Auto Skunk Bugüne Kadar Yaptıklarım

Rolling

Üye
Öncelikle hepinize saygılar abilerim. Sizlerin sayesinde sıfır bilgiyle başladığım ilk growumda çokca tecrübe kazandım. Şuan 49. Gündeyim Çok stressli ve kötü büyüdü kız. Tecrübe diyorum kendimi üzmeyip alacağım 30-40 gram hasatla direk 2. Growa başlayacağım. Bugüne kadar yaptıklarımı sırasıyla ekliyorum ;

30 ekimin gecesinde topraktan baş verdi

6 kasım günü 1 hafta sonrası 300ml ph ayarlı su verildi

12 kasım gübreli sulama yapıldı 1 litre suya 1ml biobizz grow

17 kasım Lst eğitimi verildi (Sadece ana dalı yana yatırdım) Gübreli sulama yapıldı 1.2 Litre suya 2ml Grow 1ml Bloom

22 Kasım Gübreli sulama yapıldı 2ml Grow
2ml Bloom

27 Kasım 1 Litre boş sulama yapıldı Bitki çiçeğe girdiği için Hps takıldı

30 Kasım 1 Litre gübreli sulama yapıldı 2ml grow 2ml bloom

2 Aralık Günü gübrelemeyi çok abarttığım ve besin kitlenmesi yaşanmasından dolayı flush atıldı. 2 aralık gününden elimde fotoğraf yok 4 aralık günü çekilmiş bir fotoğrafı ekliyorum. Flush attığımda toprak daha tam kurumamıştı ve aşırı sulamadan boynu büküldü biraz kızın ama geç kalmadan olabilecek en az hasarla atlattık bu dönemi

6 Aralık 1 Litre Gübreli sulama yapıldı 2ml grow 2ml bloom (Yapraklar toparlamıştı fakat bu sulamadan sonra kendini yine biraz saldı)

11 Aralık 1 Litre Boş Cal-Mag’lı sulama yapıldı
Ekleyeceğim fotoğraflar 12 Aralık gününden

15 Aralık 1 Litre Gübreli sulama yapıldı 1ml grow 3ml bloom

Kullandığım Ekipmanlar
250w Mh/Hps Işık
100mt3 Giriş 300mt3 Çıkış Aksiyel Fan
Nem makinesi
Vantilatör
Sıcaklık 23-25
Nem Veg dönemi 60-70 Şuan 35-40
Saksı 11Litre

Değerli yorumlarınızı bekliyorum gördüğünüz eksikler nelerdir şuandan itibaren nasıl bir yol izlemeliyim genel olarak yorumlarsanız sevinirim. Yüksek kalın :)

Not: bu bitkiyle ilgili daha önce bir başlık açmıştım fakat hem güncel değildi hem de temize çekmek ve genel olarak karmaşıklık olmaması açısından yeni konu açtım.

Son düzenleme:

Lucky

Müptezel
Gübreleme yi çok düzensiz yapmışsın yanlış anlamadıysam pek anlamam grow Bloom olayından ama büyümede npk 3 1 2 cicekte 1 4 5 yapman gerekli birim olarak yazdim.sen büyümede potasyum fosfor çok vermişsin.Cicekte de azot u çok vermişsin sanırım.

Marazzssc

Müptezel
Biobiz bloomda zaten azot var cicekte yetcegi kadar sen bide usrune biogrow verip cicegi azota boğmussun bence sen temiz bi flush at bunfan sonrdaa ona gore gubrele bebegi

Rolling

Üye
Kanka son fotoğraflara bakar mısın? Flushtan sonra grow’u çok az kullandım ve bitki yapraklardan azot çekiyor. Azot fazla gelse bu şekilde olmaz diye düşünmüştüm

Rolling

Üye
Biobizz’in tablosunda da grow ve bloom beraber kullanılıyor. Genel olarak takvime uymaya çalıştım

Marazzssc

Müptezel
Kardesim sana tekrsr soyluyorum daha grow vermene gerek yok sık sulama yapma bloom ver bidr ek olarak bosst bi gubre vermen lazim somekler sismesi icin bunun icin ornek an bigbud veya canna boost bu gubreleri ekle drrim ama sen biobiz kullandigin ucin ek olarak canna bost kullan big bud kimyasal olmaz

Rolling

Üye
Tamamdır şuandan itibaren growu kesiyorum. Sömekleri şişirmek için biobizz topmax almayı düşünüyorum hem aynı markadan devam etmiş olurum. Aynı işi görür sanırım değil mi?

34Trip

Üye
Dostum gübreyi temizlemek için yaptığın işlemi saksının direk içine litrelerce suyu boşaltarak yapıyorsun değil mi ? Bir de sulama olayını litre ile mi yapıyorsun yoksa az az mı ?

Rolling

Üye
Dostum gübreyi temizlemek için yaptığın işlemi saksının direk içine litrelerce suyu boşaltarak yapıyorsun değil mi ? Bir de sulama olayını litre ile mi yapıyorsun yoksa az az mı ?
Kanka 35 litre suyun ph’ını ayarlayıp verdim. Sulama sorunu tam anlamadım ama 1 litre suyu yavaş yavaş veriyorum

Marazzssc

Müptezel
Kankanetkisi cok oluyor soyle dusun piyasada bi gram sigara 200 lira onu alsan en az 15 20 gram farkeder paradanda cok karli olcan :)

Rolling

Üye
Herkese selamlar.
18 Aralık 50. Gün
Çiçeğe gireli 22 Gün oldu gelişim çok yavaş sanırım.
1.5 Litre suya 4Ml Bloom gübresi ekleyip verdim az önce.
Kızım herma olmuş bu arada. Yani kızım artık kızım değil. Yapıcak bir şey yok cinsel yönelimine saygı gösteriyorum :)

Ekli dosyalar

• 197A5BD0-E229-4FAD-9D75-D411C38E9B41.jpeg
    197A5BD0-E229-4FAD-9D75-D411C38E9B41.jpeg
    332.1 KB · Görüntüleme: 41

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • NewGardener NewGardener:
    ***** * ****** **** ********* *** **** ******* ** ***** ******* **** ****** *** ***** ****** ********* *******
  • H happyworld:
    * *** hahahaha
    +2
    ********* ******* **** *** ******* hahahaha *******
    ******** ******** ********** ***** ********** ****** ******* ***** ***** *****
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha *** hahahaha ****** **** *** *** *********
  • Bandaleros Bandaleros:
    +1
    hahahaha*** ****
    +1
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha* *** ** ****** *** ********
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahahahahahahahahahaha********
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • H happyworld:
    ***** ***** ********* ****** *** ******** ****** hahahaha***** **********
  • H happyworld:
    **** ******** ********* hahahaha***
  • H happyworld:
    ***** ********** ********** ** ****** ****** ***** ***** ******** **** *** **** ******* ***** ****** ********* ****
    hahahaha ****** **** **** ********* ******* ** ********
  • H happyworld:
  • H happyworld:
    ****** *** ***** ** hahahaha*** ** **** ***** *** ********* *** ***** hahahaha **
  • H happyworld:
  • H happyworld:
    ****** ****** ******* *** hahahaha **** ********** hahahaha*
    H happyworld: ****** ****** ******* *** hahahaha **** ********** hahahaha*