Auto BlueDream ( Hasat?)

CubeHaze

Üye
Arkadaşlar herkese merhaba,

Daha önceden açmış olduğum bir konu mevcut. Kabini nasıl yaptığımla ilgili. Linkini şöyle bırakayım belki birilerinin işine yarar.

Kullandığım ekipmanlar;
> 250W cob led
> Plagron light mix toprak
>TaNg çizelgesine göre gübreleme yapmayı planlıyorum.
> Kabin sıcaklığı 28-30 derece arası değişiyor. Geceleri 24-25 derece. Nem %50-60
> Yaz olduğu için kabinin ağzını alttan biraz açıyorum ve sadece çıkış fanını çalıştırıyorum.
> Işığın bitkiye mesafesi 50cm.

02.08 Tarihinde çimlenmiş bir şekilde toprağa koydum.
05.08 Tarihinde kızlardan bir tanesi baş gösterdi. Diğerinden herhangi bir belirti yoktu.
08.08 Tarihinde 2. kız da baş gösterdi fakat tohumun kabuğunu 1-2 gün boyunca atamadı ve gelişmedi. Cımbız yardımıyla kabuğu aldım ve çok yavaş ilerlemeye başladı.
20.08 Tarihine kadar herhangi bir gübre vermedim. PH ayarlanmış sulama yaptım az az toprak kurudukça. İki kız arasında gelişim farkı var fakat bana daha gelişmiş olan bile biraz küçükmüş gibi geliyor. Sizin fikirlerinizi de öğrenmek ve varsa önerileriniz almak isterim.

22.08 LST Eğitimi yapıldı. 1 lt gübreli sulama yapıldı. 1 Lt / 1 ml sensi bloom AB

LST yaptıktan sonra 1-2 saat içerisinde bütün yapraklarını tekrar ışığa doğru dönmüştü. Sanırım doğru yaptım.
2. Kız da geriden gelmesine rağmen gelişimi fena gitmiyor.

23.08 LST sonrası durum

29.08 Genel durum / 1 lt gübreli sulama yapıldı. 1 Lt / 1 ml sensi bloom AB

04.09 Genel durum / 1lt gübreli sulama yapıldı. 1Lt/ 1.5 ml sensi bloom AB

10.09 Genel durum / Geçtiğimiz hafta 1Lt/2ml sensi bloom AB ( 2 litre sulama yapıldı bitki başına )

21.09 Genel durum / Gübreli su ile sulama devam ediyor TaNg çizelgesine göre

01.10 Genel durum / Gübreli su ile sulama devam ediyor TaNg çizelgesine göre

16.10 Genel durum Gübreli sulama devam ediyor. LT/ 2 ml bigbud, 2 ml b-52, 2ml carboload, 4 ml Bloom AB ( 3 LT sulama yapıyorum )

26.10 Genel durum. Gübreli sulama devam ediyor. LT/ 2 ml bigbud, 2 ml b-52, 2ml carboload, 4 ml Bloom AB

Bitki:

Trichome:

14.11 Güncelleme

6 gün önce Flush yaptım. Flushtan önce 2 hafta Overdrive ve carboload kullandım. Toprak kurudu tekrar flushtan sonra. Kesme zamanı gelmiş mi vurayım mı makası ne diyorsunuz?

Bitkinin gelişimlerini buradan zaman zaman güncelleyeceğim

Herkese bol hasatlar..

Son düzenleme:

Khalifajoint

Kıdemli Üye

Daha önceden açmış olduğum bir konu mevcut. Kabini nasıl yaptığımla ilgili. Linkini şöyle bırakayım belki birilerinin işine yarar.

Kullandığım ekipmanlar;
> 250W cob led
> Kabin sıcaklığı 28-30 derece arası değişiyor. Geceleri 24-25 derece. Nem %50-60
> Yaz olduğu için kabinin ağzını alttan biraz açıyorum ve sadece çıkış fanını çalıştırıyorum.

05.08 Tarihinde kızlardan bir tanesi baş gösterdi. Diğerinden herhangi bir belirti yoktu.
08.08 Tarihinde 2. kız da baş gösterdi fakat tohumun kabuğunu 1-2 gün boyunca atamadı ve gelişmedi. Cımbız yardımıyla kabuğu aldım ve çok yavaş ilerlemeye başladı.
20.08 Tarihine kadar herhangi bir gübre vermedim. PH ayarlanmış sulama yaptım az az toprak kurudukça. İki kız arasında gelişim farkı var fakat bana daha gelişmiş olan bile biraz küçükmüş gibi geliyor. Sizin fikirlerinizi de öğrenmek ve varsa önerileriniz almak isterim.

+ Bitkiye LST eğitimi yapmak istiyorum. Ne zaman yapmam gerek biraz daha büyüsün mü yoksa şu anda LST ye başlamam mı lazım?
+ Bir de TaNg çizelgesine göre 10-20. gün arasında gübrelemeye başlamam gerekiyor fakat TaNg in bitkilerine baktığımda 10. gününde bile benim kızlardan daha gelişmiş gibi. O yüzden ben ne zaman gübre vermeye başlasam karar veremedim. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Herkese bol hasatlar..
Kankam selam benim bitkilerde assagi yukari seninkilerle ayni gunde ve benimkide nispeten digerinden daha kucuk bitkilerine baktigim kadariyla 1+1ml sensi bloom baslayabilirsin yinede sen bilirsin garanti olsun diyosan 1 hafta daha bekle ben basladim tam 10. Gunde herhangi bir kotu tepki almadim bitkilerden 3 gun icinde baya gelisim gosterdi kucuk olanda kendini gelistirdi benim konumada bakabilirsin suan benimkiler 13.gunde duruma gore 17 18 gunlerinde lst dusunuyorum birde sana tavsiyem 10 ve 20.gunler arasinda sensi bloomla beraber 1ml de voodoo juice kullan zaten totalde 4 5 kere vericeksin ama koklerin baya saglamlasicak saglam kok saglam somek zaten biliyosun taNg in orjinal tariftede var voodoo hasatin bol olsun :)

tohumlusuz

Kıdemli Üye
Kankacım öncelikle bol hasarlar şimdiden, benzer İşler yapıyoruz. Konumda mevcut inceleyebilirsin.

Öncelikle bence gübre başlama zamanını güne göre değil dediğin gibi bitkinin durumuna göre değerlendirmek gerek ve buda grow yaptıkça öğreniliyor sanırım. Fakat yine de bir tavsiye istersen yeni sulama yaptıysan diğer sulamanda büyük olan bitki ne 1er ml olarak gübrene başlayabilirsin diye düşünüyorum.
Diğer konunuda incelememe rağmen kabin yüksekliğini göremedim fakat LST sadece boyu kısaltmak için değil aynı zamanda alt dallarında ışık görerek gelişimini sağlamaktır. Yine nacizane fikrim dediğim gibi gübreli sulamanı yaptıktan sonra bitki de ki gözle görülür değişimi görür görmez Lst ye başlayabilirsin.
Kelle uçurma konusunda ikilem mevcut ama ben uçurdum al dallarında gözle görülür gelişme gördüm lst ile beraber, tercih meselesi.
Aynı anda aynı bitki ve sistemle grow yapıyor gibiyiz, benim konumda da gözüne çarpan bişey olursa beklerim, şimdiden bol sömekler ikimize de o zaman :)

CubeHaze

Üye
Kankacım öncelikle bol hasarlar şimdiden, benzer İşler yapıyoruz. Konumda mevcut inceleyebilirsin.

Öncelikle bence gübre başlama zamanını güne göre değil dediğin gibi bitkinin durumuna göre değerlendirmek gerek ve buda grow yaptıkça öğreniliyor sanırım. Fakat yine de bir tavsiye istersen yeni sulama yaptıysan diğer sulamanda büyük olan bitki ne 1er ml olarak gübrene başlayabilirsin diye düşünüyorum.
Diğer konunuda incelememe rağmen kabin yüksekliğini göremedim fakat LST sadece boyu kısaltmak için değil aynı zamanda alt dallarında ışık görerek gelişimini sağlamaktır. Yine nacizane fikrim dediğim gibi gübreli sulamanı yaptıktan sonra bitki de ki gözle görülür değişimi görür görmez Lst ye başlayabilirsin.
Kelle uçurma konusunda ikilem mevcut ama ben uçurdum al dallarında gözle görülür gelişme gördüm lst ile beraber, tercih meselesi.
Aynı anda aynı bitki ve sistemle grow yapıyor gibiyiz, benim konumda da gözüne çarpan bişey olursa beklerim, şimdiden bol sömekler ikimize de o zaman :)
Hocam senin konuna dün de bakmıştım. Şimdi tekrar baktım seninle neredeyse aynı olmamıza rağmen senin bitkin benimkine göre bayağı gelişmiş duruyor. 1 gübreli sulama bu kadar farkettirdi mi gerçekten? Ben bir sonraki sulamada başlayayım gübreye. Toping konusuna gelirsek hasat süresini uzattığını söylüyorlar. Bu benim ilk growum. Tecrübelenmek, stresten uzak durmak ve daha hızlı hasat almak için toping yapmayı düşünmüyorum. Tecrübelendikce ileride denenebilir. Bu arada önceki konuda mevcut ama kabin boyu 80x100x170 cm. Konunu takipte kalacağım bol hasatlar..

Son düzenleme:

CubeHaze

Üye
Kankam selam benim bitkilerde assagi yukari seninkilerle ayni gunde ve benimkide nispeten digerinden daha kucuk bitkilerine baktigim kadariyla 1+1ml sensi bloom baslayabilirsin yinede sen bilirsin garanti olsun diyosan 1 hafta daha bekle ben basladim tam 10. Gunde herhangi bir kotu tepki almadim bitkilerden 3 gun icinde baya gelisim gosterdi kucuk olanda kendini gelistirdi benim konumada bakabilirsin suan benimkiler 13.gunde duruma gore 17 18 gunlerinde lst dusunuyorum birde sana tavsiyem 10 ve 20.gunler arasinda sensi bloomla beraber 1ml de voodoo juice kullan zaten totalde 4 5 kere vericeksin ama koklerin baya saglamlasicak saglam kok saglam somek zaten biliyosun taNg in orjinal tariftede var voodoo hasatin bol olsun :)
Kankacım vodoo ile ilgili düşüncelerine %100 katılıyorum fakat kabini falan hepsini bi anda toplayınca biraz bütçede sarsılma yaşadım. ( Covid dolayısıyla kısa çalışma dönemindeyiz hala ) O yüzden vodoo almadım. Bir sonraki growumda düşünüyorum artık.

Blueberry

Stay High
Herşey yolunda gözüküyor başarılar. geriden gelen bitki için de endişelenme aynısı bende de oldu sonradan toparlıyor.

CubeHaze

Üye
Herşey yolunda gözüküyor başarılar. geriden gelen bitki için de endişelenme aynısı bende de oldu sonradan toparlıyor.
Aynen toparladı gelişimini görebiliyorum zaten sıkıntı yok. Gübre ile alakalı aklımda bazı soru işaretleri var. Forumda bir sürü konuda gübrelerle ilgili farklı bilgiler mevcut. TaNg çizelgesine göre gittiğimde calmag vermemem gerekiyor fakat forumda bir sürü arkadaş calmag eksikliğinden sıkıntı çekiyor. Bu sıkıntı yaratır mı kullanmam gerekir mi ? Hazır seni bulmuşken sorayım dedim :D

Blueberry

Stay High
Benim görüşüm Cal-Mag her growerin elinde olması gereken bir üründür . sıkntısına göre ilave edersin.

CubeHaze

Üye
Konu güncel arkadaşlar.

23.08 LST sonrası durum

Arkadaşlar LST tekniği ile bitkiyi yatırdıktan sonra bitki doğal olarak tekrar ışığa döndü. Şimdi aklıma takılan bir soru var. Ana gövdeyi bu şekilde yatırdıktan sonra sıradaki yatırmam gereken kısım neresi? Görünen büyük fan yapraklarını mı ayırmam gerekiyor?

tohumlusuz

Kıdemli Üye
Kanka şimdilik anadalı yatırman yeterli, fan yapraklarının dibinden çıkan sömek dalları uzadıkça onlara da yön verebilirsin.

tohumlusuz

Kıdemli Üye
Kafa kısmına bi tane daha kablo ile yatırabilirsin kanka bence
Sonra sökmek dalları çıkmaya başlayınca onları yaptırırsın

Komedishow

Kıdemli Üye

Kullandığım ekipmanlar;
> 250W cob led

22.08 LST Eğitimi yapıldı. 1 lt gübreli sulama yapıldı. 1 Lt / 1 ml sensi bloom AB

LST yaptıktan sonra 1-2 saat içerisinde bütün yapraklarını tekrar ışığa doğru dönmüştü. Sanırım doğru yaptım.
2. Kız da geriden gelmesine rağmen gelişimi fena gitmiyor.

23.08 LST sonrası durum

29.08 Genel durum / 1 lt gübreli sulama yapıldı. 1 Lt / 1 ml sensi bloom AB

Herkese bol hasatlar..
Kanka eline sağlık baya sağlıklı duruyor ,lst eğitiminide güzel vermişsin bol hasatlar ..

CubeHaze

Üye
04.09 Genel durum / 1lt gübreli sulama yapıldı. 1Lt/ 1.5 ml sensi bloom AB

Arkadaşlar konu güncel. Şu an fan yapraklarından dolayı bazı sömek dalları ışık göremiyor gibi. Özellikle çiçeğin baş kısmına yakın olanlar. LST ile eğitim veriyorum ama henüz büyümediği için gölgede kalıyorlar. Budama falan yapmam gerekiyor mu şu aşamada veya bitki ile ilgili herhangi bir öneriniz var mı ?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • K kısırlıı:
  • K kısırlıı:
    *** hahahaha* ******* hahahaha ********** **** **** **
  • Night owl Night owl:
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    ******** ****** ****** ***** *** ********** ****** ****** ** hahahaha* *******
  • Night owl Night owl:
    ***** **** ******* ***** ** ******** ** ******** ** ****** hahahaha**** hahahaha* ******* hahahaha ********** **** **** **
  • K kısırlıı:
    ******* ***** ******** *** *** ******** ***** **** ******* ***** ** ******** ** ******** ** ****** hahahaha*
  • Night owl Night owl:
    *** **** ****** **** *** ******** ******* ********* ***** *** ******* ***** ******** *** *** ********
    +1
  • K kısırlıı:
  • K kısırlıı:
  • K kısırlıı:
  • K kısırlıı:
    hahahaha ***** *** ******** ***** ***** ****** ****** **** *** **********
  • TabldotLife TabldotLife:
    ** ******** ********* ***** ******* ********* *** ******** ***** ****** ******
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha *** ** ******* ******* ** ****** ***** ******** ******
    +1
    ****** *** ***** ********* ***** ******** **** ** ******* ** * ***** ***** ****** ********** ** ** **** ****** **
    hahahaha ***** *** ******** ***** ***** ****** ****** **** *** ********** ****** ** hahahaha***
  • kokokoco kokokoco:
  • kokokoco kokokoco:
    hahahaha * **** ***** **** ** ****** * ** ***** **** ****** *** ********* **** ******** ******* ****** *** ** ******** *** ****** ******
    ***** hahahaha*** *** *
  • kokokoco kokokoco:
  • kokokoco kokokoco:
    * ***** ***** ******** *** ****** ***** **** ***** ***** hahahaha** ********* *****
    **** ***** hahahaha** ******* *** ** hahahaha ******** ********* ***** ******* ********
  • 2 2008Grower:
    ***** ******* ******** ********** ** ** hahahaha**** ** ***** ***** hahahaha** ***** ***** ** *
    TabldotLife TabldotLife: ***** ******* ******** ********** ** ** hahahaha**** ** ***** ***** hahahaha** ***** *****...