Beni aydınlatır mısınız ?

Hyperone

Müptezel
Arkadaşlar uzun zamandır belki bir çoğunuz gibi kendi içtiğimi kendim üreteyim kafasındayım , daha önce de post açarak kafanızı ütülemiştim fakat cevabını bulamadığım bir kaç konu var.

1-Tohum sipariş verirken kendinizi nasıl güvene alıyorsunuz ? Siparişi evinize mi veriyorsunuz ? güvenli sistem nasıl işliyor ?
2- 60x60x200 bir kabin yapacağım , tek bitki olacak , tavsiye edeceğiniz tür ve ışık cinsi / miktarı (Coby 50w olanlardan düşünüyorum soğutmasını kendim yapacağım).
3- Diy karbonfiltre tavsiyeleriniz ( elimde davlumbaz karbon filtresi var , bir borunun içerisine yerleştirip motorla vakumlatarak yapmayı düşünüyorum)

Bunun dışında piyasadan aldığım berbat derecesinde malları içerken boğazım ve midem folloşof oluyor , en güzel bonk yarıyor , el yapımı olanların sürekli çöpe gidip uğraştırmasından bıktım , sağlam işlevsel bir makina nereden alabilirim onda da aydınlatırsanız sevinirim.

Dolar$

Kıdemli Üye
1-tohum hakkında birbilgim yok
2-tür olarak kendin istediğin özelliklere göre belirlemen gerek auto mu photo mu istiyorsun sativa mı indica mı istediğini kendin belirlemelisin / 150-250w ışık gayet yeterli gelecektir quantum boardlara bakmanı öneririm verimlilik açısından
3-dıy karbon filtre tavsiyesi veremiyeceğim karbon filtreler özel ortamlarda statik dolum işlemi gerçekleştirilerek yapılır en ufak boşluk bile koku sızıntıı yapar ondan dolayı karbon filtre almanı tavsiye ederim ama 1 bitki yapıcaksan (genetiğe göre kokunun ağırlığı değişiyor) koku problemi çok fazla yaşayacağını düşünmüyorum ama yinede dikkatli olmak azım işin ucunda hapis var işi şansa bırakmamak lazım ondan dolayı karbon filtre almanı öneririm

Benim elimde orijinal royal Queen seeds special kush var kendim sürekli yurt dışına gidip geldiğim için alıp hem kendi hemde çevremdeki arkadaşların ihtiyacını az da olsa karşılıyorum isteyen olursa yardımcı olurum 80indica20sativa isteyen elden alsın isteyene çorapla kargo yaparım

Kanka

Administrator
Yönetici
tohum olarak kendını en guvenceye alabılceğın şey legal birini bulup ,sponsordan alıp , atm den ibana parayı yatırıp birinin tc si ile , şubeye sipariş verip legal birinin üzerinden almak cok paranoyaksan , ama sorun olmuyor sponsor kayıt tutmuyor

Hyperone

Müptezel
1-tohum hakkında birbilgim yok
2-tür olarak kendin istediğin özelliklere göre belirlemen gerek auto mu photo mu istiyorsun sativa mı indica mı istediğini kendin belirlemelisin / 150-250w ışık gayet yeterli gelecektir quantum boardlara bakmanı öneririm verimlilik açısından
3-dıy karbon filtre tavsiyesi veremiyeceğim karbon filtreler özel ortamlarda statik dolum işlemi gerçekleştirilerek yapılır en ufak boşluk bile koku sızıntıı yapar ondan dolayı karbon filtre almanı tavsiye ederim ama 1 bitki yapıcaksan (genetiğe göre kokunun ağırlığı değişiyor) koku problemi çok fazla yaşayacağını düşünmüyorum ama yinede dikkatli olmak azım işin ucunda hapis var işi şansa bırakmamak lazım ondan dolayı karbon filtre almanı öneririm
Quantum board 3k nın altında çok zor onlar da 100-150 w , önerebileceğin marka model var mı ?

tohum+toprak , gübre vb + ışık + filtre için 5k düşündüm , bu bütçenin dışında nem ısı ölçer , ph ölçer , vantilatör , kabin vb mevcut.

Dolar$

Kıdemli Üye
Quantum board 3k nın altında çok zor onlar da 100-150 w , önerebileceğin marka model var mı ?

tohum+toprak , gübre vb + ışık + filtre için 5k düşündüm , bu bütçenin dışında nem ısı ölçer , ph ölçer , vantilatör , kabin vb mevcut.
torch led alabilirsin bütçen yoksa 50w 2 beyaz 2 sarı şeklinde

tohum 1200
toprak 250
gübre başlangıç seti 600
ışık 500
dr.karbonfiltre 3.600

6k ediyor şurası bile ekonomi nerelere geldi be

Hyperone

Müptezel
torch led alabilirsin bütçen yoksa 50w 2 beyaz 2 sarı şeklinde

tohum 1200
toprak 250
gübre başlangıç seti 600
ışık 500
dr.karbonfiltre 3.600

6k ediyor şurası bile ekonomi nerelere geldi be
Bütçeden yana sıkıntı yok ama çok yatırmak istemiyorum ilk deneyim olacağı için.
Genetikten yana kararsızım , hata kaldıracak ve fazla büyümeyen önerebileceğin bir tohum var mı sponsordan alabileceğim ?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • H happyworld:
  • NewGardener NewGardener:
    ** ***** **
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ******* **** ******* hahahaha ***
    ********* ********* ***** hahahaha ***** *** ****** ****** *******
    +1
    ***** **** ********** ********** ******* ** **** ******** *** **
    hahahaha ****** ******** ******** ****** ***** ****** ** hahahaha****** ********* ***** hahahaha ***** *** ****** ****** *******
    ***** **** ********** **** *** ******* **** ********** ********** ******* ** **** ******** *** **
    **** **** ******** ***** hahahaha******
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha***** hahahaha**
    ********** ** ***** ********** **
  • Prof.Dr.Tonii Prof.Dr.Tonii:
    +2
  • Prof.Dr.Tonii Prof.Dr.Tonii:
    ****** *** *
    TroubleStyla TroubleStyla: **