BERABER SİSTEM KURALIM

VadininKesi

Yeni üye
Kankalar selam.
8 bitkilik bir sistem kurmak istiyorum. Tavsiyelerinize ve tecrübelerinize ihtiyacım olan bazı konular var. Bütçem Max 15 bin.
Malzemeleri hazır olarak almak değil de , el emeği katarak , daha ucuza getirmeye çalışalım beraber.
1- IŞIK
2-KABİN
3- CARBON FİLTRE

IŞIK
LED ışık kullanmak istiyorum ama 8 bitkiye yetecek kadar güçlü, büyük bir hazır lamba bütçemi aşacağı için , bu konuda ne yapmam gerek sizlere sormak istedim. Daha önce bu sitede COD ledleri kendisi birleştirip , güzel bir ışık kaynağı sağlayan bir kullanıcıya denk gelmiştim. Bende böyle bir şey yapabilir miyim. YA DA ALTERNATİF 8 BİTKİYE YETECEK UCUZ IŞIĞI NASIL SAĞLARIM.

KABİN
Hazır satılan yetiştirme kabinleri yerine , marangozdan ya da bez dolaptan veyahut başka nasıl bir çözüm ile kabin kurabilirim ? Kaç mt² olmalı

KARBON FİLTRE

Alacağım karbon filtre mt³ olmalı. Nereden almalıyım. İnternetten sipariş verilen , growa özel makineler haricinde , davlumbaz vb eşyalar satan dükkanlar , ya da Koçtaş benzeri yerlerde satılan karbon filtre aynı şey mi ?

İşin içinden çıkmadığım şeyler bunlar.
Sizden rica 15 bin TL ile 8 bitkiye yetecek bu sistemi nasıl kurarım. Yardımınıza gerçkten ihtiyacım var. BİLAL' E ANLATIR GİBİ sabırla yeşillendirirseniz aranıza yeni bir grower katılacak. Şimdiden herkese teşekkürler

Junkiee

Yeni üye
Kanka öncelikle 15 bine 8 bitkilik sistem kuramazsin kabin büyüdükçe diger butun masraflar artar tavsiye olarak 120x120x200cm kabine 750 w cob led koyarak 5 bitki buyutebilirsin 5 bitki için gereken malzemeler bugunku şartlarda 15 bin tutuyor zaten. Yesilin bol olsun .

VadininKesi

Yeni üye
8 bitki desen 120.240 kabin yapsan havalandirmasi 8 bin düzgün sponsordan almanı tavsiye ederim gubre toprak tohum nem makinasi vantilatör de 5 bin desen minimun fiyatı oda senin iş zor
8 bitki olmasın o zaman da 5 bitki olsun diyelim. Asıl nokta bu malzemeleri nerden nasıl ucuza birleştireceğim. Bu konuda tavsiyelerinizi dinliyorum.

Junkiee

Yeni üye
8 bitki olmasın o zaman da 5 bitki olsun diyelim. Asıl nokta bu bitkiler için Işık , Kabin , Karbon filtreyi nasıl temin edeceğim.
Işık 250 w xyo full spectrum cob led internetten kolaylikla temin ediliyor heryerde var Karbon filtre sponsordan Dr Karbon filtre set Kabin Vivaledden tavsiye ederim .

Ü

Üye silindi 18747

Guest
8 bitki olmasın o zaman da 5 bitki olsun diyelim. Asıl nokta bu malzemeleri nerden nasıl ucuza birleştireceğim. Bu konuda tavsiyelerinizi dinliyorum.
150 150 5e5 tahtadan iskelet çak etrafına strafor dön içine mylar kapla kabin işi tamam 5 bitkiye en 750w cop koysan araştır onu bi bilgim yok pek Dr karbon filtreye yaz filtre konusunda çok yardımcı oluyorlar bu sistem sana yeterde artar bile 5 bitki de her türlü bakar kendini gelistirince prof bisey yaparsin havalandirmani vortice ultra sessiz secmenintsvsiye ederim ses sıkıntısı yok denilecek kadar az gübrelerdende an grow blom bigbud calmag bu growluk idare edersin maddiyat anca yeter ilerde zamanla hem yetiştirir hem kendini geliştirirsin kolay gelsin şimdiden

