaklıga dikkat et sulama icin 1.gün gübreli su 2.gün sadece ph ayarlanmış su 3.gün bos sonra tekrar basa sularken alt saksıda suyu gördüğün anda bırak cok sulama

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Mordecai Chat bot:
    Night owl Night owl: ***