Auto Bitkide Işık, Sıcaklık ve Nem Döngüsü Nasıl Olmalı?

onemorepuff

Yeni üye
Merhaba,

İlk grow deneyimimde ışık, sıcaklık ve nem döngüsü hakkında birkaç sorum olacaktı.

Bebekler autoflower lemon haze ,topraktan çıkalı tam 1 hafta oldu. Elbise dolabına kurduğum sistem ve çiçeklerin fotoğraflarını aşağıdaki bağlantıya ekledim.

Wifi sıcaklık nem sensörü ve anahtarlar ile kontrolleri yapıyorum. Dolap dışında yer alan nem makinesi ve köpükten yaptığım buzdolabı ile soğutmayı da yapabiliyorum. Artık her şeyi az çok dengeleyebiliyorum. Sadece sıcaklık veremiyorum.

Sorularıma gelince;

1-Işığı 20/4 olarak ayarladım. Çiçeklenmede 24 saat ışığı kapatıp 18/6 ya mı çevireceğim?

2- Fotoğrafta gördüğünüz iki farklı ledi aynı anda çalıştırıyorum. Sorun olur mu? Ekleme ya

3- Nem, ışık açıkken ve kapalıyken tam olarak kaç olmalı? Hep %75 yapmayı düşünüyordum.

4- Sıcaklık, ışık açıkken ve kapalıyken kaç olmalı? Hep aynı sıcaklıkta mı kalmalı? Benim şu an açıkken 27 yi geçirtmiyorum, tam ideali nedir?
Kapalıyken 21, 22 lere düşüyor. Yükseltmenin yoluna bakmalı mıyım? Kaç olmalı? Kışın daha da düşecektir.

Yardımlarınız şimdiden teşekkür eder, herkese bol hasatlar dilerim

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    hahahaha ********** ******* ******** ******* hahahaha****** hahahaha***** ******** ** *******
    ******** *** ******* ********** ******** ***** *** ******* ******* ******* ********** ***** *** *** ***** hahahaha* *** ** ******* ******* ***** **** **** ********** ********
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ***** *** *** **** ******* ******* ****** hahahaha ********* ****
  • Emmy Emmy:
    **** ******* hahahaha* *** ******* ******
    ******* ********* *** *** ********* ***** ******** ****** hahahaha **** ******* ********* hahahaha****
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ***** *** *** ******* ******** ** ** *** ******** ** ****** ********** ****** ********** ** ****** ****
    +1
    ***** *** *** ******* ******** ** ** *** ******** ** ****** ********** ****** ********** ** ****** **** ****** ***** hahahaha hahahaha
    ********** *** **** ***** ***** ********** hahahaha **** hahahaha* *** *** ********* ******* **** * ****** hahahaha*** **** **** ***** hahahaha*
  • Emmy Emmy:
    hahahahahahahaha
  • Emmy Emmy:
    ***** *** *** ***** **** ******* **** ********** hahahaha **** ****** ***** ******** ***** **** ********** ** **
    **** ********* ******** ******* ******** ***** ****** **
    ***** *** *** ***** **** ******* **** ********** hahahaha **** ****** ***** ******** ***** **** ********** ** ** ***** ******** ********* ** ** ****** *****
  • Emmy Emmy:
    ****** ********** *** ***** ***** ****** ***** ******* ******** ** ** **** *** **********
    ***** ********** ********** ****** **** hahahaha** *** ***** ***** **** ***** ******
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ********** hahahaha* *** ** *** **** ***** *********
  • Emmy Emmy:
    hahahaha***
  • Emmy Emmy:
    +1
  • Emmy Emmy:
    +1