Maho1221

Üye
Yaw arkadaşlar sızın bu cob merakiniz nerden geliyor adam diyorki 15 bin bütçem var QB varken neden cob kardeş aliexpreten parça parça toplarsın o konuda @Woppy @Bob007 ustalarimiz yardımcı olur kanki elin yatkınsa çok rahat bi şekilde toplarsın

higthead

Jolly Green
Dostum 8 bıtkılık 15 bıne sıstem ımkanı yok kuramazssın. Sen kabın boyutuna karar ver ona gore ısıgını havalandırmanı vs yazalım. Ben senin yerinde olsam o butcene gore 150x150 kabın yapardım zaten 150 ustu o butceye cıkmaz dostum.

Sonne

Kıdemli Üye
Dostum 8 bıtkılık 15 bıne sıstem ımkanı yok kuramazssın. Sen kabın boyutuna karar ver ona gore ısıgını havalandırmanı vs yazalım. Ben senin yerinde olsam o butcene gore 150x150 kabın yapardım zaten 150 ustu o butceye cıkmaz dostum.
Kanka selamlar,
Öncelikle paylaştığın tüm bilgileri öğrencin gibi okuyup ezberliyorum. Bunun için çok teşekkür ederim. Ben sana göre eminimki çaylaktan da çaylağımdır fakat bu yazdığına katılamıyorum.
para sıkıntısı çeken biri olarak bende ucuza mal etmenin yollarını çok araştırdım hala da araştırıyorum. Nacizane kendi fikrim 15k ya çok rahat kurar hee otomatik 4 4lük olmaz herşey ama kurabilir. Kabini kalas strafor ve mylarla, ışığı samsung 281b ucuz olduğu için 6 adet levha alıp driverlarıyla beraber 720w lık qb led yapar çok uyguna geliyor ozaman. Karbonfiltreye de acımaz verir hakkı neyse. Geri kalan teferruatlarla 15 i geçmez. 10-15k fiyat biçilen qb led kendin yaptın mı 5 e gelmiyor nerdeyse. Hatam varsa affola. Yani benim şuanda büyüttüğüm ortamı görseniz ağlarsınız. Yokluğun gözü kör olsun.

higthead

Jolly Green
Kanka selamlar,
Öncelikle paylaştığın tüm bilgileri öğrencin gibi okuyup ezberliyorum. Bunun için çok teşekkür ederim. Ben sana göre eminimki çaylaktan da çaylağımdır fakat bu yazdığına katılamıyorum.
para sıkıntısı çeken biri olarak bende ucuza mal etmenin yollarını çok araştırdım hala da araştırıyorum. Nacizane kendi fikrim 15k ya çok rahat kurar hee otomatik 4 4lük olmaz herşey ama kurabilir. Kabini kalas strafor ve mylarla, ışığı samsung 281b ucuz olduğu için 6 adet levha alıp driverlarıyla beraber 720w lık qb led yapar çok uyguna geliyor ozaman. Karbonfiltreye de acımaz verir hakkı neyse. Geri kalan teferruatlarla 15 i geçmez. 10-15k fiyat biçilen qb led kendin yaptın mı 5 e gelmiyor nerdeyse. Hatam varsa affola. Yani benim şuanda büyüttüğüm ortamı görseniz ağlarsınız. Yokluğun gözü kör olsun.

Dostum estafurullash kımse ustad deıldır herkes kendının ustadırır. Evet dediklerinde haklısın kurulabılırmı kurulabılır.Bu kişinin ne istediğine bağlı herseyı hazır alıp kullanmakmı yoksa homemade yapmakmı? Hemen başlamak mı? yoksa ürünleri toplayıp yavaş yavaş mı başlamak mı? Bu tamamen kişiye göre değişir.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Kanka Chat bot:
    Kanka Chat bot: ***** *** ******* *** *** *********