Baca havalanadırma

Evet beyler 120x120x200 kabinim var çıkış fanını karbon filtreyle baca borusundan dışarı vermeyi düşünüyorum fakat üstümde 1.5 kat var apartman bacası sorum şu bu mesafeden havayı bacadan tahliye edebilmek için kaç m³/h fan almalıyım bu kabine kullanacağım karbon filtrede drkarbonfiltre den olacak şekilde içinde ki karbon miktarı 2-3 kat daha fazlaymış bu da fanın gücünü biraz daha düşürecek diye düşünüyorum eğer güçlü bir fan alırsam üst katta ki dairenin baca deliğinden ceyran yaptırıp kapıları çarpma ihtimali var mı ya da baca deliğinden çok ses gider mi sizce

Ü

Üye silindi 26240

Guest
kanka ben sürekli çıkış fanimi bacadan tahliye ediyorum. sen kabinine gore fanlarini al baca cikis faninin gücüne etki etmez

higthead

Jolly Green
Evet beyler 120x120x200 kabinim var çıkış fanını karbon filtreyle baca borusundan dışarı vermeyi düşünüyorum fakat üstümde 1.5 kat var apartman bacası sorum şu bu mesafeden havayı bacadan tahliye edebilmek için kaç m³/h fan almalıyım bu kabine kullanacağım karbon filtrede drkarbonfiltre den olacak şekilde içinde ki karbon miktarı 2-3 kat daha fazlaymış bu da fanın gücünü biraz daha düşürecek diye düşünüyorum eğer güçlü bir fan alırsam üst katta ki dairenin baca deliğinden ceyran yaptırıp kapıları çarpma ihtimali var mı ya da baca deliğinden çok ses gider mi sizce

Dostum karbon fıltrelerde karbon mıktarı arttıkca m3h de artar ve fanların çekişi daha rahat olur.

Mesela senın kabın sısteme ornek verıcem. 2 seçenek cıkartıyorum butcene göre.

1. secenek.

+Çıkış fanı sp slient 350m3

+Giriş fanı drslient sessiz 200m3 aksiyel fan. montajını yaptın kısa boru vs taktın 150 m3 lere dusucek cuk dıye oturucak.

+Karbon filtre ise 480m3h

2. seçenek ( bütcen var ise net 2. seçenegi al)

+Çıkış fanı sp slient 500m3 ( 350m3 ıle arada 300tl fark var)

+Giriş fanı 1 adet dr slient 300m3 aksiyel fan.

+Karbon filtren ise 680m3h

veya butcen var ise net 890m3h
https://www.drkarbonfiltre.com/product-page/aktif-karbon-filtre-890-m3-h-150mm

Dostum butcene göre 2 seçenek çıkardım bana sorucak olursan bütçende sıkıntı yok ise 2. seçenek hem uzun kullanım surelewrın olur hemde kabın yukselttıgınde yıne cıkıs fanını degıstırmeden kullanabılırsın.

Aklına takılan bırsey olursa yaz. Ürürnler sürekli pahalanıyor kurdan dolayı elini cabuk tut. Ben bu saçma sapan zamlardan dolayı sureklı stok yapıyorum fanlarımı veya gubrelerımı vsvsvs zam gelmeden=)

higthead

Jolly Green
Bu arada bacaya baglıyacagın ıcın bacalar sureklı hava cekısı yaptıgı ıcın ve karbon filtrenı kullanırsan ne kımseye koku gıder nede ses gider.

Dostum karbon fıltrelerde karbon mıktarı arttıkca m3h de artar ve fanların çekişi daha rahat olur.

Mesela senın kabın sısteme ornek verıcem. 2 seçenek cıkartıyorum butcene göre.

1. secenek.

+Çıkış fanı sp slient 350m3

+Giriş fanı drslient sessiz 200m3 aksiyel fan. montajını yaptın kısa boru vs taktın 150 m3 lere dusucek cuk dıye oturucak.

