Arkadaşlar kızıma bir şeyler oldu. Görselleri ekledim.

sertax95

Yeni üye
Merhaba arkadaşlar,

2 günlüğüne misafirliğe gitmiştim, kardeşime dememe rağmen fazla ilgilenememiş ve şuan üstünde sarı lekeler vs. oldu. Görselleri ekledim bilgili arkadaşlarımızdan yardım rica ediyorum.

Işık: 35 CM uzaklıkta 200Watt 18.000 Lümen LED

Son olarak, ilk deneyimimiz. Her konuda önerilerinizi dinlemeye açığız. Desteklerini ve yorumlarınızı bekliyoruz.

Şuan daha hiç gübre kullanmadık. Toprağı başlangıçta gübreli aldık ve öyle devam ettirdik.

Ekli dosyayı görüntüle 65142.jpg

S

silas

Guest
PH metre sana kalmış, ph düşürücü 3ünden 1 tanesi işini görür;

sertax95

Yeni üye
PH metre sana kalmış, ph düşürücü 3ünden 1 tanesi işini görür;
öncelikle çok teşekkür ediyorum.

ph düşürücü olarak n11'den bir tanesini sipariş ettik bile. Fakat nasıl kullanacağız bir de phmetre de önerebilirsin istersen n11'den olursa hepsi bir arada almış oluruz. :)

sertax95

Yeni üye
arkadaşlar bu benim ilk grow um olduğu için size boş bile gelebilicek her türlü bilgi benim için çok değerli her konuda yorumlarınız ve önerilinizi bekliyorum.
ışık ne zaman değiştirmem gerekir ?
sömeklenme süresine ne zaman geçer ?
uygulamam gereken ışık süresi, sulama miktarı ve ph değeri, almam gereken gübreler nasıl ne sıklıklarla uygulamam gerekir ?
vsvsvs... Sizlerindeaklına gelen detaylar her türlü önerileriniz yardımlarınız için şimdiden teşekür ederim.

sertax95

Yeni üye
Merhaba, ph değerleri min 5.5 max 6.5 olmalı, suyu verirken buna dikkat etmelisin :) gübre olarak ben plagron kullanıyorum tavsiye ederim.

yorumun için teşekür ederim.
ph metreyi bu gün sipariş verdim suan ki kullandığın suyun ph değeri 8 e yakın mış alet gelcene kadar su vermeyip geldiğinde kullanarak düzelmesini umud edicem :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • MusT+ MusT+:
  • T Taha2580:
  • MusT+ MusT+:
  • Mordecai Mordecai:
  • L lityum:
  • MusT+ MusT+:
    ***** ****** ********* *** ********* ******* **** *** **
  • L lityum:
    **** * **** hahahaha***
  • MusT+ MusT+:
    ***** *** **** *** hahahaha ***
  • Mordecai Mordecai:
  • MusT+ MusT+:
    +1
  • MusT+ MusT+:
  • L lityum:
    ****** **** * ** ****** hahahaha***
  • TabldotLife TabldotLife:
    ***** ***** ******** ****** ***** **** ** ***** ***** ******** ***** ***** ********* ****** **** hahahaha**
  • NewGardener NewGardener:
    hahahahahahahaha*** hahahahahahahaha*** ***** ****** ****** ***** ***** ******** ******** *** **** ******* ***** ***** ******* ******** ***** ********
    +1
  • L lityum:
    *** ***** ********** ******* *** **** ********** **** hahahaha********* ***** ********** ******** ***** ****** ****** ***** ****** *** ***** ***** **********
  • O Omnibuw:
    hahahaha *** ******* hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha***** ********** ****** hahahaha ********** ***
  • A ax-b:
    ****** ***** ***** ******** ***** hahahaha hahahaha
    +1
  • MusT+ MusT+:
  • TabldotLife TabldotLife:
  • MusT+ MusT+:
    ***** ** **** ****** ***** ***** ******** ***** hahahaha hahahaha
  • T Taha2580:
    ********* hahahaha**** *** ******* hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha***** ********** ****** hahahaha ********** ***
  • MusT+ MusT+:
  • A ax-b:
  • A ax-b:
    ** ******** *** hahahaha**** *** ******* hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha***** ********** ****** hahahaha ********** ***
  • T Taha2580:
    T Taha2580: *** ******* ****** ****