Bir yorum da ben alabilir miyim?

Selamlar ahali,

ilk defa giriştiğim bu serüvende kızım (Blue Dream photo) topraktan kafasını çıkaralı 52 gün oluyor. Batmix topraktan dolayı henüz gübrelemeye geçmedim, mainlining ve fan budama dönemlerinde biraz biobizz alg a mic kullandım. Sadece bir kere bio grow gübresi denedim küçük ölçekte ama erken olduğuna karar verdim. Kızın şeklini genel itibariyle verdim, artık yukarı doğru uzamasına yavaştan izin vereceğim. Lütfen fotoğraflardan anlayabildiğiniz kadarıyla eksik bir şeyler gözünüze çarpıyorsa beni bilgilendirin, şimdiden teşekkür ediyorum.

https://imgyukle.com/f/2022/03/02/EHDwu8.jpg

FullHD1

Kıdemli Üye
Kanka hiç öyle topraklarla grow yapmadım çarşıdan 10 20 tl ye alırım hep ama gübre ver bence (bundan emin değilim batmix falan bir bilgim yok) onun dışında eğitimleri güzel vermişsin bi 10 15 gün sonra çiçeğe al gitsin gelişimine göre
Yanlız blue dream nasıl normalde bilmiyorum ama yapraklar çok salık gibime geldi kanka sulamayı azalt biraz
Bazı üst yapraklarda hafifden tırtıklı laşma var ışık ve ısıyı kontrol etmende yararına olacaktır diye düşünüyorum
Gerisi harika zaten

husyn

Doktor
bitkiyi çok strese sokmuşsun hiç gelişmemiş birde o hibrit bitki ise bende şu an çorbacı tohumu 62 günlük 52cm boy 45cm eninde baya budaklarım var bitki boyunda demek istediğim bitkinle koç uğraşmışsın bitkiden bir yaprak bile kopartsan onun stresine girer bitkinin dallarını yönlendirmekten bahsetmiyorum budamadan sık sık yapmışsın benim fikrim onu çiçeklenmeden önce yaparak onun stresini birlikte aradan çıkarta bilirdin fan yaprakları bitkinin büyük enerji toplama fabrikalarıdır birde bitki 20cm boya vardı mı yada dalları 5-6 kademe diyeyim dallanma ve büyümesi için o seviyede iken alttan 3 budağı dalı alınır bitkinin bazı yaprak dalları morarmaya başlamış valla ya magnezyum yada potasyum eksikliğinde

husyn

Doktor
Millete boş yorum yapma, benim bitkilerim de seni ilgilendirmez ne yaptığımı çözeemyecek kadar cahilsin bence forumu sil kendine başka bi meşgale bul
forumda yazılan herşeye herkez ulasa biliyor bana konu ile alakasız bir bilgi göster dediğini hemen yapacağım yapmadan öncede herkezden özrümüde dileyeceğim

husyn

Doktor
Bitki hiç gelişmemiş demişsin - eğitimin amacı bu topping yaparsın gelen dalları yana doğru açarsın bütün sömekler eşit şekilde olur hepsi ışığı alır bitki küçük sömek dalları çok ve eşit olur
Yaprakları çok budamıışsın demişsin - eğitim amacı alt yaprakları budayarak bütün gücü yeni dalları vermesini sağlar ve daha gür bi şekilde büyür
ne diyeyim bilemedim sana aslında demin ama anlamayacağınıda belirtmiştim sahidende anlamamışsın kusura bakma

