ARANIZA YENİ KATILDIM İLK KONUM YARDIMCI OLANLARA ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜRLER ÇOK SAOLUN

melo12

Yeni üye
herkese bol ve güzel hasatlar dilerim öncelikle

başlıkta belirttiğim gibi yeniyim 1 kök yetiştiricem chat bölümünden çokca yardımcı oldular ama bir kez daha sormak istedim
1 kök çok kokar mı (sitede oturuyorum duman olurum) ?
bez dolapla işi halledebilirmiyim yoksa setup almammı lazım ?
ışık önerisi ?
fan önerisi ?
karbon filtre havalandırma gerekir mi gerekirse öneriniz nedir ?
gereken tüm alet edevat ? (1 kök için hepsini ayrı ayrı yerlerden alabilirim nakit fatura kestirmeden)

bunları zaten forumda çokça yazılmış ama setuplarınız çok güzel lakin bana fazla geldi .kimse 1 kök için pek bişey yazmamış

şimdiden cevaplarınız için çok teşekkürler....

LvbelC5

Kıdemli Üye
Kankam öncelikle merhaba bir kök odayı kokutacak kadar kokar yani abartilacak kadar değil pencere felan açarsan daha camdan çıkmadan kokunun etkisi biraz azalır bile ama çok sıkıntı edeceksen 60x60 kabin alıp ona uygun bir filtre secebilirsin karbon filtre kullanacaksan kabının hazir kabin olmalı yoksa bez dolap veya kendi yapacağın kabin koku kaçırır filtre bir halta yaramaz

(tutku)

Üye
Genetigine göre degisirde öyle abartılı rahatsiz etmez ben tek kök baksam asla kullanmam ama sen duman olurum dedigin için sana tavsiyem al bez dolap kullan tek kök icin masraf etme ışık 200w cobda alabilirsin 250w hps kullanabilirsin daha iyi ışık istiyorsan 120w qb veya mars ts 1000 tavsiye ederim fana gelince bir admin arkadaş m3 lere göre fan konusu açmıştı konulara bak görürsün hatta sponsor var orda ki fanlara bak.

hultafors

Yeni üye
Knka oda kokuyor ama camdan çıkınca yada diğer odaya geçinceye kalmıyor, apt yayılması için komple evin kokması lazım :) ama kabin,filtre(aslında havalandırma)
düzgün bi led ile yapınca çok farkediyo verim %30lara kadar artıyor

higthead

Jolly Green
herkese bol ve güzel hasatlar dilerim öncelikle

başlıkta belirttiğim gibi yeniyim 1 kök yetiştiricem chat bölümünden çokca yardımcı oldular ama bir kez daha sormak istedim
1 kök çok kokar mı (sitede oturuyorum duman olurum) ?
bez dolapla işi halledebilirmiyim yoksa setup almammı lazım ?
ışık önerisi ?
fan önerisi ?
karbon filtre havalandırma gerekir mi gerekirse öneriniz nedir ?
gereken tüm alet edevat ? (1 kök için hepsini ayrı ayrı yerlerden alabilirim nakit fatura kestirmeden)

bunları zaten forumda çokça yazılmış ama setuplarınız çok güzel lakin bana fazla geldi .kimse 1 kök için pek bişey yazmamış

şimdiden cevaplarınız için çok teşekkürler....

Dostum fan havlandırma önerisini senin seçiçeğin kabin ölçülerine göre olmaktadır. öncelikle hangi ölçü kabinde veya bez dolap herneyse ona karar ver sonra yaz buraya ona göre havalandırmanı kuralım. Tek bitki 60x60 kabin veya 80x80 kabın (80x80 ilk tercihin olsun)

melo12

Yeni üye
Genetigine göre degisirde öyle abartılı rahatsiz etmez ben tek kök baksam asla kullanmam ama sen duman olurum dedigin için sana tavsiyem al bez dolap kullan tek kök icin masraf etme ışık 200w cobda alabilirsin 250w hps kullanabilirsin daha iyi ışık istiyorsan 120w qb veya mars ts 1000 tavsiye ederim fana gelince bir admin arkadaş m3 lere göre fan konusu açmıştı konulara bak görürsün hatta sponsor var orda ki fanlara bak.
bi arkadaş 100 w full spectrum cob led yeter demişti tek kök için ama 200 w alıcam artık soru işareti olsun istemiyorum

melo12

Yeni üye
Knka oda kokuyor ama camdan çıkınca yada diğer odaya geçinceye kalmıyor, apt yayılması için komple evin kokması lazım :) ama kabin,filtre(aslında havalandırma)
düzgün bi led ile yapınca çok farkediyo verim %30lara kadar artıyor
ilk olucak zaten full yaksamda bitkiyi hobi gibi bişey yani heycanlanıyor insan ama etrafımdaki insanlar çok kötü huylu komşularım falan burunlarından kıl aldırmazlar iğrenç yaratıklar milim kokuyu alsınlar anında şikayet ederler o yüzden biraz kafam karışık :)

higthead

Jolly Green
hepinize teşekkür ederim malum paraya kıyıcam set şeklinde alıcam artık

Dostum sakın grow sıtelerınden set seklinde alma hem daha cok pahalıya gelıyor hemde cok eksık urunlerı oluyor habıre urun almak durumunda kalırsın.

3 ana konu var kabin-havalandırma-ışık bu 3 demir başı aldığın zaman geriye senin saksın toprağın gübrelerin vs kalıyor.

80x80 kabınını toprak ve sudan alabılırsın hatta toprak saksı gubrelerını vs de al ındırım uygularlar ıletısıme gecıp

80x80 kabin için havalandırmanı yazıcam

250m3 vortice quite ultra sessiz ve 360m3 karbon filtre.Dostum dr karbon filtre hem sponorumuz hemde fanları inanılmaz sessiz ki karbon filtrelerin kalitesınden bahsetmıyorum bile. Burdan ben dahil bırcok kısı kullanıyor memnunuz ve bızler ıcın fıyatları suan cok uygun.

Yada bütçene göre

Yine aynı m3 fan ve m3h karbon filtre sadece normal seri vortice fan

Giriş fanı 100m3 drslient asiytel fan

Bu attığım linktekileri alırsan havalandırma ile ilgili alıcağın 1 ürn dahi olmaz.

Işığına gelince Cob led yapıcaksan bitki başı 150w yeterlidir ama tam sağlam değerleri yakalamak için 200w cob led kullanman lazım link bırakıyorum satıcı ile iletişime geç ındırım yapıcaktır. Cobled leri efsanedir xyo son çip kendiliğinden trafolu tak calıstır urundur ve sıfır ısınma vardır.

Dostum havalandırma ve ısık ve kabin olayını halletık gerıye 20 lt bez saksı yap toprak olarakta 20lt biobizz light mix al gübre olarakta ilk grow organık gıt bıobızz ındorpack al yanı bıobızz serısı grow-bloom-topmax- algamic-bioheaven-calmag.

melo12

Yeni üye
Dostum sakın grow sıtelerınden set seklinde alma hem daha cok pahalıya gelıyor hemde cok eksık urunlerı oluyor habıre urun almak durumunda kalırsın.

3 ana konu var kabin-havalandırma-ışık bu 3 demir başı aldığın zaman geriye senin saksın toprağın gübrelerin vs kalıyor.

80x80 kabınını toprak ve sudan alabılırsın hatta toprak saksı gubrelerını vs de al ındırım uygularlar ıletısıme gecıp

80x80 kabin için havalandırmanı yazıcam

250m3 vortice quite ultra sessiz ve 360m3 karbon filtre.Dostum dr karbon filtre hem sponorumuz hemde fanları inanılmaz sessiz ki karbon filtrelerin kalitesınden bahsetmıyorum bile. Burdan ben dahil bırcok kısı kullanıyor memnunuz ve bızler ıcın fıyatları suan cok uygun.

Yada bütçene göre

Yine aynı m3 fan ve m3h karbon filtre sadece normal seri vortice fan

Giriş fanı 100m3 drslient asiytel fan

Bu attığım linktekileri alırsan havalandırma ile ilgili alıcağın 1 ürn dahi olmaz.

Işığına gelince Cob led yapıcaksan bitki başı 150w yeterlidir ama tam sağlam değerleri yakalamak için 200w cob led kullanman lazım link bırakıyorum satıcı ile iletişime geç ındırım yapıcaktır. Cobled leri efsanedir xyo son çip kendiliğinden trafolu tak calıstır urundur ve sıfır ısınma vardır.

Dostum havalandırma ve ısık ve kabin olayını halletık gerıye 20 lt bez saksı yap toprak olarakta 20lt biobizz light mix al gübre olarakta ilk grow organık gıt bıobızz ındorpack al yanı bıobızz serısı grow-bloom-topmax- algamic-bioheaven-calmag.
herşeyi yazmışsın hocam eline koluna sağlık

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ****** ** ****** ********** ** *** ** **** ***** **** **** *** ***** ******* ****** ******* ** **
  • M Marryhuana:
    *** ******* hahahaha* ******* hahahaha **** ***** *** ****** **** ***** ** ** ******** **** *** ****** **** ** ****** **** *** *** ********** ********* ********** ******* ***** ******* ********** * ****** * ****** ***** ***** ***** ******** ****** *** hahahahahahahaha **** ******** **** ******* ******
    +1
    **** **** hahahaha* ********* *** ***** **** hahahaha *******
  • Bandaleros Bandaleros:
    ** hahahaha* **
    ***** ** ******** ******** ******* ***** **
  • M Marryhuana:
    **** ********** ****** ** ** ******** *** * *** ***** ** ***** ** ** ********** ***** ** ******* ******
  • NewGardener NewGardener:
    hahahaha* ** ******* hahahaha* **
    **** ******* ** ******** ******** **
  • Bandaleros Bandaleros:
  • kkush kkush:
    ***** ****** *** * ******* hahahaha* ****** ***** ********** ********** **** ****** ********** ****** ** ** ******** *** * *** ***** ** ***** ** ** ********** ***** ** ******* ******
    hahahaha********* ****** ***** ** ******* ** **** **** ******** **** * ****** *** hahahaha** ***** **** **
    ***** *** ** ***** ****** hahahaha* ********* ***** ******
  • Bandaleros Bandaleros:
    +1
  • kkush kkush:
    +1
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha***
    ****** ***** **
    hahahaha ****** ***** ********* ***** hahahahahahahaha
  • kkush kkush:
    ******* ***** **** ********* ********* ******** hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha***
  • Bandaleros Bandaleros:
    **** ****** ****** ***** **
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha********** ****** ***** ********* ***** hahahahahahahaha
    **** **** ***** *** hahahaha* **** *** ********** ***** ********** ****** **** ********* ***** **** ********* ********* ********
    ******* ***** **** **
    NewGardener NewGardener: ******* ***** **** **