Bütçe 5000 ilk deneme için yardım

karacocuk

Yeni üye
Selam arkadaşlar herkese iyi growlar siteyi farkedeli bir hafta oldu aşa yukarı didik didik ettim ama kafam gerçkten allak bullak oldu bugüne kadar bizim sistemimiz şöyleydi bulunduğum yer merkezi Bi yer köklerimiz de çoğumuzun gibi köylerden geliyor 15-16 yıldır da bu mereti birfiil tüketiyorum köyde çoban Bi dayımız vardı her sene biz pereselerimizi verirdik Nisan ayı gibi o bize eylül ayında sigaralarımızı kavanozlar verirdi bizde bütün kış içerdik kışın çayını çorbasını alırdık erzak falan isterdi rakımızı etimizi alıp giderdik köye  arada sistemimiz gayet güzeldi malesef geçen yıl dayımızı kaybettik cennet mekanı olsun inşallah velhasıl bir yıldır torbacılar paramparça yaptı bizi  içtiklerimiz de ne olduğu belli değil fazla uzatmayayım aklıma geldi anmak istedim dublex Bi evde yaşıyorum terastaki odaya kabin kurmak istiyorum 4 veya 5 bitki tohumlar yıllarca içtiğimiz kenarda duran kendi sigaralarımızın tohumlarını kullanacağım bunların auto çıkma olasılığı yokmuş herhalde öyle okudum forumda bu tabirlerin hepsini yeni öğreniyorum bu arada ne çok şey varmış şaşırıyorum forumu okurken bana önereceğiniz kabin boyutu nedir ışık olarak led düşünüyorum bide karbon filtre nasıl bişey olmalı gübreleri falan az çok netleştirelim kafamda belki 1000 TL daha ayırabilirm ek olarak pazartesi ne gerekiyorsa sipariş geçip bismillah diyeceğim inşallah lütfen yardımcı olurmusunuz bu kardeşinize saksı 27Lt düşünüyorum photo olduğu için eğitimini falan verip bitkilerin güzel sonuçlar almak hedefim  inşallah adım adım sizlerle sistemi paylaşıp güzel sonuçlar alabilirim bende 
Hepinize bol hasatlar

stormyy

Yeni üye
Kanka 5000tl ile orta-iyi arası bir sistem kurabilirsin (tabi dolar da yükseldi herşey pahalandı, genel yazıyorum), en başta bitki sayısını belirleyecek olan şey, kabininin boyutu, kullanacağın ışık ve bunlara bağlı tüm diğer sarfların olacaktır. Regular tohum ile başlayacaksan tabi ki auto çıkma ihtimali yok ama erkek çıkma ihtimali de oldukça fazla olur. Ektiğin, filizlendirdiğin tüm arkadaşlarla yola devam edemeyeceksin bunu unutma. 10 kökten 8 i de erkek çıkabilir, 5 kökten 1 i de erkek çıkabilir. Yani 10 kökten elinde 2 de kalabilir, 5 kökten elinde 4 te kalabilir. Köfteci de bu tamamen şans işi. Bahsettiğin bütçenin 1/10 unu kaliteli tohuma ayırırsan bu riski ve oğlanlara ayıracağın zamanı vereceğin ışığı, suyu, gübreyi engellemiş olursun.
Bu nedenle şu kadar sayıda bitki yetiştiricem şeklinde yola çıkmak yerine, bütçeni daha verimli kullanıp, güzel bir kabin, sağlam bir ışık, kabinine uyumlu havalandırma sistemi ve filtre, kaliteli toprak, kaliteli tohum ve bu kızları besleyecek bu işe uygun gübre konularını masaya yatırıp bütçeni bu önceliklere göre güzel malzemelere yatırırsan 4-5 bitki yerine 2 bitkiyle bile mutlu sona ulaşırsın. SOG yapmayacaksan eğer kesinlikle kök sayısı seni aldatmasın, ne kadar çok bitki o kadar çok hasat diye bir dünya maalesef yok kankam. Büyük kabin alıp içini gerekli malzemeyle dolduramadıktan, kızları besleyemedikten sonra 10 kök de yetiştirsen boşa gider. Naçizane bu konuları atlatmış ilerleyen konularda ise acemi bir kardeşin olarak, mevcut bütçenin 4/5 i oranında yukarıda bahsettiğim önceliklere göre bütçeni harca ve 1/5 ini her zaman kenarda tut. Ben 5/5 ile sistemi kurdum şu an kızların gelişimi neticesinde almam gereken şeyler var alamıyorum ::)
Bol hasatın olsun.

