Bitcoin Nedir? Nasil Alinir?

TohumsuzEsrar

Administrator
Yönetici
Bitcoin Nedir?

Bitcoin, sanal para birimidir. Ayni Lira, dolar, euro gibi bir para birimidir. Ancak bu para birimi sadece sanal dunyada gecerlidir. Bilgisayardan, bilgisayara. Cepten cebe olarak.

Bitcoin ne ise yarar?

Bu para birimini, her para birimi gibi 3 ayri sekilde kullanabilirsiniz.
1- Alisveris icin. Microsoft, Wordpress, Tesla, Expedia.com, Overstock.com, Dell, Bloomberg, Subway gibi bircok firma Bitcoin`i odemelerinde kabul ediyor. Ama hala kabul etmeyen firmalarda cok.
2- Yatirim araci olarak. Aynen dolar alip satmak gibi. Bitcoinide alip degeri yukselince satabilirsiniz. Cunku Bitcoin oldukca hizli cikan ve dusen bir piyasaya sahip. Suanda bir tanesi 4200 dolar. 3-4 ay once bu fiyat 1200 dolardi. Yani 3-4 ayda paranizi 3`e katlamaniz mumkundu. Ama tabiki ayni sekilde buyuk bir dususde olabilir ve yarin uyandiginizda paranizin degeri yariyada dusmus olabilir. Cok sallantili bir piyasa. Risk buyuk oldugu icin getiride buyuk.
3- Para transfer araci olarak. Mesela Turkiyeden Amerikaya $10.000 para gondermek istiyorsunuz. Bunu Bitcoin`e cevirerek o kisiye 5 dakikada Bitcoin gonderebilirsiniz. Kisi Bitcoin`i alinca bunu belli yollar ile bankasina para olarak koyabilir yada dogrudan bunu Bitcoin olarak harcayabilir

Nasil ve nereden Bitcoin alırım?

Turkiyedeki baslica, guvenilen ve en buyuk Bitcoin borsalari BTCTurk.com Paribu.com ve Koinim.com`dur. Digerlerine kolay kolay guvenmeyin. 

Bitcoin`i en guvenli nasil saklariz? En iyi cuzdan hangisidir?

En iyi cuzdan sizin olandir. Online cuzdanlara guvenmeyin. Coininizi kendi bilgisayarinizdaki cuzdanda tutun. Private key`inizi alin ve her daim saklayin. 
Bilgisayarinizda kullanmak icin bircok cuzdan mevcut. Bunlardan bazilari sync yapmaniza gerek duymadan kullanabileceginiz cuzdanlar. Mesela Electrum. Ama ben sahsen QT cuzdanlari her daim tercih ederim ve oneririm. QT cuzdanlar ilk cikan, en saglam, en guvenilir ve butun kontrolun sizde oldugu en cok kullanilan cuzdanlardir.
Illaki online cuzdana koyacam diyorsaniz da Blockchain.com en guvenilirdir.\

Kaynak :  Forum uyemiz ( exxon )

Tohumsuz Esrar Ek

Arkadaslar ben bitcoin alirken her zaman paxful.com sitesini kullanirim. Ordan en fazla sectigim secenek paypal veya western union secenegidir. Cunku kredi kartiyla veya debit kartla bitcoin aldiginiz zaman cok daha fazla faiz oduyorsunuz. En mantiklisi western union. Paxful dan bu secenege tikladiginizda size western union araciligla en iyi bitcoin degerini veren bir satici bulur size site. Bir sure baslar ikinizin arasinda. Saticini size verdigi surece o parayi saticinin size verdigi bilgilere yatirmalisiniz. Sonra geri donup chat ekranindan tamam yatirdim diyip ordaki ben islemi tamamladim odememi yaptim simdi sira saticida tusuna tikladiginiz zaman satici sizin hesabiniza bitcoinleri salar. paxful daki bitcoin cuzdaniniza gectigi zaman bitcoininz ister burda tutun deger kazansin ister tor yardimiyla istediginizi yapin.

uflenti

Moderator
Baba zamanın da alayım dedim de bu bitcoini bu lanet cüzdan olayını beğenmedim, ****. şimdi biraz düzenlenmiş aslında. Lsd videondan sonra sırf bunun için bitcoin almak istiyorum, Baba o lsd kafasını yaşamak istiyorum..

hsushshhs

Yeni üye
selamun aleyküm kankalar birşey sorucaktım tabi ne olucağını bilemeyiz tahmini bir cevap verirseniz güzel ben bitcoin almayı düşünüyorum 1 bitcoin 16 bin dolar civarı ve yatırım için düşmesini bekliyorum ama düşmüyor en son 15 ti bekledim düşmesini ama 16 bine çıktı sizce almalımıyım artmaya devam edermi yoksa düşermi  sizce ?

rickNmorty

Yeni üye
Zamanında 6 dolardı bu ne yaa diyodum keşke 100 tane alsaymışım.. Arkasındaki teknoloji bitcoinin değerindende iyi..

gk_mel

Yeni üye
ben bilgisayar kurdum mining yapiyorum şuan ayda elektrigi ciktigimda 850 tl kar birakiyor ama bitcoin 18-19 binlerdeyken ayda elektrigi cikinca 3500 tl birakiyordu devamli biriktiriyorum suan 3000 dolar gibi bi coin var elimde bi sonraki yukseliste sattigimda kismetse bi sifir araba parasi olucak insallah.

feridbxsff

Yeni üye
Bitcoin alamıyorum bazı nedenlerden dolayı Vallahi alternatif ödeme varmi deep web dn alış veri yapmam için veya yardım edebilicek biri

jon snow

Yeni üye
binance başta olmak üzere bir kaç yabancı borsa üzerinden kredi kartı/sanal kart ile anında bitcoin ve diğer kripto paraları satın alma imkanı var artık. dolayısıyla yerli borsalara ve saçma komisyonlara gerek kaldığını artık düşünmüyorum.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Sleepless Sleepless:
    *** hahahaha***
  • Sleepless Sleepless:
  • blackmambaa blackmambaa:
    *** ******* ******** ** ** **** ********* hahahaha
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
    ****** ****** ** ********* **** ********** ******* ********* ** ***** ****** ***
  • Sleepless Sleepless:
    ******** ********* ******* ******** ********* hahahaha* *****
    +1
  • Sleepless Sleepless:
    ******* hahahaha*** *** *******
    ***** ******* ***** *** **** *** *** **** *** ***** ****** ****** ******* ***** *** ******* *** ******* ***** ********
    +1
  • Sleepless Sleepless:
    **** ******** ******* ****** ******* **
    hahahaha ***** ******* hahahaha*** *** *******
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
  • S sharkek:
    *** *** **** ***** **** ******* *** hahahaha*
  • S sharkek:
    hahahaha* *** ******* ** *******