Bir bitkiden iki kere hasat alabilirmiyim

istr

Ordinaryüs
Selam, evet 1 yolu vardı, yanlış hatırlamıyorsam growweedeasy'de yazılana göre; 12/12 sonunda hasat alırsınız, bitkinin alt birkaç sıra dalını uzun bırakırsınız, bitkiyi saksısından çıkarıp her 4 yanından ve alttan kök budaması yaparsınız, sonra ortada kalan kökü tekrar iyi toprağa ekip 18/6'ya ışığı çevirip 1 dönem daha hasat alabilirsiniz.
Bu arkadaş bi konuda böyle bir şeyden bahsetmiş, konu linkini bırakıyorum.

Yesil888

Ordinaryüs
Kanka yabanci sitelerde bu konuda bilgi var, evet bir bitkiden iki kere hasat alabilirsin, teorik olarak okuduklarima göre yazdim, ben 1 kere denedim olmadi, kesinlikle ben hata yaptim, bir kez kere daha deniyecegim, ilk denemem 12 hafta vegten sonra 25 lt saksida büyük bitkiydi, simdi 7 lt saksida 6 hafta vegten sonra kücük bitkide yapacam, bakalim olacak mi?

Son düzenleme:

Avare

Doktor
Kankam ilk hasadı aldıktan sonra bitkinin ışık döngüsünü değiştirip tıpkı Japonların bonsai metodu gibi bitkinin dalını ve köklerin bir kısmını güzel ve dikkatlice buduyorsun ve bekliyorsun. Epey vakit alan bir uygulama olduğunu okumuştum denemek için yapılabilir mi yapılır başarı oranı ve hasad konusu muamma

GlockGen5

Müptezel
Reveg olur kızlar yeniden yaprak açmaya başlar,okuduğum makalelerde hem süre hemde hasat olarak problem olur,tohumum yok diyorsan yap hatta onlardan klon al ve devam et ama dediğim gibi hasatı ax zamanı uzun olur sadece bir maceradan başka birşey olmaz sevgili arkadaşım.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    +1
    +1
  • NewGardener NewGardener:
    ********* ***** **** ***** ****** ****** **** **** ***** *** **** **** ********
    ******** ******* ***** hahahaha **** ****** ** ******* ******** ***** ****** ******
    *** ********* **** ******* ***** ****** *** hahahaha*
    +1
    ** ****** **** **** **** ********** *** * ******** hahahaha*
    +1
  • B Bacardi:
    hahahaha**** ******** hahahaha hahahaha*** ***** **** **** hahahaha*
    ******** ******** ********* * ***** ********* ***** **** ****** ****** ******
    ******** ******** ********* * ***** ********* ***** **** ****** ****** ****** ***** ***** * ** hahahaha* **** ******* ***** ***** ********* ** ***** **** ********** ******** ******* ***** ********
    +1
    hahahaha**** ******** hahahaha hahahaha*** ***** **** **** hahahaha****** ***** hahahaha ** hahahaha* ******** hahahaha** hahahaha*
  • B Bacardi:
    hahahaha** ***** ***** **** * **** ********** **** ** *****
  • Q quavo52:
  • Q quavo52:
    hahahaha**** ***** *** ******* hahahaha*
  • J johnny513:
    ******* ****** ******* **** ******** ******* hahahaha ***** hahahaha***** **** ** hahahaha
  • J johnny513:
    ** hahahaha* **** ****** ****** hahahaha***** ** hahahaha******* ******** **** *******
    hahahaha**** ***** *** ******* hahahaha* hahahaha*** ****** *** **
    +1
    hahahaha** ***** ***** **** * **** ********** **** ** ***** *** *** ******** *** *** ***** ********** ****** ****** **** ******** ****** ******* * ****** ** **** ***** ********* ******* **** hahahaha
  • KOVACI KOVACI:
    **
    KOVACI KOVACI: **