Altta çıkan yaprak sarardı ve kurudu yardım lütfen

Coban

Üye
Kullandığın toprağın cinsini, gübre kullanıyosan ne ve ne kadar kullanığını ve suyun ph'ını söyler misin ?

joseredox

Yeni üye
Su hazıır su kullanıyorum ph 7 .15 yazıyor
Gübre için AN den grow siparisi verdim yarın elimde ama 4 - 5 kez ucuz gübre kullandım yapı marketten alınma 12 tlye  fotosu  https://imgur.com/a/zeN1Cad
Toprağıda yapı marketten aldım aslında torfta çimlendi bir hafta önce torftan saksı değişimi yaptım 
Toprağın özellikleride burada  https://imgur.com/a/P7ORlrs
Işık içinde şimdilik 5w 350 lümen 3000K led kullanıyorum 50 w led ile değiştiricem en yakın zamanda

Henüz çok acemiyim bunlarla ilgili her türlü tavsiye bekliyorum

Coban

Üye
Dostum ışığın çok yetersiz. Işık yetersiz olduğu için bitkin cılız olmuş ve boya doğru uzuyor. Eğer ışığı değiştirmezsen bitkin ince gövdeli ve uzun olacak ve çok dayanıksız olacak. Acilen minimum 350-400 wattlık ışığa geçmen gerekiyor. Ek olarak suyun ph'ı yüksek. Yağmur suyunun ph'ı 6.5 seviyesindedir. Senin hazır verdiğin su 7.5. Bulabilirsen 6 ile 6.8 arası bir su ile sulamanı yap. AN marka gübreler ph perfect oluyor otomatik olarak ph'ı uygun seviyeye getiriyor. Alabilirsen yine AN'nin Micro ile Bloom gübresini de al. Grow gübresinin tek başına verimli olacağını düşünmüyorum.

joseredox

Yeni üye
Yorumların için çok teşekkürler şu anda grow gübresini yeni aldım bloom ve micro için biraz beklemem gerek maddi  açıdan ama ışık için elimden geleni yapıcam böyle ilgili yorumlar beni sevindiriyor eyvallah varmı ışık için bir tavsiyen renk kelvin açısından vede mümkünse led olsun

Ü

Üye silindi 257

Guest
Cvp: Altta çıkan yaprak sarardı ve kurudu yardım lütfen

joseredox' Alıntı:
Yorumların için çok teşekkürler şu anda grow gübresini yeni aldım bloom ve micro için biraz beklemem gerek maddi  açıdan ama ışık için elimden geleni yapıcam böyle ilgili yorumlar beni sevindiriyor eyvallah varmı ışık için bir tavsiyen renk kelvin açısından vede mümkünse led olsun

merhaba,

kullandığın ışık mesafesi biraz fazla olduğundan dolayı bitkin boya kaçmış,biraz yakınlaştır ampülü..Filizlendirme dönemi için cfl ampül kullanman doğaldır,hiçkimse filizlendirme aşamasında mh veya led in altına direk atılmasını tavsiye etmez,ancak cfl in ışık yoğunluğu düşük olduğundan bir miktar bitkiye yakın olmasını önerebilirim..Ph konusuna dikkat et şimdilik gübre vermeni önermem toprakda bir miktar gübre varsa filiz onunla idare edecektir..Alt yaprakların kurumasına takılma onlar zamanla kendisini bırakacak yapraklar..

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • S SuperKafa:
  • deyorke deyorke:
    ***** ***** *** ******** **** hahahaha **********
  • deyorke deyorke:
    ********** ******* ********* *** ******* ** ****** *** ****** **** hahahaha ********** ***** *******
  • S SuperKafa:
    ***** hahahaha* ********** ****** ***** ********* *******
    +1
  • S SuperKafa:
    ********* ******* *
  • S SuperKafa:
    ****** *** ********** ********* ********* ****** hahahaha* ***** *** ****** ***** ********** ******* ********* *** ******* ** ****** *** ****** **** hahahaha ********** ***** *******
  • deyorke deyorke:
    **** *** **** ******* hahahaha ****** ********* ** ******* ********* hahahaha** *** ****** ** **********
  • S SuperKafa:
    ****** ****** ******* ******** ****** ***** ***** hahahaha* ***** *** ***** ** ******
  • deyorke deyorke:
  • S SuperKafa:
    ** hahahaha*
  • deyorke deyorke:
    *** hahahaha*
  • deyorke deyorke:
  • S SuperKafa:
    ***** hahahaha* ****** ***** ******* ********** ******** ******** **********
  • S SuperKafa:
    ********* ****** *** ******** *
  • S SuperKafa:
    *** ** ***** *
  • deyorke deyorke:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*
  • deyorke deyorke:
  • S SuperKafa:
  • S SuperKafa:
    ****** hahahaha
  • deyorke deyorke:
  • S SuperKafa: