Bebişlerin 14. Günleri.

Cem07

Yeni üye
Arkadaşlar bardaktan alalı bugün 14.günleri ilk topraktan uyanalı 21.günleri Bi tanesinin yaprakları aşağı doğru indi daha gübre vermedim balkonda bakıyorum bu hafta 20lt lik saksılara alıcam ve toping yapıcam katı solucan gübresi kullanıcam. Hepinizin öneri ve tavsiyelerinizi bekliyorum. Harmanınız bol olsun..

Ekli dosyalar

• _20180422_215911.JPG
    _20180422_215911.JPG
    334.8 KB · Görüntüleme: 129
  • _20180422_221605.JPG
    _20180422_221605.JPG
    185.6 KB · Görüntüleme: 60
  • _20180422_221539.JPG
    _20180422_221539.JPG
    137.6 KB · Görüntüleme: 51
  • _20180422_221944.JPG
    _20180422_221944.JPG
    482 KB · Görüntüleme: 53
  • _20180422_222128.JPG
    _20180422_222128.JPG
    472.8 KB · Görüntüleme: 74

umburbey

Yeni üye
Cvp: Bebişlerin 14. Günleri.

Cem07' Alıntı:
Arkadaşlar bardaktan alalı bugün 14.günleri ilk topraktan uyanalı 21.günleri Bi tanesinin yaprakları aşağı doğru indi daha gübre vermedim balkonda bakıyorum bu hafta 20lt lik saksılara alıcam ve toping yapıcam katı solucan gübresi kullanıcam. Hepinizin öneri ve tavsiyelerinizi bekliyorum. Harmanınız bol olsun..

Hay maşallah benim kızlarla tam yaşıtlar :)

Relaxbaby54

Yeni üye
Knkaaa benimkide kaybolmustu buldum saksiya aldim tavuk yemis **** bu olurmu acaba koku var ama cok moralim bozuldu
https://imagizer.imageshack.com/v2/320xq90/r/924/JWomPk.jpg

https://i.hizliresim.com/9m0WAO.jpg baksana knka bunun saksisini hazirlarken kayboldu buldum diye sevindim mk saksiya aldim 4 5 sn kok yapmis bide bu ama bu seferde tavuk yemis ne sansisim.mk

R

Ripley'sOG

Guest
Cvp: Bebişlerin 14. Günleri.

Cem07' Alıntı:

• Bitkilerinde besin eksiklikleri belirlileri var callmag tarzi bunun icin CallmagXtra tarzi gübrele alman gerekir.Advenced nutriens markalı bu gubre isini görücektir ek olarak ph perfect teknolojiside içinde bulunuyor.
  • Yaprak sarkmasinin 3 sebebi  olabilir:Aşırı sulama,hiç sulamamış ve kok sorunları.Ama sanirim sen aşırı sulama yaptın ve toprağını biraz kurumaya birak zamanla düzelecektir.Unutma oksijen koklere bizim gibi ihtiyac duyar o yoksa iptal olur
  • Toprak demişken topragin nedir bilmiyorum ama perlit eklemeyi unutma çünkü yetersiz drenaj ve o2 yetersizliği kokler icin sorun ve Bitkine bunlar eksi olarak geri dönecektir her bakimdan.Bunu hallet 20 litrelik saksilalarinda 
  • Topping yapabilirsin sorun yok 
  • Kullandığın gubre tam olarak gerekli besinleri içermiyor.Kendine en azindan bir azotlu gubre edin advenced nutriens kullanarak 1 tasla 2 kuş vurabilirsin.Ph perfekt 
  • Saksı seciminde ise plastik kullanicaksan drenaj için saksinin altına taş çakıl vb yıkandıktan sonra ekle ve topragi iyice suzdun ve gereken drenajı sağladın
  • sulama yaparkende yapraklara damlatmamaya dikkat et  bitkileri gündüz sulama akşam ve günbatımında sulama yap sularkende suan az oranlarda ver ama bitkin büyüdükten sonra saksinin 3 /1 oranında vermeye başla

Ek olarak mobildeyim suan bunlari yazdim yarin dükkana gecince öndeyken bir kac set daha eklerim.

Hasatin bol olsun

Cem07

Yeni üye
Çok sagolasın önerilerini uygulayacağım besin eksikligi büyük bir ihtimalle çünkü gübre vermedim hiç.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • içiciadam içiciadam:
    ****** ******* ***** *** *** ****** hahahaha*** **** **** **** ********
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    hahahahahahahaha ***** ********* ******* hahahaha ***** ** *** **** hahahaha**
  • A angeshar:
    **** **
  • A angeshar:
    ****** ***** ****** **
  • içiciadam içiciadam:
  • A angeshar:
  • powered powered:
    hahahahahahahaha********
    +1
    ****** ***** **** **** ******** ******** *** ** ******** ******** ***** ******* ********* ******* ****
  • içiciadam içiciadam:
    ***** ** ***** ****** ****** ***** *** ****** hahahaha* ******** **
  • A angeshar:
    ** ***** ** ********* ***** ***** **** ******* ****** *** ** ******** ***** **** ******** **** ********** hahahaha ********* *****
  • powered powered:
    ******** ******** hahahaha **** *** ***** ******
  • içiciadam içiciadam:
    ***** ***** ****** ***** **** hahahaha ** ******** ***** * ***** ****** *****
  • A angeshar:
  • içiciadam içiciadam:
  • A angeshar:
    ********** *** ****** ********** **
    ***** ***** ****** ***** **** hahahaha ** ******** ***** ******** *****
  • A angeshar:
  • A angeshar:
  • içiciadam içiciadam:
    ***** *** hahahaha* ** ****** *** **********
    ******** ******** hahahaha **** *** ***** ****** *** ***** ******
  • içiciadam içiciadam:
    ******** **
  • içiciadam içiciadam:
    ********* ***** ** hahahaha **** hahahaha ********* * hahahaha ***** * ******** hahahaha* ******* **
  • powered powered:
    hahahahahahahaha******** ******* *** ***** *** ******* **** **** *****
    powered powered: hahahahahahahaha******** ******* *** ***** *** ******* **** **** *****