Auto bitkilerde ışık mesafesi ve sıcaklık değerleri nasıl olmalı?

Herakles

Yeni üye
Arkadaslar 1.ay topraktan ışığa kadar ara kaç cm olmalı diğer ölcülerden anlamiyorum cm olarak yazarsanız 2.ay kaç cm olmalı ve 3.ay kaç cm olmalı toprak ve ışık arasındaki cm? Ve birde sağlıklı bir cadırda autolar için nem ve sıcaklık ölçüleri kaç olmalı net bilgiye ihtiyacım var şimdiden tohumsuz ailesine teşkkürler.

istr

Ordinaryüs
kanka selam, öncelikle ısı ve nem olayına değineyim,

Çimlenme ve yayılma / sıcaklık 23 - 26 derece / Nem %70 - 80

Veg aşaması / sıcaklık 20 - 30 derece / Nem %50 - 70

Çiçeklenme / sıcaklık 23 - 30 derece ( bunu 18 - 26 olarak kaynaklarda belirtmişler ama böylesi bana daha sağlıklı geldi ) / Nem %40 - 50
Bana soracak olursan ideal derece 25 28 arası başlayıp bitirmek.

Işık konusuna gelecek olursak, kullandıgın ışığa göre değişiklik gösterir, bitkinin ısı dengesini bozmadan bahsettiğim lüx değerlerini yakalaman gerekli, elini bitkinin en üst kısmına koy, ısının rahatsız etmediği bir noktadan şu değerleri yakala ( bu değerleri mobil lux ölçer uygulamalarından kontrol edebilirsin )

Çimlenme - 8.000 - 10.0000 lx
veg- 15.000 - 50.000 lx
çiçeklenme- 50.000 - 75.000lx

Bahsettiğim ışık, ısı ve nem değerlerinde alt ve üst limit olarak verdim değerleri

led için söylüyorum. bu luxleri alırken ışığı yapabildigin kadar kaldir. ortalama 60cmde tutmak iyidir çiçeğe kadar. eger watt yuksekse daha da yuksek 70cm de ayni luxu vermelisin bitkilere.

veg- 15.000 - 50.000 lx

led için söylüyorum. bu luxleri alırken ışığı yapabildigin kadar kaldir. ortalama 60cmde tutmak iyidir çiçeğe kadar. eger watt yuksekse daha da yuksek 70cm de ayni luxu vermelisin bitkilere.

veg- 15.000 - 50.000 lx
Bro merhaba bugün, ben de toprağa geçirdim Tohumları, mobil de baktığımda 4000 lx anlık değer alıyorum, çok mu düşük gelir sence.

WickedK

Yeni üye
15 cm ile ilk zamanlar en kısıkta başla. ilk haftanın sonuna doğru 25e al aynı oranda minik ışığı aç. 2. hafta sonunda 35 yap. 3. hafta 40 yap devam et. Işığı oranlı açarsın. Abartırsan bitki yanar, uzamazi fotosentez yapamaz kısık bırakırsan aç bırakırsın.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********