Büyüme sorunu ?

Merhaba kank lar 3 kızdan birisi nedense herşey olması gerektiği gibi olmasına rağmen ,nem sıcaklık vs büyümüyor sizce sebep ne olabilir ?

Kanki öyle oluyor ya hic biri birini tutmuyor valla büyümedi dedigin Bi sömeklenir hepsinden iyi olur finalde sonuc degisik lik gösterebiliyor

Hamzaazmah

Kıdemli Üye
Merhaba kank lar 3 kızdan birisi nedense herşey olması gerektiği gibi olmasına rağmen ,nem sıcaklık vs büyümüyor sizce sebep ne olabilir ?

kaç günlükler bilader ?

s1rtlan

Kıdemli Üye
bitki kaç günlük. nem kaç sıcaklık kaç ? ışık mı kullanıyorsun balkon grow mu ? genetik ne ? sebeb arıyorsunuz güzelce derdinizi anlatın yardımcı olalım sizlere..... en küçük bitkinin üzerinde yağmur damlası var. temizle onu öyle bitki bakma. fazla sulama yapmışsın ona sararmaya başlamış. ne kadar sulama yapıyorsun ? detaylı bilgi verirsen nerede hata yaptığını nerede sorun olduğunu bulabiliriz

Skip60

Yeni üye
bitki kaç günlük. nem kaç sıcaklık kaç ? ışık mı kullanıyorsun balkon grow mu ? genetik ne ? sebeb arıyorsunuz güzelce derdinizi anlatın yardımcı olalım sizlere..... en küçük bitkinin üzerinde yağmur damlası var. temizle onu öyle bitki bakma. fazla sulama yapmışsın ona sararmaya başlamış. ne kadar sulama yapıyorsun ? detaylı bilgi verirsen nerede hata yaptığını nerede sorun olduğunu bulabiliriz
Reis bende yeni sayılırım kendime bir kutu yaptım içi komple folyo içtiğim hazelerden ektim cıkarttım büyütüyorum120 watt ampül var beyaz bazı ekipmanlarıda alacagım nem makinesi olssun biraz daha yüksek watt ışık olsun faan olsın bitki gübreleri olsun ama alt yapraklarım sararıyordu kurumuştu budadım altta kalan yapraklarım kendini bırakıyor gibi bir foto atsam bakarmısın acaba ?

enChantRess

Yeni üye
Bitkiler 12.günde sıcaklık 25 sabit nem 55-65 arası indoor yapıyorum genetic bilmiyorum ne olduğunu İranlı bi arkadasım getirdi tohumları sulama olayı şu şekilde pH ayarlanmış su veriyorum sprey le 5 fıs yapıyorum ve belli günlerde su vermiyorum toprağın nem oranına göre suyu veriyorum ama bu bitkide bi bokluk var nedense digerleri ile aynı genetic olduğunu söyledi arkadaş aynı gün patladılar aynı gün saksıya aldım ama diğer ikisine bak bir de buna bak umarım açıklayıcı olmuştur ....

Hamzaazmah

Kıdemli Üye
Bitkiler 12.günde sıcaklık 25 sabit nem 55-65 arası indoor yapıyorum genetic bilmiyorum ne olduğunu İranlı bi arkadasım getirdi tohumları sulama olayı şu şekilde pH ayarlanmış su veriyorum sprey le 5 fıs yapıyorum ve belli günlerde su vermiyorum toprağın nem oranına göre suyu veriyorum ama bu bitkide bi bokluk var nedense digerleri ile aynı genetic olduğunu söyledi arkadaş aynı gün patladılar aynı gün saksıya aldım ama diğer ikisine bak bir de buna bak umarım açıklayıcı olmuştur ....
sevgili dostum bu tip problenmelerin hepsi genel olarak fazla sudan kaynaklanıyor evet toprağın nemli buradan fotoğraftan bakıldığı zaman çok yaş görünüyor ; sen ise fazla sulama yapmadığını ve nem oranına göre su veriyorum diye yazmışsın sevgili dostum yaşım 55 ben susuzluktan ölen kenevir görmedim ama sulu ve sürekli nemli olan kenevirlerin hiçbirinde gelişim görmedim sevgili arkadaşım kenevir yalap şadap sudan ve heleki nemden hiç hoşlanmaz arkadaşın dediği gibi sulamadan olduğunu düşünüyorum bence nemimi ölçerek değil bir nem ölçerin mi var bilmiyorum ama parmağını toprağa sok artık kupkuruysa su ver düzelecektir benim 20 günlük çiçeğim var yaklaşık 8 tane kelle çıkardı ve 20 gündür bebekliğin ilk haftasını düşünmezsek 2 kez sulama yaptım )

zbambam

Kıdemli Üye
sevgili dostum bu tip problenmelerin hepsi genel olarak fazla sudan kaynaklanıyor evet toprağın nemli buradan fotoğraftan bakıldığı zaman çok yaş görünüyor ; sen ise fazla sulama yapmadığını ve nem oranına göre su veriyorum diye yazmışsın sevgili dostum yaşım 55 ben susuzluktan ölen kenevir görmedim ama sulu ve sürekli nemli olan kenevirlerin hiçbirinde gelişim görmedim sevgili arkadaşım kenevir yalap şadap sudan ve heleki nemden hiç hoşlanmaz arkadaşın dediği gibi sulamadan olduğunu düşünüyorum bence nemimi ölçerek değil bir nem ölçerin mi var bilmiyorum ama parmağını toprağa sok artık kupkuruysa su ver düzelecektir benim 20 günlük çiçeğim var yaklaşık 8 tane kelle çıkardı ve 20 gündür bebekliğin ilk haftasını düşünmezsek 2 kez sulama yaptım )
Üstad sen tecrübeli bir abiye benziyorsun. Benim kabin içi 29un altına düşmüyor. Sorun olur mu bitkilerin gelişiminde?

