Biobizz gübreler..!

Cengoxl

Kıdemli Üye
Biobizz resmi internet sitesinde light ve all mix topraklar için verilen değerlerScreenshot_20201005-123628~2.pngScreenshot_20201005-123635~2.png
toprak ve su sitesinde
Screenshot_20200930-150724~2.png
Ve son olarak growkent sitesinde
Biobizzz (2).jpg
Evet sayın adminler sizce nasıl olmalı?
Benim bir sorum olacak sizlere! İdeal bir bitki yetiştirirken tabiki ortama, bitkilere ve sıcaklığa göre değişir ama " kaç gübre kaç sade sulama" bu döngü nasıl olmalıdır?

S

silas

Guest
Herkesin bir stili var çoğu ve ben ihtiyaca göre, kimi üreticinin tabloya göre, kimi bi dolu bir boş, herkesin stili farklı yani.

Cengoxl

Kıdemli Üye
Aynı insanlar gibi her bitkinin de gereksinimi farklıdır. Ama senin örnek alacağın tablo en alttaki. Yani ben öyle yapıyorum. Haftada 2 sulama yapıyorum mesela her sulamada tabloda 1litre suya 2ml yazıyor ama o haftalık birim. Yani ben 1 litre suya 1ml koyuyorum. Bitkinin ihtiyacı kadar suluyorum. Ilk baslarda artıyor su zaten, bir dahaki sulamada tekrar phsi nı ayarlayıp veriyorum. Yani haftada 2 sulama yapıyorsan her sulamada litre başına gübre yarısını veriyorsun. 3 sulama yapacağında 3. Sulamayı gübresiz ph ayarlayıp verirsin
Fazlası zarar azı karar gubrenin
Yoksunluk çekerse zararı yok. Bir tık artırırsın. Fazla verirsen yanma başlar yaptaklarda onun dönüşü yok.
IMG_20201005_135359.jpgAnladım kanka teşekkür ederim! Bu kızların bugün 22. günleri! Sevgili @silas34 kardeşim sulama hakkında zaten bilgi vermişti bana, yani kuş bakışı yaprakların iz düşümü kadar sulama yap dedi! Ben zaten bir süredir o şekilde suluyorum ama bunlar 22 günlük olunca insan şaşırıyor ve suluyor

Cengoxl

Kıdemli Üye
Aşırı sulamadan dolayı küçük kalmışlar kanka. Kökler biraz su arasın genislesin. Kökler ne kadar gelişirse bitkide o kadar gelişir. Böyle kökler su aramaz nefeste alamaz bitkide büyümez. Sılas usta doğru söylemiş. Çocuğa çabuk büyüsün diye koca insanın yediğini zorla yedirirsen ne olur. Bu da canlı. Yari canlı :p
İlk 15 gün çocuğa emzikle sıvı verirsin ya kanka öyle besledim onları şırınga ile şu verdim hep hemde çok az. Durum bu olunca 3. Haftaya girince 4 gün önce ilk defa 1 er litre su ve yarım tık az gübrelerini verdim. Zaten bu grow olayına başlamadan önce o kadar çok yorum okudum ki birseyleri fazla vermektense az verilmesi gerektiğini iyi anladım yani bu çok sulamadan kaynaklanan bir sıkıntı değil kankalarım. Ben sıcaklık ile ilgili bir problem olduğunu düşünüyorum! Fikirlerinizi ve yorumlarınızı esirgemeyin lütfen bence el birliği ve iyi bir dayanışma ile bende ilk hasat yolunda ilerleyebilirim. Saygılar herkese

Cengoxl

Kıdemli Üye
Çok dert etme. Bitkiler sağlıklı. Benim bir bitkide aynı sartlari vermeme rağmen ötekinin yarısında gidiyordu. Çiçeklenmeye girdikten sonra ötekinin gelişimi durdu. Yavaş gelişen ötekini 2ye katladı. Cecege geçtikten sonra roket e bagladı. Durdurmaya çalışıyorum şuan :D 42.günden sonra çiçeğe girmisti bide.
Ywn
Çok dert etme. Bitkiler sağlıklı. Benim bir bitkide aynı sartlari vermeme rağmen ötekinin yarısında gidiyordu. Çiçeklenmeye girdikten sonra ötekinin gelişimi durdu. Yavaş gelişen ötekini 2ye katladı. Cecege geçtikten sonra roket e bagladı. Durdurmaya çalışıyorum şuan :D 42.günden sonra çiçeğe girmisti bide.
İnşallah kardeşim valla çok emek verdim kızlara, sadece emsal bitkilere baktığımda benim kızlar premature gibi geliyorlar haliyle insanın canı sıkılıyor

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Silas Silas:
  • Teginn Teginn:
    *** ****** ********** ***** **
  • Teginn Teginn:
    *** ***** ***** ******* ***** hahahaha *** **** hahahaha** **
  • kkush kkush:
    hahahaha ***** ******** hahahaha**
  • kkush kkush:
    *** ***** ********* ******** ***** ***** hahahaha** **
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ***** ***** ****** ***** ***** ****** ** hahahaha ***** ******** hahahaha**
  • D despotdes:
    ** hahahaha* ***** ****** **** ***** ** *******
  • kkush kkush:
    ***** ***** ******** ****** ***** ***** ***** ****** ********** ******** **
  • D despotdes:
  • kkush kkush:
    ****** ********** ** hahahaha**** ***** ****** ***** ***** ****** **
    +1
  • Teginn Teginn:
    ***** **** ***** ****** ***** ******* *** ***** ******* ***** ***** ********* ******** ***** ***** hahahaha** **
  • kkush kkush:
    ***** ***** hahahaha*** ********** **** ****** ********** ***** ********** *** ****** ****** ********** ***
    hahahaha*
    ***** ***** ****** hahahaha* ******** ******* ***** hahahaha*** ********** **
  • TabldotLife TabldotLife:
    ****** ***** hahahahahahahaha***
  • kkush kkush:
    *** ******** ********* *** ******** *** * * **** ***** hahahaha******** ******** ***** hahahaha* *** ******* ** hahahaha********* **** ***** ****** ***** ******* *** ***** ******* **
  • kkush kkush:
    **** hahahaha ***** ******** ******** ***** *** *****
    ***** ********** ********* hahahaha **** *** ***** *** **** hahahaha* ***** hahahaha**
  • TabldotLife TabldotLife:
  • kkush kkush:
    *** ******* **** hahahaha hahahaha****** ********* *** ** *** ***** hahahaha **** ********** *** **** * **** ***** ***** *********
    +1
  • Teginn Teginn:
    ***** *** ******* ** ******** *** ***** ***** **** hahahaha ***** ******** ******** ***** *** *****
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
    *** ** ***** *** ******* * ***** ******** *** ******* hahahaha******** *** ******* ** ******** *** ***** *****
    kkush kkush: *** ** ***** *** ******* * ***** ******** *** ******* hahahaha******** *** ******* **...