Az sulama?

paul2

Yeni üye
Merhaba arkadaşlar, tohumlarımı ektim bir iki günlük diyebiliriz şu an çok az uzadılar ve çok küçük yaprakları var, ama ben en baştaki gibi çok az ve sık suluyorum, 3 bitkiye toplamda yarım çay bardağı su falan biraz ıslanınca bırakıyorum ve şimdiye kadar sorun olmadı gibi ama okuduklarıma göre az suluyormuşum, 3 4 günlük için ilk minik yaprakları var ne kadar sulamam gerek? 1 litre falan saksım büyük olsa da bana çok abartılı geldi şu aşamada, her birine yarım çay bardağı ile her gün mü? Bir de ne zaman arttırmak ve ne kadar artarak gitmeli bilen varsa bekliyorum cevapları.

Not: Sadece köke yakın yerleri suladım.

Ü

Üye silindi 24524

Guest
Her gün sulama yapılmaz ortalama 3 günde bir olmalı toprak kurudukça

Umutdaja

Üye
her gün sulama yapılmaz kanka ben ilk topraktan çıktıklarında 8ml su veriyordum. sonrasında 15ml , 25 ml, 40ml olarak devam ettim ama toprağın kuruluğuna bakman lazım. fazla sulama yapmak büyük sıkıntı elinle toprağı kontrol edebilirsin 2-3cm toprağın içine parmak sokarak...

paul2

Yeni üye
Aslında toprak kurudukça suluyorum dün yarım çay bardağı verdim bugün nemli duruyor, auto mu bilmiyorum rastgele tohum olduğundan. Gübre için haftası dolarsa öyle bakacağım daha araştırmadım. (İlk gübre önerisi varsa alırım), bir de gübreye geçince sulama kesiliyor sanırım? Indoor başlatıp balkona alacağım hava biraz ısınınca, 12 saat gün ışığı 4 saat de 40watt beyaz ışık veriyorum şimdilik( şu floresan tipli cfl deniyor sanırım). Koçtaş gibi bir yerden gübre ve ışık alabilirim yetersizse. Balkona geçirceğim için ışığa çok önem vermedim güneş alıyorlar çünkü. Bir de ışık önerisi varsa fişe takabilceğim bir şey lazım çünkü hiç anlamıyorum nasıl kuruluyor vs.

Son düzenleme:

Turkish man

Doktor
Aslında toprak kurudukça suluyorum dün yarım çay bardağı verdim bugün nemli duruyor, auto mu bilmiyorum rastgele tohum olduğundan. Gübre için haftası dolarsa öyle bakacağım daha araştırmadım. (İlk gübre önerisi varsa alırım), bir de gübreye geçince sulama kesiliyor sanırım? Indoor başlatıp balkona alacağım hava biraz ısınınca, 12 saat gün ışığı 4 saat de 40watt beyaz ışık veriyorum şimdilik( şu floresan tipli cfl deniyor sanırım). Koçtaş gibi bir yerden gübre ve ışık alabilirim yetersizse. Balkona geçirceğim için ışığa çok önem vermedim güneş alıyorlar çünkü. Bir de ışık önerisi varsa fişe takabilceğim bir şey lazım çünkü hiç anlamıyorum nasıl kuruluyor vs.
Torch led ampül beyaz ışık 50 watt kullanabilirsin daha iyi geliştirir gübre de organik kullan bro solucan yarasa güvercin bu 3 gübreyi kullan daha güzel tatlı olacak sigsra

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
  • Y Chat bot:
  • Y Chat bot:
    Y Chat bot: ***** ****** *** ****** *** *****