Bez dolap sistemimle ilgili sorular

_sansar

Üye
Selam kızlar öncelikle elimdeki malzemeleri ve durumumu açıklayayım daha sonrasında sorularımı soyarım
Işık: 240w qb lm301h
Toprak: Plagron Light Mix
Gübre: AN serisi almayı düşünüyorum
Bitki: 1x Glue Gelato ve 1x LSD toplamda 2 tane auto (yoladalar inş takılmaz gümrükte amin)
Kabin: 60x120x165 Bez dolap
Havalandırma: Daha almadım

Gelelim şuanki durumumuza. Herşeyden önce odama zaman zaman insanlar giriyor (yakın arkadaşlarım yada kızlar). Bu yüzden kabinimi odanın ortasına değil dolabın içine tamamen gözle görünmeyecek şekilde yapmak istedim. Maksimum dışarıdan dolabın içine girecek kablolar gözükecek. Ekteki resimde kabinim ve gireceği dolap gözüküyor:

Kabinin kurulumunu yaptıktan sonra hemen yanındaki dolap gibi gözükecek şekilde kapaklarını takacağım ve kabin gözükmeyecek:

Şimdi sıra sorularda:
1-) Elimde Mylar var sizce kabinin kumaşını mı kaplayayım yoksa mylar'ı yırtma ihtimalime karşın kabin ölçülerince strafor alıp onu mu kaplayayım?
2-) Kabini dolabın içine koyacağımdan ötürü yanlardan giriş çıkış delikleri açma imkanım yok. Kabinin tavanından açabilir miyim giriş çıkışları ? şu şekilde:
https://imgyukle.com/i/oHR5cp
3-) Dolabın içine kirli havayı salıp aynı havayı geri çekmesinin bi manası yok. Bu yüzden dışardan temiz hava çeksin istiyom fakat gizlilikten ötürü cama kadar boru uzatmak istemiyorum ne yapabilirim sizce?
4-) Bu sorum özellikle @higthead 'e. Hocam daha önce bana giriş çıkış fanları önermiştin fakat onlara bütçem yetmiyor. Alternatif olarak bana fan ve karbon önerebilir misin ucuz olacak şekilde? (olduğu kadar artık) Bir sonraki grow'umda bana önerdiğin fanlara geçicem sessiz olsun istiyorum şimdilik idare etsin.

Miyav

Yeni üye
Havalandırma konusunda bende takılıyorum boruyu illa dışarımı çıkarmak gerekir

Woppy

Ordinaryüs
Aynen kullanılmış havayı dışarı atmalısın yoksa fanları calıstırmanın bir anlamı yok nemi kontrol edemezsin girişi üstten fan la alıp dolabın icinde en alttan veririsin ama vıkks llaki dışarı olmalı birde eger alacaksan ve sesiz olsun istiyorsan 1 kre al derim paranı hiç etme biz en basta cok hata ettik myları kesinlikle kumasa yapmamalısın o kumas cok kötü mylarda yırtılır o yüzden strafor en mantıklısı strafordan duvar yap güzelce borulara sabitle boru birleşme yerlerini sıkı sıkı bantlaki direnci artsın. En üste bu kuması giydirirsin.

higthead

Jolly Green
Selam kızlar öncelikle elimdeki malzemeleri ve durumumu açıklayayım daha sonrasında sorularımı soyarım
Işık: 240w qb lm301h
Toprak: Plagron Light Mix
Gübre: AN serisi almayı düşünüyorum
Bitki: 1x Glue Gelato ve 1x LSD toplamda 2 tane auto (yoladalar inş takılmaz gümrükte amin)
Kabin: 60x120x165 Bez dolap
Havalandırma: Daha almadım

Gelelim şuanki durumumuza. Herşeyden önce odama zaman zaman insanlar giriyor (yakın arkadaşlarım yada kızlar). Bu yüzden kabinimi odanın ortasına değil dolabın içine tamamen gözle görünmeyecek şekilde yapmak istedim. Maksimum dışarıdan dolabın içine girecek kablolar gözükecek. Ekteki resimde kabinim ve gireceği dolap gözüküyor:

Kabinin kurulumunu yaptıktan sonra hemen yanındaki dolap gibi gözükecek şekilde kapaklarını takacağım ve kabin gözükmeyecek:

