Acil yardım

Xmarjin

Yeni üye
Arkadaşlar öncelikle sa , bitkileri auto çimlendirdim 2 haftalık oldular yapraklarda 3. Kat olana karar bekledim büyük saksıya alıp kabine koydum yaprakları içeri doğru katlandı bazıları sarardı bazıları da lekelendi 4 gündür kendilerine gelmediler rgb led kullanıyorum neden acaba ölmelerini istemiyorum lütfen yardııım

R

Ripley'sOG

Guest
Anlattığın ısı stresi gibi gözüküyor.(Fazla ışık kaynaklıda olabilir)
Bizleri resim ve kullandığın medya ile dahada aydınlatmalısın ( ortam,ısı nem vb )

Noktalarda suyun mercek etkisi olabilir veya magnezyum eksikliği her sey olabilir ama tam görüs icin fotoğraf bekliyoruz

Xmarjin

Yeni üye
Cvp: Acil yardım

Nem %50-60 arasında sıcaklık 24 ün altına düşmüyor 
https://hizliresim.com/oO41EX
https://hizliresim.com/YgZAqk

R

Ripley'sOG

Guest
Cvp: Acil yardım

Xmarjin' Alıntı:
Nem %50-60 arasında sıcaklık 24 ün altına düşmüyor 
https://hizliresim.com/oO41EX
https://hizliresim.com/YgZAqk

1)Su verme aralıklarını artırarak bir yere varamazsın.Su verme aralıklarını kafana göre değilde toprağın kurumasına göre verilmelidir.(İşaret parmağı toprağa sokulur 1-2 cm kuru ise su verilir.Islak ve nemli olsa bile verilmemelidir su sadece toprak yüzeyinde değil altındada vardır ve orda belirli moleküller tarafından tutulur.Nemli olması alttaki çıkmamış suyun yeni yeni kurumasıdır.)

2)Su verirken güneşli veya ışıkların açık olduğu zaman dilimi yerine akşam ve ışıkların kapalı olduğu dilimleri seçmek gereklidir.Ancak su verilirkende su yapraklar,dallar ile temas etmemelidir.Ettiği takdirde sendede olduğu gibi mercek etkisi yaratarak bitkiyi yakacaktır.Bunlara dikkat etmen gerekiyor ve istem dışı oluşursa bile temiz bir tülbent veya bezle silinmesi gerek.

Senin sorunun çözümü yukarda bahsi geçen metodlar ile halolucaktır.

Hasatın bol olsun.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TabldotLife TabldotLife:
    ********** ** ***** hahahaha** **** *********
  • A artinba:
    ****** ***** ** ******* hahahaha*** hahahaha ****** ***** ***** ******* ***** ***** ****** ***** hahahaha*
    ******* hahahaha ******** ****** hahahaha *** *** ******** *** ******* hahahahahahahaha ***** ** ******* hahahaha*** hahahaha ****** ***** ***** ******* ***** ***** ****** ***** hahahaha*
  • O obeb:
    ********** ***** ******* ***** ********** **
    ****** ***** ** ******* hahahaha*** hahahaha ****** ***** ***** ******* ***** ***** ****** ***** hahahaha*
  • NE0 NE0:
    ** * ********** ****** ****** hahahaha* ******* hahahaha ******** ****** hahahaha *** *** ******** *** ******* hahahaha*****
    hahahaha** hahahaha ******* **********
  • A artinba:
    ** ******* ******** ** *** ** hahahaha** hahahaha**** ***** * ****** ******** ********** ** ********** **** ******** **
  • NE0 NE0:
    ***** ** *** ******* ****** ******* ****** ***** ********* ***** ** ******* hahahaha*** hahahaha ****** ***** ***** ******* ***** ***** ****** ***** hahahaha*
    ******* ***** ********* ******** ********* *** ********* * ****** *** ****** ***** ** ** ** **** **** ****** *****
  • NE0 NE0:
    hahahaha** ***** ***** ******** ** ***** ****** ******* ******** ** *** ** hahahaha** hahahaha**** ***** * ****** ******** ********** ** ********** **** ******** **
  • A artinba:
  • O obeb:
    **
  • NE0 NE0:
    **
  • Bomberx Bomberx:
    ** *
  • O obeb:
    hahahaha ** ******* ***
  • Bandaleros Bandaleros:
    ******** **** *** ********** ***** **
  • NE0 NE0:
  • A artinba:
  • A artinba:
    **** ********* ***** *** ***** ***** ******* ********* ********** ********* * *********
  • A artinba:
    ********** hahahaha****** ******** ****** ********** *******
    A artinba: ********** hahahaha****** ******** ****** ********** *******