Lowmembers

Müptezel
forumda yazılan herşeye herkez ulasa biliyor bana konu ile alakasız bir bilgi göster dediğini hemen yapacağım yapmadan öncede herkezden özrümüde dileyeceğim
Bu tur gercekci ciddi diyaloglara girebilecegin insanlari sec bro. Sonra yanlis anlasilan sen olursun. Simdi bir kisiye laf anlatiyim derken yarin chatte 5 kisidwn kufur yiyebilirsin. Baktın seviyrsiz bir yorum yapti ileri seviye konusuyor. Hic cevap dahi verme. Ozur de dilesen haklisinda desen bir defa cevap verin ve utandirdiysan artik yillar boyu takinti ederler seni. Hic karismayip uzagindan yurumek en ideali. Tavsiyeler bu yönde. Haklisi tespitlerinde. Guzel lst yapmjs fakat eksiklikleri ve giderilebilir sorunlari da mevcut bitkinin ben görüyorum rahat ol. Yorumu kime yaptiysan onun cevaplari seni ilgilendirur gerisini bisver kanka

Lowmembers

Müptezel
Selamlar ahali,

ilk defa giriştiğim bu serüvende kızım (Blue Dream photo) topraktan kafasını çıkaralı 52 gün oluyor. Batmix topraktan dolayı henüz gübrelemeye geçmedim, mainlining ve fan budama dönemlerinde biraz biobizz alg a mic kullandım. Sadece bir kere bio grow gübresi denedim küçük ölçekte ama erken olduğuna karar verdim. Kızın şeklini genel itibariyle verdim, artık yukarı doğru uzamasına yavaştan izin vereceğim. Lütfen fotoğraflardan anlayabildiğiniz kadarıyla eksik bir şeyler gözünüze çarpıyorsa beni bilgilendirin, şimdiden teşekkür ediyorum.

https://imgyukle.com/f/2022/03/02/EHDwu8.jpg

Dostum erken olduguna karar vermek icin sevevin neydi grow gubresinde? Uzun zaman olmus bitki büyüyeli dogal8. Fakat sen sert davrandigin ve stresle mucadele ettigi icin fazla gelisememis. Cok budama yapmissin guzel lst yapmisin. Bu lst yapacak emek ile tam bilincli zamaninda ve yerinde budama gibi ciddi egitimleri yapsaydin ve gubreni bitkinin eksiklikleri dogrultusunda uygulasaydin suan bu gunde bu bitkiler varya. Benim konuma bak daha 47 48 gunluk bitkiler. Bende top attim lst yapıyorum. Ordan anlayabilirsin demek istediklerimi. Bitkin sana bazi peoblemleri gostereli cok olmus. Torftaki elementleri bitirmemis ondan 2 aydir gübresiz hayatta kalmis. Tam gelisemedigi icin tordtaki besinleri de tam yiyememis o da bunu bu zamanlara getirmiş. Emegin guzel el isciligin guzel. Birde bu kesmeli koparmali islerin cok cok ciddi ve geriye goturen isler olsugunu jdrak edersen, sen bu iscilikle harikalar yaratıksın kanka

Kimde Bu

Müptezel
Egitim guzel ama ortada bişey yok ki gübre olayında baya geç kalmışsın bu egitimle bu bitkinin kocaman bir iskeleti olması lazımdı şimdiye kadar

Dostum erken olduguna karar vermek icin sevevin neydi grow gubresinde? Uzun zaman olmus bitki büyüyeli dogal8. Fakat sen sert davrandigin ve stresle mucadele ettigi icin fazla gelisememis. Cok budama yapmissin guzel lst yapmisin. Bu lst yapacak emek ile tam bilincli zamaninda ve yerinde budama gibi ciddi egitimleri yapsaydin ve gubreni bitkinin eksiklikleri dogrultusunda uygulasaydin suan bu gunde bu bitkiler varya. Benim konuma bak daha 47 48 gunluk bitkiler. Bende top attim lst yapıyorum. Ordan anlayabilirsin demek istediklerimi. Bitkin sana bazi peoblemleri gostereli cok olmus. Torftaki elementleri bitirmemis ondan 2 aydir gübresiz hayatta kalmis. Tam gelisemedigi icin tordtaki besinleri de tam yiyememis o da bunu bu zamanlara getirmiş. Emegin guzel el isciligin guzel. Birde bu kesmeli koparmali islerin cok cok ciddi ve geriye goturen isler olsugunu jdrak edersen, sen bu iscilikle harikalar yaratıksın kanka
Zaman verip yorumladığın için çok teşekkür ediyorum dostum.