Şimdi sıra sorularda:
1-) Elimde Mylar var sizce kabinin kumaşını mı kaplayayım yoksa mylar'ı yırtma ihtimalime karşın kabin ölçülerince strafor alıp onu mu kaplayayım?
2-) Kabini dolabın içine koyacağımdan ötürü yanlardan giriş çıkış delikleri açma imkanım yok. Kabinin tavanından açabilir miyim giriş çıkışları ? şu şekilde:
https://imgyukle.com/i/oHR5cp
3-) Dolabın içine kirli havayı salıp aynı havayı geri çekmesinin bi manası yok. Bu yüzden dışardan temiz hava çeksin istiyom fakat gizlilikten ötürü cama kadar boru uzatmak istemiyorum ne yapabilirim sizce?
4-) Bu sorum özellikle @higthead 'e. Hocam daha önce bana giriş çıkış fanları önermiştin fakat onlara bütçem yetmiyor. Alternatif olarak bana fan ve karbon önerebilir misin ucuz olacak şekilde? (olduğu kadar artık) Bir sonraki grow'umda bana önerdiğin fanlara geçicem sessiz olsun istiyorum şimdilik idare etsin.

Dostum

Kabinin tavanından giriş çıkış işi olmaz.
Çıkış fanı yukarıdan hava kanalı ile atarsın.
Giriş fanı koyamıyorsun yerınden dolayı , ya bez dolabın alt fermuarlarını aç çıkış fanın pasif havalandırma ile havayı tazelesin. Yada bez dolabın o onundekı yeri aksiyel fan kadar delik aç tuttur o şekilde havayı ver içeri.

Alanına göre ^00m3 drslient aksiyel fan set. Daha ucuzu öneremem çünkü iklimlendirme sorunu yaşarsın

Giriş fanı dediğin şekilde yapıcak isen

Dr slient 100m3 yeterlidir.

Giriş fanı koymucaksan ki bence dediğim şekilde koy. Koymucaksan alt fermuarları 15 cm vs aç pasif çeksin ama bu sefer de ışık süzmesi olucak.

Giriş fanı için 2. altternatif

Hemen yukarıdaki 200m3 ü alıp kabinin yukarısından giriş fanı yeri açıp ordan hava kanalı ile kabinin en altına hava kanalı uzatırsın zeminden havayı vermiş olur.

200m2 giriş kullandıramın sebebi yukarıdan zemine hava kanalı uzatıcagın ıcın bır mıktar debisi dusucek cunku aksıyel fanlar cok uzun hava kanalları ıle kullanılmaya musaıt deıldır.

Aklına takılan soru varmı. Bence 2. alternatifi uygula dolabına.Tavandan aç giriş fanı deliği ordan hava kanalı ile zemine indirerek temiz havayı alttan ver yukarıdanda cıkıs fanın ceksın havayı

_sansar

Üye
Aynen kullanılmış havayı dışarı atmalısın yoksa fanları calıstırmanın bir anlamı yok nemi kontrol edemezsin girişi üstten fan la alıp dolabın icinde en alttan veririsin ama vıkks llaki dışarı olmalı birde eger alacaksan ve sesiz olsun istiyorsan 1 kre al derim paranı hiç etme biz en basta cok hata ettik myları kesinlikle kumasa yapmamalısın o kumas cok kötü mylarda yırtılır o yüzden strafor en mantıklısı strafordan duvar yap güzelce borulara sabitle boru birleşme yerlerini sıkı sıkı bantlaki direnci artsın. En üste bu kuması giydirirsin.
Çok teşekkür ederim tavsiyelerin için gerçekten sizin gibiler geliştiriyor türkiyede bu kültürü

_sansar

Üye
@higthead öncelikle çok teşekkür ederim harika birisin. büyük ihtimalle giriş fanı da alacağım bahsettiğin 200lükten. çünkü sana güveniyorum. Bakalım doğru anlamış mıyım: Tavandan iki tane delik açıyorum fotoğrafta çizdiğim gibi, biri giriş diğeri çıkış . Giriş fanını boru ile kabinin en altından veriyorum ki yukarı çıksın, yukarıdan da çıkış fanımız dışarı versin. Sorularım:
1-) Dolabın kapaklarını kapattığımda minik bir boşluk olucak alttan içeri hava giriş çıkış olabilmesi için. O boşluğu görmeden konuşman zor olabilir fakat ben yinede sormak istiyorum acaba minik bir boşluk yeter mi?
2-) Ses ısı izolesiz almamı önerir misin?

