Boyu kısa ve yavaş gelişiyor, çiçek büyümüyor

SAFAWTR

Yeni üye
Kankalar selam :)

2 adet gp stush ve 2 adet ıce filizlendirip, toprağa verdim. Toprağa verilişinin
5. Günündeyim yarım çay bardağı su veriyorum toprağın kuruluğuna göre , en düşük 40 en yüksek 60 nem oet sise koyarak nemini sabit tutabildim 20/22 derece sıcaklıkta kontrollerini sağlıyorum fakat aralarından 1 tanesinin boyu diğerlerine göre çok kısa kaldı ve yavaş gelişmekte , toprak all mix, bu işlerde yeniyim yardımcı olabilecek üstadlar varsa çok sevinirim , yardımlarınız doğrultusunda ilerliyorum ama neden böyle bir durumla karşılaştım çözemedim :( yaprakları dik olan çiçek streste mi ? Yoksa diğerlerinde mi bir problem var (tohumlar feminize)9AB5F13C-B2CA-4EF2-918F-C34166BB12C7.jpegB92A9ED3-2EF3-443C-8A56-8991A1C8C08F.jpeg247967FE-7966-4C23-A45C-74C4747A9223.jpeg8D3466AE-F18B-4EC8-B71C-1903DADBB9DA.jpeg

Bence şu aşamada şırıngayla daha az su ver kanka, daha yeni yeni kök oluşturacak, toprak çok ıslak olmasın kökler hava alsın. Allmix toprak yerine lightmix deneseydin daha güzel olurdu tabi

SariTursu

Kıdemli Üye
Kanka havalandırmanı iyi yap. İçeriye temiz hava girebilsin. Işığının da doğru mesafede olduğundan emin olmalısın. Kafalara pet geçirmeye devam. Pet iyice buğulansın.

doubleG

Üye
solda görünen 2 bardaktaki bitki de çamur içinde, bardakta delikler var ama hep üstteler. altını delmediysen delmeni tavsiye ederim. zamanla bardaktaki kağıt küf bile yapabilir. geyveye katılıyorum topraklarını fulle, toprak örttüğün gövdeden de kök atar zamanla
boy konusunda da endişe etmen için erken henüz. kolay gelsin

Weed59

Yeni üye
Kankalar selam :)

2 adet gp stush ve 2 adet ıce filizlendirip, toprağa verdim. Toprağa verilişinin
5. Günündeyim yarım çay bardağı su veriyorum toprağın kuruluğuna göre , en düşük 40 en yüksek 60 nem oet sise koyarak nemini sabit tutabildim 20/22 derece sıcaklıkta kontrollerini sağlıyorum fakat aralarından 1 tanesinin boyu diğerlerine göre çok kısa kaldı ve yavaş gelişmekte , toprak all mix, bu işlerde yeniyim yardımcı olabilecek üstadlar varsa çok sevinirim , yardımlarınız doğrultusunda ilerliyorum ama neden böyle bir durumla karşılaştım çözemedim :( yaprakları dik olan çiçek streste mi ? Yoksa diğerlerinde mi bir problem var (tohumlar feminize)Ekli dosyayı görüntüle 15891Ekli dosyayı görüntüle 15892Ekli dosyayı görüntüle 15893Ekli dosyayı görüntüle 15894
5. günse normal böyle olması ama boya gitmiş biraz ışığın uzak kalmış

SAFAWTR

Yeni üye
solda görünen 2 bardaktaki bitki de çamur içinde, bardakta delikler var ama hep üstteler. altını delmediysen delmeni tavsiye ederim. zamanla bardaktaki kağıt küf bile yapabilir. geyveye katılıyorum topraklarını fulle, toprak örttüğün gövdeden de kök atar zamanla
boy konusunda da endişe etmen için erken henüz. kolay gelsin
Dostum alt kısmı da delik ama yeteri kadar değil sanırım tekrar deldim topraklarını doldurdum , boyu diğerlerine göre kısa kalınca çok aklıma takıldı :(

SAFAWTR

Yeni üye
Kanka havalandırmanı iyi yap. İçeriye temiz hava girebilsin. Işığının da doğru mesafede olduğundan emin olmalısın. Kafalara pet geçirmeye devam. Pet iyice buğulansın.
Kanka havalandırmayı ayarladım , ışık için 600w 70 cm ile başladım bugün , kafalarda pet devam , artık düşük derecede buhar makinesini de çalıştırdım , gerisi emin ve doğru adımlarla ilerlemeye kaldı gözlemleyip tekrar bilgilendireceğim

SariTursu

Kıdemli Üye
Hasta değil kanka. Her tohumun genetiği farklı. Bu genetik bizim forumda ki anlamıyla değil. Gen yapısı farklı. Bu yüzden aynı koşullarda farklı tepkiler veriyorlar. Güzel görünüyor. Aynı böyle devam. Kafaya pet geçirmeye devam.

SAFAWTR

Yeni üye
Hasta değil kanka. Her tohumun genetiği farklı. Bu genetik bizim forumda ki anlamıyla değil. Gen yapısı farklı. Bu yüzden aynı koşullarda farklı tepkiler veriyorlar. Güzel görünüyor. Aynı böyle devam. Kafaya pet geçirmeye devam.
Kanka 1 litrelik pete geçtim en ufak olanda hala var diğerlerinden çıkardım nemi %80 de tutmaya çalışıyorum , birinin üstünde lekeler var ondan takıldım hasta diye pH ayarlayıp su veriyorum gözlemliyorum yavaş yavaş geçiyor gibi

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • A angeshar:
    **** *** ** * ******* ********* *** hahahaha
  • A angeshar:
  • H Heisenberg01:
    ** ***** **** ******** ******** ******** hahahaha **** ******** *** ***** *** ****** ********** ** ***** ****** ***** *******
  • W wickedstick:
    **** ********* ******** ** *** *** ********* hahahaha*** ******* **
  • H Heisenberg01:
    hahahaha* ********** ********** hahahaha***** ***** *** **** *** **
  • H Heisenberg01:
  • H Heisenberg01:
  • A angeshar:
  • H Heisenberg01:
  • H Heisenberg01:
  • A angeshar:
  • A angeshar:
  • H Heisenberg01:
  • H Heisenberg01:
    ***** **** hahahaha****
  • H Heisenberg01:
  • A angeshar:
    ***** ***** ** *** ****** hahahaha****** ***** ********* hahahaha
  • A angeshar:
  • A angeshar:
  • H Heisenberg01:
    *** *** *** *** *** **
  • H Heisenberg01:
  • H Heisenberg01:
  • T Turco:
    * *
  • BABASULTAN07 BABASULTAN07:
    ** *** **** ******* ********** ********* ******* hahahaha** ****** ***** ******* ********** **********
  • S Sikimilas:
    ******* hahahaha *** ***
    S Sikimilas: ******* hahahaha *** ***