+Karbon filtre ise 480m3h

2. seçenek ( bütcen var ise net 2. seçenegi al)

+Çıkış fanı sp slient 500m3 ( 350m3 ıle arada 300tl fark var)

+Giriş fanı 1 adet dr slient 300m3 aksiyel fan.

+Karbon filtren ise 680m3h

veya butcen var ise net 890m3h
https://www.drkarbonfiltre.com/product-page/aktif-karbon-filtre-890-m3-h-150mm

Dostum butcene göre 2 seçenek çıkardım bana sorucak olursan bütçende sıkıntı yok ise 2. seçenek hem uzun kullanım surelewrın olur hemde kabın yukselttıgınde yıne cıkıs fanını degıstırmeden kullanabılırsın.

Aklına takılan bırsey olursa yaz. Ürürnler sürekli pahalanıyor kurdan dolayı elini cabuk tut. Ben bu saçma sapan zamlardan dolayı sureklı stok yapıyorum fanlarımı veya gubrelerımı vsvsvs zam gelmeden=)
Reis adamın dibisin o kadar uğraşmısın linklerle göndermişsin helal olsun kanka verdim siparişi 2. seçenekten sana güveniyorum :)

higthead

Jolly Green
Reis adamın dibisin o kadar uğraşmısın linklerle göndermişsin helal olsun kanka verdim siparişi 2. seçenekten sana güveniyorum :)

ne demek dostum amacımız dogru ve kalıtelı ve uyguna urunler kullanın amacımız bu. Dostum 2. secenek 500m3 cıkıs fanı aldın ozaman. Karbon fıltrenı 680 lıkmı 890lıkmı aldın keske 890 lık alsaydın

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Karsiyaka Karsiyaka:
  • Karsiyaka Karsiyaka:
    ******** ******* ******* ********* ***** ********* ******* ********* ******* **********
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    ********** **** hahahaha* *** hahahaha* *** ********* hahahaha hahahaha* ******** ** ****** ********* ***** hahahaha ******* ** ****** **** ******** ******** ***** *****
    +1
  • Karsiyaka Karsiyaka:
    ** ***** hahahaha** ******** ****** **** ****** ***
  • NewGardener NewGardener:
    *** **** ********* hahahaha hahahaha* ******** ** ****** ********* ***** hahahaha ******* ** ****** **** ******** ******** ***** *****
    hahahahahahahaha
    +1
  • Night owl Night owl:
    ****** ****** ****** ********* ******** ** ***** ****** ********* ********* **** *** ** ****** ***** ********* ***** ***** **** ***** *** ******** ******* ******** ******* ******* ********* ***** ********* ******* ********* ******* **********
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    ****** *** ***** ********* ** **
  • NewGardener NewGardener:
    *** ********* hahahahahahahaha
    +1
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    **** ***** hahahaha*
  • Night owl Night owl:
    ****** ******* **** ******* **** **** **** ******* hahahaha ******* ****** hahahaha* ** ******** *** ******* hahahaha ** **** ** hahahaha ******** ******** ****** ***** ****** **** ********* ********* hahahaha** ****** ****
  • Night owl Night owl:
    ********* ******* ******* ********* ***** **** hahahaha
  • Night owl Night owl:
    ****** ******* **** ******* **** **** **** ******* hahahaha ******* ****** hahahaha* ** ******** *** ******* hahahaha ** **** ** hahahaha ******** ******** ****** ***** ****** **** ********* ********* hahahaha** ****** **** ********* ***** ** hahahaha***
  • Night owl Night owl:
    ***** ******* ******** *** **** ********* ****** **** ******* ******* **** **** ******* ********* ******** ***** hahahaha* ********** ** ******** ***** ***** ***** ********** ******** ****** ****** ********* **********
  • Night owl Night owl:
    hahahaha **** **** ******* ***** ******** hahahaha**
  • Night owl Night owl:
    ***** ****** ***** ******** hahahaha ***** *****
  • I ichbinkrytpon:
    I ichbinkrytpon: ***** ********