higthead

Jolly Green
@higthead öncelikle çok teşekkür ederim harika birisin. büyük ihtimalle giriş fanı da alacağım bahsettiğin 200lükten. çünkü sana güveniyorum. Bakalım doğru anlamış mıyım: Tavandan iki tane delik açıyorum fotoğrafta çizdiğim gibi, biri giriş diğeri çıkış . Giriş fanını boru ile kabinin en altından veriyorum ki yukarı çıksın, yukarıdan da çıkış fanımız dışarı versin. Sorularım:
1-) Dolabın kapaklarını kapattığımda minik bir boşluk olucak alttan içeri hava giriş çıkış olabilmesi için. O boşluğu görmeden konuşman zor olabilir fakat ben yinede sormak istiyorum acaba minik bir boşluk yeter mi?
2-) Ses ısı izolesiz almamı önerir misin?

Dostum
1- O bahsettiğin minik boşluğun hava girişi için işe yarayıp yaramadığını çıkış fanını kullandığında belli olur yani çıkış fanını çalıştırdığımızda full vakum yapar ise yani statik basınç , sıkıntı yeteri kadar hava girişi olmuyor demektir.

2-Çıkış fanın aksiyel fan hemde drslient 300m3 biraz güçlüdür (ben her kabinimde ve her 2 grow yenilerim drslient aksiyel fanlarımı 100-200-300 hepsı var bende. Çıkış fanın için yarım mt ses ısı izoleli yeter bu yarım mt yide 300m3 aksıyel fanın sesini kesmek için kullanıcaz çıkış fanını o yarım mt olan ses ısı ızoleninin içine koyucaz sen dr karbon la konuş onlar sana yarım mt bedelsiz yollarlar. Çıkış setini izolesiz al. Giriş fanı kullanıcaksan ona 5mt standart flexible hava kanalı al yeterlidir.

Çıkış fanının hava kanalını pencereye kadar uzatmıcaksın dimi?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • A active661:
  • A active661:
    ****** ** ***** ****** ********* ****** *** ***** hahahaha
  • A active661:
    **** hahahaha******** ****** ********** **** hahahaha ******** *
  • A active661:
    ****** ** ***** ****** **** **** ******* hahahaha **** ****** **** **** hahahaha* *******
  • A active661:
    ** ** ********* *** hahahaha* **** *** hahahaha***
  • A active661:
    ***** **** hahahaha********* ********** ** ******
  • istr istr:
    +1
  • istr istr:
  • VendettaX VendettaX:
  • G ghostt7:
    ****** ** ******* ******** ***** ***** *** ***** ********* **
  • G ghostt7:
    ******* ********* ********** **
  • S SuperKafa:
    hahahahahahahaha
  • S SuperKafa:
    ******* **** ******** ********* ********** ****** ***** ******** ******** ******* ***** hahahaha ******* * ********* ***
  • S SuperKafa:
    hahahahahahahaha
  • S SuperKafa:
    hahahahahahahaha
  • S SuperKafa:
  • S SuperKafa:
    ********* * **** ** *** ******* hahahaha* ******** ******* ********* ****
  • G ghostt7:
    ****** ******* ******** hahahaha *** ***** ********* ** * ******* ****** ***** ** *
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ********** **** ********** ***** hahahaha*
  • G ghostt7:
    hahahaha ******* *** ***** ******* ******* ********** ***** ***** ***** ****** hahahaha** ******* **
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    hahahaha ** **** *** hahahaha ********* ********** ***** hahahaha**
  • G ghostt7:
  • esfanet esfanet:
    ******** ******* **** ********** ****** ***** ******** ******** ****** ***** ***** ******* ** ****
  • Houp53 Houp53:
    ********** ********** * * ** ***** ****** ****** ******** hahahaha*******
    Houp53 Houp53: ********** ********** * * ** ***** ****** ****** ******** hahahaha*******