Hamzaazmah

Kıdemli Üye
Üstad sen tecrübeli bir abiye benziyorsun. Benim kabin içi 29un altına düşmüyor. Sorun olur mu bitkilerin gelişiminde?
Dostum önerilen 24/28 benim çiçekler 18/24 arasında gitti geldi pek sıkıntı olmadı ama sıcaktan korkarım fanın ve nemi 50'nin altına düşürmediğin sürece pek sıkıntı olmuyor 30 sonrası bir çaresine bakmalısın aslında biliyorsun kenevir Hatay , Adana Urfa vs buralarda yetişen kenevirler yazın 40 dereceye kadar çıkan sıcaklıkla baş ediyorlar esinti ve rüzgar ve nem koruyor onları yoksa kuru havada o sıcaklıkta larvalar patlayıverir başıma 2 kez geldi Allah göstermesin fark etmezsen ertesi gün istila ediyorlar fanın ve nemimi sıcak havalar için söylüyorum iyi koruduğun sürece bir şey olacağını düşünmüyorum... Zaten yazın pek grow yapamıyoruz bunlar son growlar olabilir...... ledle daha evvel hiç yapmamıştım bilmiyorum klima olmadan zor... 29 dan hiçbir şey olmaz sıkıntı yok dostum :)

Ü

Üye silindi 21589

Guest
Dostum öncelikle başarılar diliyorum sana ışığını 80cm çek önce. Daha sonra nemi 80_90 arası sabit tut. Gelişim döneminde nem inanılmaz önemli dibine doktugun sudan çok nemden besleniyor bu çocuklar. Gübrelerin optimal seviyede kullan başarılar

zbambam

Kıdemli Üye
Dostum önerilen 24/28 benim çiçekler 18/24 arasında gitti geldi pek sıkıntı olmadı ama sıcaktan korkarım fanın ve nemi 50'nin altına düşürmediğin sürece pek sıkıntı olmuyor 30 sonrası bir çaresine bakmalısın aslında biliyorsun kenevir Hatay , Adana Urfa vs buralarda yetişen kenevirler yazın 40 dereceye kadar çıkan sıcaklıkla baş ediyorlar esinti ve rüzgar ve nem koruyor onları yoksa kuru havada o sıcaklıkta larvalar patlayıverir başıma 2 kez geldi Allah göstermesin fark etmezsen ertesi gün istila ediyorlar fanın ve nemimi sıcak havalar için söylüyorum iyi koruduğun sürece bir şey olacağını düşünmüyorum... Zaten yazın pek grow yapamıyoruz bunlar son growlar olabilir...... ledle daha evvel hiç yapmamıştım bilmiyorum klima olmadan zor... 29 dan hiçbir şey olmaz sıkıntı yok dostum :)
eyvallah şimdilik sorun yok o zaman. asıl mevzu havalar iyice sıcakladığında napıcam ona bir çözüm bulmam lazım. klima şart olacak gibi. teşekkür ederim bilgiler için

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
  • Bandaleros Bandaleros:
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** *** hahahaha*
  • F FISCUHARA:
    ******* ******** hahahaha**
  • F FISCUHARA:
    hahahahahahahaha * ********* ********** hahahaha******** **
  • Bandaleros Bandaleros:
    ********* hahahahahahahaha******** * ********* ********** hahahaha******** **
  • F FISCUHARA:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • TabldotLife TabldotLife:
  • S sonche:
    ****** ****** hahahaha ********** ****** hahahaha* ******* ****** ****** *** *** ******** ***** ***** ********* hahahaha**** ***** ********* **** ** hahahaha*** ** hahahaha***** ********** ******** **********
  • T taysın:
    **** **** ***** ****** ******* ******* ********* ******** ******** *** **** ***** ***** *** ***** ****** ******** ********* ********** ****** ******* *** ********** ********** **** *** ******* ***** **** ** ***** **** ********** ** ******** hahahahahahahaha* ********** ********** **** ****** ******* ********* ***** ***** ******** *** ** ********* hahahaha **** ** ******* ******
  • muadip muadip:
    ****** ***** ****** ****** ****** ******* *** ****** ****** ******* ***** **** ***** **** **** ***** ****** ******* ******* ********* ******** ******** *** **** ***** ***** *** ***** ****** ******** ********* ********** ****** ******* *** ********** ********** **** *** ******* ***** **** ** ***** **** ********** ** ******** hahahahahahahaha* ********** ********** **** ****** ******* ********* ***** ***** ******** *** ** ********* hahahaha **** ** ******* ******
  • T taysın:
    **** ***** ********* ****** ******* **** hahahaha****
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • T taysın:
  • Funny1Joint Funny1Joint:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*****
  • Funny1Joint Funny1Joint:
    hahahaha ******** hahahaha******** ********* hahahaha**** hahahaha**
    Funny1Joint Funny1Joint: hahahaha ******** hahahaha******** ********* hahahaha**** hahahaha**