bazı yaprakların durumuyla alakalı

sanaldarbe

Kıdemli Üye
selamlar
bazı yapraklarda farklılık var, ne olduğunu anlayamıyorum, yapraklar genç olmasına rağmen daha kart gibi, damarları çok belirgin, bir bakıp yorum yapabilir misiniz lütfen

farklı olanlar kendini hemen belli etmiş yukarıdaki iki resimde değil mi ?
aşağı bir kaç foto daha ekliyorum ;

genel görüntü şu ;

bazı yaprak uçlarında şunlar oluşmuş ;

bir de bunu fark ettim bu yeni, telaşlandırdı ;

sıcaklık genelde 22 - 26 arası
nem gündüz 50-60 ; gece 55-65
gübre olarak şuanda 1l - 1ml bio grow veriyorum
3 günde bir suluyorum, bazen toprağı iyice kurusun diye 4 günde bir suladığım oluyor
son 2 sulamamın ilki %20 flush şeklinde, ikincisinde yine 1ml bio grow verdim
Auto genetik 60. gününde, henüz çiçeğe girmedi, uzun sürdü sanki, çiçeğe yaklaşma göstergeleri var mı ya da sponsor auto deyip foto göndermiş olabilir mi ? :d komple toprağını ve saksısını değiştirmek ve ana dalı kırmak gibi bir kaç büyük stres yaşatmıştım belki bu durumdan çiçek dönemi gecikmiş olabilir ( kırılan ana dal sapasağlam kaynamış, aloevera ile tedavi uyguladım, kalınlaşmış ve tam kırılan yerin üstünden bir sürü dal çıkmış :) )

stres yaşatmış olabileceğim bazı durumları yazayım ;
evde misafir olduğu için bu hafta ışık aldığı saatleri yavaş yavaş kaydırmaya başladım ; günde 18 değil de 18:30 ya da 19 saat vere vere günlük döngüsünü kaydırıyorum
ha bir de son 3 gün hep kafam güzeldi bitkinin çok hızlı uzayıp ışığa yaklaştığını fark etmemişim , o sıra sıcak ve ışık ile alakalı da stres yaşadı sanırım biraz, yaprak uçlarındaki sararma da o ara ortaya çıktı, ışık stresi sanırım ama hazır konu açmışken fotolara ekledim danışarak ilerlersem daha iyi olur :)

durum bu yorumunuzu paylaşıp bi genel değerlendirme yaparsanız çok sevinirim

@Canna @Abu Hay'OT @mami10_

C

Canna

Guest
Dostum sedece grow gübresi fazla geliyor, verdigin gübre miktarini %20 azalt hic bir sikinti kalmaz. Yapraklarin yanlardan iceri dögru kivrilmasi ve uclarindaki beyazliklar gübre fazllaligindan. Bitkinlerin cok saglikli, sadece gübreyi azalt yeter. 60 günde cicege girmediyse bitkilrin kesin photo kanka, Auto bitki normalde 4 bilemedin 5. haftada cicege girer.

sanaldarbe

Kıdemli Üye
@Canna abi günaydın nasılsın :d yine aynı sorunla sana geldiğim olmuştu abi düzelmiştir diye düşündüydüm. %20lik flush mı yapayım yoksa verdiğim gübre miktarını %20 azaltarak mı devam edeyim

sanaldarbe

Kıdemli Üye
Dostum sedece grow gübresi fazla geliyor, verdigin gübre miktarini %20 azalt hic bir sikinti kalmaz. Yapraklarin yanlardan iceri dögru kivrilmasi ve uclarindaki beyazliklar gübre fazllaligindan. Bitkinlerin cok saglikli, sadece gübreyi azalt yeter. 60 günde cicege girmediyse bitkilrin kesin photo kanka, Auto bitki normalde 4 bilemedin 5. haftada cicege girer.
o zaman ışığı 12/12 yapıp çiçeğe sokmayı deneyeyim mi abi ? ya da çiçeğe sokmak için erken mi ? tüm araştırmalarımı auto bitki üzerine yaptım photo ne zamana kadar vegte tutulmalı hiç fikrim yok şuan :D

C

Canna

Guest
Dostum photoyu istedigin kadar vegte tutabilirsin, 60 gün olmus al 12/12 ye sok cicege, zaten 2 hafta kadar sürecek cicege girmesi, cicege girdikten sonrada yaklasik 8 hafat sürer hasata gelmesi, ama iyi hasat alirsin autoya göre

mami10_

Doktor
Bitki hafif ph dalgalanması yaşamış atlatmış genel görüntü güzel ve sağlıklı, eğitim vermemişsin sanırım, bitkide hafif azot fazlalığı var 2 sulama boş git atlatır 1 hafta daha bekle çiçek belirtisi görmezsen 12 12 periyotta geçe bilirsin

Abu Hay'OT

Ordinaryüs
kankacıım o damarlaşmalar üst katlar büyüdükçe oluyor, iç içe filizden çıkıyor büyüdükçe açılıyor, aynı havuzda çok kalınca ellerimizin büzüşüp yarım saat sonra normale dönmesi gibi düşün, yaprak genişleyince asıl boyunu alınca damarlar yok olacak.

eğer nem makinası kullanıyorsan, yaprak uçlarındaki beyazlıklara elini çok hafif nemlendirip okşar gibi dokun, nem makinasının içindeki su fazla kireçli olduğunda, kuruyan nem yaprakta kireç tortusu bırakabiliyor, okşadığında kayboluyorsa bildiğin kireçtir :)

yaşattığın stres seni daha çok depresyona sokmuş, kızın gayet pervasız ve güzel, sadece çok cahil, eğitim istiyor :) lst ve topping konusunda biraz forumda gezin , bir dahaki growda 20-25 günde eğitime başla çok daha iyi sonuç alırsın. bunun eğitim yaşı geçmiş biraz

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • D despotdes:
  • D despotdes:
    hahahaha**
  • D despotdes:
    **** *** hahahaha ******** ******** ***** ****
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ** ** hahahahahahahaha
  • Night owl Night owl:
    **** ***** **** ********* hahahaha ***** ***** *** ***** ** *** **** *** ******** ******** **** hahahaha ********** ***** **** ********* **********
  • kkush kkush:
    *** * * ***** hahahaha ** hahahaha******* *** **********
    +1
  • Night owl Night owl:
    hahahaha *** * ** ******* **** *****
  • D despotdes:
    *** hahahaha*** ***** * ***** ****** ***** *** hahahaha*****
  • kkush kkush:
  • D despotdes:
    ******* ********** ** **
  • Bandaleros Bandaleros:
    * * ***** ****** **** *
  • D despotdes:
    ***** ******** ******** *** * ** ********** ***** hahahaha *** *
  • Night owl Night owl:
    *** hahahaha* ***** hahahahahahahaha
  • D despotdes:
    ** ********** hahahaha* *****
  • kkush kkush:
  • D despotdes:
  • D despotdes:
  • kkush kkush:
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
  • D despotdes:
    *** hahahaha* ** *** ****** **** ****
  • Bandaleros Bandaleros:
  • D despotdes:
  • D despotdes:
  • D despotdes:
    ***** hahahaha* ****** hahahaha
  • Night owl Night owl:
    *** **** hahahaha *** hahahaha*** ***** * ***** ****** ***** *** hahahaha*****
    Night owl Night owl: *** **** hahahaha *** hahahaha*** ***** * ***** ****** ***** *** hahahaha*****