Bir Acemiye Tavsiyeniz?

bongibong

Yeni üye
Merhaba Arkadaslar,
Ben . Kendime yetistirmek icin girisimde bulunmaya artik net karar verdim. Aslinda bu karari verme surecinde zaman zaman uzun aralar verdim bunun nedenleri; bazen usengeclik bazen de cesaret edememezlik ve risk alamama. Ama artik teoriden ziyade pratige gecme karari aldim. Biliyorum bazilariniz cok fazla ayni tarz konu basligi oldugundan bahsedebilirsiniz ama inanin o basliklarin icinde o kadar cok vakit gecirilince insan bildigi ogrendigi seyden de suphe etmeye basliyor. Kafa karismaya basliyor. O yuzden sorularum Net olacak ve siz master arkadaslardan net cevap alacagimi dusunuyorum (Net cevaptan kastim illa birinin siyah dedigine birinin beyaz demeyecegi anlamina gelmiyor sonucta yetistiricilikte verimi degistiren cok unsur var bunun bilincindeyim). Simdiden tesekkurler.

Durumum:
Ev: 5 katli binanın çatı dubleksi (yani 4. ve 5.kat bana ait ve yetistirmeyi çatı katında yapmayi dusunuyorum.)

1- GROWBOX: Ilk deneyimini yasayacak (tecrubesiz) biri olarak kendi yetiştirme sistemini hazır almayı düşünüyorum. ve ilk seferden 2 bitki yetiştirmeyi düşünüyorum. Tecrübesiz olduğumdan bitkilerde başarısız olma riskim yüksek olduğundan telef olacaksa da 2 tohumun telef olmasını düşünüyorum. O yüzden Grow Box'u da 2-4 bitki yetiştirme alanı için yeterli olacak şekilde tercih edecegim. Hazir kabin set hakkindaki dusunceniz ve onerileriniz nelerdir. Ben bu kabin seti dusundum. Tavsiyeleriniz nelerdir?

http://www.magicplant.net/hazir-kabin-setleri/1291-100x100x180-cm-kabin-seti.html#/reflektr-cooltube_125_mm/balast-kademeli_elektronik_fansz

2- TOHUM SEÇİMİ ve SİPARİŞİ: Indoor yetiştirmeye uygun, acemi biri tarafindan yetistirileceginden dolayi fazla narin olmayan, Sativa ozelligi agir basan, belli bir sure emek harcanip bekleneceginden dolayi gramaj olarak beklentiyi karsilayacak bir cins ariyorum. Feminized alacagim. Bu ozelliklerde hangi cinsi onerirsiniz? 
Siparis icin hangi siteyi onerirsiniz ve asil soru kargo ile gonderildiginde yasayacagim sikinti risk durumu nedir? En guvenilir hangi yol, site vs vs ? Bu konu cok onemli. 

Oncelikli olarak bu 2 Konu baslikli sorulara cevap verirseniz sevinirim. Daha sonra yeni sorular ile vaktinizi alacagimdan dolayi simdiden kusuruma bakmayin.

Arkadaşlar açtığım başlık ile ilgili detaylı bilgilendirici geri donus yapan arkadaslardan birine emegi karsiliginda 0.033 ethereum gonderimi yapacagim. Tesekkurler. (Itici gelmesin lutfen, gunumuzde en degerli sey zaman ve bilgidir)

SAKA0062

Yeni üye
1 kanka haklı heyecanını anlıyorum ama ilk deneyimin olacağından aşırı masraftan kaçınmanı öneririm evinin binanın son katı olduğunu söylemissin eğer cephen  yani diğer binaların yakınlığı seni rahatsız etmeyecekse  balkonunda büyütmeyi düşünebilirsin  bu durumda yapacağın birçok masraftan kurtulur aynı zamanda sıcaklık  nem vb sorunlarla karşılaşmazsın ki bu tür sorunlar yeni birini oldukça zorlar 
2  kanka ben denediğim için biliyorum indica ağırlıklı bir bitki ama yeni yetiştiriciler için çok sağlam bir genetik olan A.M.S yi öneririm hasat tatmin edici ve thc oranı yüksek 
Sipariş için sponsor siteyi kullanabilirsin fakat bir kaç sıkıntılı gönderimi olduğunu  ama sss konusunda türk bir temsilcilerinin olduğunu ve hatalı gönderimler konusında yardımcı olacağını eklemeliyim farklı bir site düşünürsen  internete cannabis seed yazman yeterli bir çok site karsına çıkacaktır gönderimler bir çok sitede gizlidir en büyük yaşayacagın sıkıntı ise tohumların gümrükten geri iade yada kargonun eline geç ulaşmasıdır olmasıdır   Bunun dışında sorun yasayanına pek rastlamadım   
Şimdiden Hasatın bol olsun 
Bu arada o 0.033 gr dediğin şey ne bilmiyorum ama genelde bu forumda insanlar bilgi alışverişinde karşılık beklemez ve sana gönderim için açık adresini vermezler

bongibong

Yeni üye
Cvp: Bir Acemiye Tavsiyeniz?

SAKA0062' Alıntı:
1 kanka haklı heyecanını anlıyorum ama ilk deneyimin olacağından aşırı masraftan kaçınmanı öneririm evinin binanın son katı olduğunu söylemissin eğer cephen  yani diğer binaların yakınlığı seni rahatsız etmeyecekse  balkonunda büyütmeyi düşünebilirsin  bu durumda yapacağın birçok masraftan kurtulur aynı zamanda sıcaklık  nem vb sorunlarla karşılaşmazsın ki bu tür sorunlar yeni birini oldukça zorlar 
2  kanka ben denediğim için biliyorum indica ağırlıklı bir bitki ama yeni yetiştiriciler için çok sağlam bir genetik olan A.M.S yi öneririm hasat tatmin edici ve thc oranı yüksek 
Şimdiden Hasatın bol olsun

Buyuk sehirde oturdugumdan dolayı etrafımda baska evler de var. Balkonda yetistirmem imkansiz. Çatı katında yetistirecegim. Indica onerilerinizi de alacagim. Illaha sativa olmak zorunda degil ama onceligimdir.
*Ethereeum bir altcoindir. Gonderimi icin bir acik adrese gerek yoktur.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
  • Tommy vercetti Tommy vercetti:
    ****** ****** hahahaha
    hahahaha** ****** *********
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
    +1
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    hahahahahahahaha*** hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
    +1
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    +1
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    ****** ******** **** ****** ***** ******* hahahaha*
  • B bouuw:
    ********** ***** ****** hahahaha
  • B bouuw:
  • B bouuw:
    ****** ****** * **** * ******** hahahaha*** ***** *** ******** **** *******
    ********** **
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    ***** ********* ******* ******** ********* ********* * ** ****** ***** ****** hahahaha******* **
  • B bouuw:
    *** ***** hahahaha*****
    B bouuw: *** ***** hahahaha*****