Blueberry kushx2 Full sararma.

Ygzsnl34

Yeni üye
Kankalar selam, Tang ile iki blueberry kush yapıyorum. Bir tane bitki tohumu çimlendirmeden şimdiye kadar hep sorunlu ilerledi benimle. İki bitki besin kilitlenmesi olmuştu hafif gübre yanığı vardı. Sade ph lı suyla olsun azar azar gübreli sularla olsun bir şekilde bu sorunu atlattım derken, bir bitki iyikeşti, diğeri daha beter oldu, sarardı. Ben magnezyum ya da manganez eksikliği olarak düşündüm. Advance in revive ürününü aldım. İki mş verdim. Sade suyla beraber. Bir ilerleme göremedim. Yeni yapraklarda sararmalı geliyormuş gibi geldi. Bu sefer besine ihtiyacı olduğunu düşünüp normalin daha altında gübreyle oranlayarak suladım ve toprak tuzluysa diye miktarı bol tuttum iyice akıttım alttan. Gübreli flush gibi oldu.
Ama değişen bir şey var mı bilmiyorum. (Bir gece elektrikler gitmiş gelmiş. Vantilatör o sırada çalışmamış ama ışıklar devreye girmiş. O sırada biraz sıcağa maruz kaldılar. Bunun da etkisi olduğunu düşünüyorum.)

Pıtır

Üye
Kanka geçmiş olsun umarım düzelir bir an önce. Ben yanlış görmüyorsam yapraklarda kıvrılmalar başlamış. Eğer yeni yapraklarda kıvrılma eski yapraklarda sararmalar varsa bakır eksikliğinin işareti gibi gözüküyor.

UnkNow

Üye
Kanka bende tang uyguluyorum belirtilen miktarın yarısanı vermeme rağmen aynı sorun bendede oluştu bilen aydınlatır bizi umarım bir an önce toparlar kankam

TohumsuzEsrar

Administrator
Yönetici
Burda birkac problem var, Odanin sicakligiyla alakali ve vergidin gubrelerle alakali.Isiklar fansiz calistiginda asiri sitrese sokmuslar bitkini ama tek sorun o degil. Yapraklarun uclari yanmaya basladiginda yaptiklarinizi gozden gecirin, yapragin yarisi yandiktan sonra degil. Bitkinin yapraklarinda anormal koyu yesillik var. Anormal gubre verdiginin bir diger gostergesi

UnkNow

Üye
Burda birkac problem var, Odanin sicakligiyla alakali ve vergidin gubrelerle alakali.Isiklar fansiz calistiginda asiri sitrese sokmuslar bitkini ama tek sorun o degil. Yapraklarun uclari yanmaya basladiginda yaptiklarinizi gozden gecirin, yapragin yarisi yandiktan sonra degil. Bitkinin yapraklarinda anormal koyu yesillik var. Anormal gubre verdiginin bir diger gostergesi
Kanka bura yeri değil ama benim konuyada bakarmısın iş işten geçmeden seninde görüşünü almak isterim https://www.tohumsuz.com/threads/5-...lk-grow-sorunları-var.10692/page-2#post-92832

Marazzssc

Müptezel
Abi benimki direk tohumdan asiri koyu yesil cikti onun sebebi nee

Ygzsnl34

Yeni üye

Nasıl çözebiliriz reis? Var mıdır bir tavsiyen?

Ygzsnl34

Yeni üye
Kanka bende tang uyguluyorum belirtilen miktarın yarısanı vermeme rağmen aynı sorun bendede oluştu bilen aydınlatır bizi umarım bir an önce toparlar kankam
Sağol brocum. Ben advencenin revive ürününü aldım. Litre başı 2ml verdim. Sonraki sulamaşarda litre başına 1 ml olarak vericem koruma yapsın diye ne kadar faydası olur bakıcaz. Uzamaya hala devam ediyor. Sömekşerde gün geçtikçe gelişiyor. Ama yanıkları artık çözemem gibi. Phlı suyla bir sulama tapıp devam edeceğim bakalım

sevket

Yeni üye
Ben tam tersini düşünüyorum ışıklar kapandıktan sonra aşırı soğuk yemiş gibi bitkiler

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • E ErdemRS6:
  • Night owl Night owl:
    ***** ******* ****** *** ********* ** ** **** ** ***** ******* * ***** ***** **** ********
    +1
  • E ErdemRS6:
    ***** ******* ****** *** ********* ** ** **** ** ***** ******* * ***** ***** **** *** ***** ***** ********** ******
    +1
  • Night owl Night owl:
    **** ********* ***** hahahaha *** ***** ***** ********** ******
    +1
  • E ErdemRS6:
    +1
  • Night owl Night owl:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** *** ***** *** ********* ****** ***** hahahaha**** hahahaha* *** ******** ******* *** ******* ***
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*******
  • H Heisenberg01:
    ***** * ******** hahahaha** ***** ****** *** * ** ****** *******
  • H Heisenberg01:
  • H Heisenberg01:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • H Heisenberg01:
    hahahaha hahahaha *****
  • H Heisenberg01:
  • H Heisenberg01:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    *** ***** * * **** ** hahahaha ****** *** * ******* *** ******** ***** **** ******* ****** *****
  • H Heisenberg01:
  • H Heisenberg01:
    *** * *** ****** ******** ****** ******* **
  • Bandaleros Bandaleros:
    ******* ******** ******** ********* ******** *** ********* ********* ****** ******** ******** hahahaha ****** ****** **** **** *** ******** ********
  • H Heisenberg01:
  • Bandaleros Bandaleros:
    **** hahahaha*** **** *** *****
  • Bandaleros Bandaleros:
  • H Heisenberg01:
  • Bandaleros Bandaleros:
    Bandaleros Bandaleros: ***** *** *** ***** ****** ***** ***** *** ****** ****** ***** ******