EJDEERYAAA

Yeni üye
Pazartesi baslayacagim diye acele etme önce kabinini isigini filtreni kac bitki yetistirecegini herseyini kararlastir ona göre bi yol çiz kendine. baslangic icin 2 bitki dahaidealdir bakimi seni zorlamaz güzel bakarsan hasatida üzmez olurda bi sorun olursa amcalara aciklamasida kolay olur simdiden grow hayatinda basarilar dilerim :)

karacocuk

Yeni üye
Kankalar benim kafamdaki sistem kabini mi kendim yapıp kabine vereceğim parayı ışığa vs. Ayırmak şu an sağa sola bıraktığım 15 20 kadar filizlenmiş tohumum var artık nasibimize kaçı dişi çıkarsa gözüme kestirdiğim 3-4 tanesiyle yola devam etmek ön sipariş geçtim diğer tohumları zaten sponsordan ak47 önerdiler yeni başlayanlar için 5 tane siparişini geçtim ama ne zaman geleceği muamma bu virüs illetinden dolayı  gübre konusunuda çiçeklenmeye kadar güvercin şerbeti düşünüyorum sadece toprak biobiz Light mix çiçeklenme için önerileriniz nelerdir ne kullanmak gerekir? Işık led düşünüyorum kafamda bikaç tane belirledim siz ışık olarak ne önerirsiniz dediğim gibi maksimum 4 bitki onuda şöyle açıklayayım bulunduğum yerde Bi öğrenci kardeş var evini bana bıraktı ( rızasını aldım tabiki bu arada) okullar açılana kadar yapabildiğini yapayım diye düşünüyorum seneye Allah kerim 100 gr ot 3000 lira şuan bulunduğum yerde torbacı da kafayı bozmuş insanlar 3000 nedir 2 led arasındayım şu an siz ne önerirsiniz resimleri bırakıyorum alta

[attachment=1869][attachment=1869]

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Karsiyaka Karsiyaka:
  • Karsiyaka Karsiyaka:
    ******** ******* ******* ********* ***** ********* ******* ********* ******* **********
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    ********** **** hahahaha* *** hahahaha* *** ********* hahahaha hahahaha* ******** ** ****** ********* ***** hahahaha ******* ** ****** **** ******** ******** ***** *****
    +1
  • Karsiyaka Karsiyaka:
    ** ***** hahahaha** ******** ****** **** ****** ***
  • NewGardener NewGardener:
    *** **** ********* hahahaha hahahaha* ******** ** ****** ********* ***** hahahaha ******* ** ****** **** ******** ******** ***** *****
    hahahahahahahaha
    +1
  • Night owl Night owl:
    ****** ****** ****** ********* ******** ** ***** ****** ********* ********* **** *** ** ****** ***** ********* ***** ***** **** ***** *** ******** ******* ******** ******* ******* ********* ***** ********* ******* ********* ******* **********
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    ****** *** ***** ********* ** **
  • NewGardener NewGardener:
    *** ********* hahahahahahahaha
    +1
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    **** ***** hahahaha*
  • Night owl Night owl:
    ****** ******* **** ******* **** **** **** ******* hahahaha ******* ****** hahahaha* ** ******** *** ******* hahahaha ** **** ** hahahaha ******** ******** ****** ***** ****** **** ********* ********* hahahaha** ****** ****
  • Night owl Night owl:
    ********* ******* ******* ********* ***** **** hahahaha
  • Night owl Night owl:
    ****** ******* **** ******* **** **** **** ******* hahahaha ******* ****** hahahaha* ** ******** *** ******* hahahaha ** **** ** hahahaha ******** ******** ****** ***** ****** **** ********* ********* hahahaha** ****** **** ********* ***** ** hahahaha***
  • Night owl Night owl:
    ***** ******* ******** *** **** ********* ****** **** ******* ******* **** **** ******* ********* ******** ***** hahahaha* ********** ** ******** ***** ***** ***** ********** ******** ****** ****** ********* **********
  • Night owl Night owl:
    hahahaha **** **** ******* ***** ******** hahahaha**
  • Night owl Night owl:
    ***** ****** ***** ******** hahahaha ***** *****
  • I ichbinkrytpon:
    I ichbinkrytpon: ***** ********