2 sulama önce, hemen hemen 1 hafta evvel ilk defa bio - grow'a başlayayım diyip 2 lt suya 1 ml ekleyip verdim. Toprağa en yakın fan yapraklarının uçları çok hafif hafif yandı gibi. Belki de bildiğin 0.3 bilemedin 4 ile mi başlamalıyım? Ama artık başlamalıyım heralde edindiğim izlenim bu ?

Lowmembers

Müptezel
Zaman verip yorumladığın için çok teşekkür ediyorum dostum.

2 sulama önce, hemen hemen 1 hafta evvel ilk defa bio - grow'a başlayayım diyip 2 lt suya 1 ml ekleyip verdim. Toprağa en yakın fan yapraklarının uçları çok hafif hafif yandı gibi. Belki de bildiğin 0.3 bilemedin 4 ile mi başlamalıyım? Ama artık başlamalıyım heralde edindiğim izlenim bu ?
Kardom k yapraklar suya ddgmistir yada gubreli sjyla islanan topraga. Bitkinin ortasindan cikan yeni filizler diger eski yapraklara göre acik yesil oluyor ise k zaman damla samla başlarsın gubreye. Izlenim ile harekrt etmek lazim

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • H happyworld:
  • K Ksksjssjjsj:
    ***** hahahaha ******* ******* ****** **********
  • H happyworld:
    *** ******* ****** ** **
  • H happyworld:
    hahahahahahahaha
    hahahahahahahaha
    hahahahahahahaha
  • ax-b ax-b:
    hahahaha*** ******* *** hahahaha***** **** ********** hahahaha* hahahaha** **** ****** ******** hahahaha *****
  • H happyworld:
    ******** hahahaha*** ** ****** ******** *** ********** ***** ****** ***** **** **
  • K Ksksjssjjsj:
    **** **** ****** ** ***** hahahaha*** ******* ** ** **** *** ****** ******** hahahaha *****
  • B Bekibekir:
    ***** ***** ***** **** *** ***** ********** ******* ******* ***** ***** **** ***** ** **** ******** **** * **** ** **** ********* ****** *** ****** ** ***** *** ********
  • H happyworld:
    hahahaha*** ******* *** hahahaha***** **** ********** hahahaha* hahahaha** **** ****** ******** hahahaha ***** **** ******** ******** ********* ****** ******* ** ****** ******* ***** *** *** ****
  • ax-b ax-b:
    *** *** ***** **** ******* ***** **** ***** * ***** ********* hahahaha** ***** ******* ****** ********** * ********** ****** *
  • K Ksksjssjjsj:
  • ax-b ax-b:
    *** ******** ****** hahahaha**** ***** ****** ******** ******** ********* ****** ******* ** ****** ******* ***** *** *** ****
    +1
  • H happyworld:
    ***** ** *** ****** hahahaha ******* ***** *** ******* ***** ***** ********** ********* ****** **** ****** *** **********
  • H happyworld:
    *** ******** ****** hahahaha**** ***** ** **** ****** ***** **** ***** *** **
  • K Ksksjssjjsj:
  • K Ksksjssjjsj:
  • ax-b ax-b:
    **** ****** ******** ******* hahahaha hahahaha* ***** ********* **** ******* ******** *******
  • ax-b ax-b:
    **** ** ***** ***** **** ****** ********** ****** ***** ****** ********* ***** ** ******** ****** ********* ******
  • K Ksksjssjjsj:
    **** **** ***** hahahaha ****
  • K Ksksjssjjsj:
  • H happyworld:
    ***** hahahaha* **
  • H happyworld:
  • B Bekibekir:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha**
  • K Ksksjssjjsj:
  • B Bekibekir:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha**
    B Bekibekir: hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha**