Bu kankanın, growunda yardıma ihtiyacı var

erkek58

Yeni üye
Öncelikle tüm kankalara merhaba,

2 yılı aşkın süredir forumda takılıyorum fakat ilk kez konu açma gereği duydum. Kankalardan edindiğim tecrübeler doğrultusunda 4. kızımı yetiştirme aşamasındayım. Bu süreçte doğru gitmeyen bir şeylerin mutlaka olduğunun farkındayım. Bu sebeple yetiştirme odamın kapılarını siz tecrübeli kankalara açmam gerektiğini düşündüm. Bu yolculukta, bu kankaya yardım eden herkese şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.

Lafı çok dolandırmadan size ortamımdan bahsedeyim;
Kabin (el yapımı göz nuru) 80x70x190 dışında bir bez gardrop kılıfı geçirilmiş durumda, iç tarafta ışığı yansıtmak için araba güneşliği mevcut
Işıklandırma: 400W Growsan MH Grow 4200K (ilk 65 gün) - 400W Growkent HPS Bloom 2100K (2 gündür)
Nem oranı: Nem makinesi mevcut. İlk 3 hafta %80, 65. güne kadar %65, 65. günden itibaren %45 şeklinde devam
Sıcaklık: 23-26C aralığında seyrediyor genel olarak
Havalandırma: Bunun için iki tane fanım var. Birisi fotoğraftaki şekide en tepeden çekip dışarı veriyor. 12cm çapında bildiğimiz tuvalet fanı :D diğeri ise yine fotoğraftaki gibi bitkime yakın yavaş dönen sirkülasyon yapan bir pervane
Gübrelerim: Advanced Nutrients Bloom, Micro, Grow, BigBud, B-52 1 gübreli 1 gübresiz haftalık takvime ve sitede yazan değerlere uyuyorum. Boş sulamada alttan gelen su 924ppm
Toprak: Toprakçıdan aldığım bir bahçe toprağı. İçeriği hakkında çok bilgiye sahip değilim domates yetiştirme toprağı diye aldım :D
Saksı: Yaklaşık 40 litrelik bir saksı çapı 35cm yüksekliği 40cm diye hatırlıyorum.

Odam sadece buna ayrılmış durumda. 3 4 günde bir camı açıp odadaki havayı yenilemeye çalışıyorum. Odam yaklaşık 10 m2, 35m3. Kızımızın cinsi Mexican Airlines auto. Bitkimi direkt büyük saksıya dikerek başladım (sanırım bu bir hata ve saksımın büyüklüğü hatalı olabilir) ışıkla arasındaki mesafe 120 cm. Sanırım bu değer biraz fazla bu sebepten mi bilmem genel olarak growlarımın boyu çok da uzamıyor. Şuan 67. günde olan kızım 35 cm boyunda. Kelle uçurma ve LST eğitimleriyle biraz kızımızı şekillendirdik. Bu günden sonra pek elleşmeyi düşünmüyorum açıkçası. Yaklaşık 52. günde dişiliğini gösterdi. Bu sürece kadar 4200K Grow lambamı kullandım, 65. günde 2100K Bloom lambama döndüm. Açıkçası merak ettiğim konulardan bir tanesi de grow lambasından bloom lambasına geçiş yapma zamanımın doğru olup olmaması. Işık döngüm ise 19/5. Bu konuda da tecrübeli olan kankalardan bana iyileştirme önerileri bekliyorum. Fotoğraflar şöyle:

Bu bilgiler ışığında siz değerli kankaların tecrübelerinden faydalanmak istiyorum. Grow ortamımı güzelleştirmek ve verimi arttırabilmek adına yanlış gördüğünüz her şeyi eleştirmekten lütfen çekinmeyin. Bu ve bundan sonraki kızlarımız için bunlar çokomelli. Tüm kankalara iyi forumlar.

Emmy

Müptezel
O pervaneyi o kadar yakindan verirsen anasini aglatirsin o kızın bunu bi sitem olarak al ve uzaklastir kanka

weedtr

Üye
67 güne göre bitki çok ufak kalmış dostum aynı genetiğin 75 günde hasadını aldım sorun ışık mesafesi büyük ihtimalle 120 santim çok fazla ayrıca kısa dönem bitkilerde boş sulama yapmamalısın onun yerine %75 dozla hasata kadar full gübreli vermelisin.

erkek58

Yeni üye
67 güne göre bitki çok ufak kalmış dostum aynı genetiğin 75 günde hasadını aldım sorun ışık mesafesi büyük ihtimalle 120 santim çok fazla ayrıca kısa dönem bitkilerde boş sulama yapmamalısın onun yerine %75 dozla hasata kadar full gübreli vermelisin.
Bro teşekkür ederim. Işık döngüsünü nasıl gitmiştin sen ve kaç g hasat bırakmıştı

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Emmy Emmy:
    ******** ******** hahahaha* ***** *** ****
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    ******** ** hahahaha***
  • nicozaniolo nicozaniolo:
    **** ***** hahahaha****** ******
  • Emmy Emmy:
    **** hahahaha** ** hahahaha***
  • Emmy Emmy:
    ******* ****** ***** ***** ***** ******* ********** hahahaha****
    ******** ***** ****** hahahaha*
  • Emmy Emmy:
    ***** ******** *** *** ******** ********* ***** ***** *** ****** ****** ***** *******
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    **** ***** hahahaha ** ******** *********
    hahahaha*** **** ********** ***** hahahaha* ** **** ********* hahahaha** ** ** *** **** ** ****** *********
  • D Chat bot:
    hahahaha *** ****** *** *****
  • D Darkroom420:
    *** ***** hahahaha* **** *** hahahaha*
  • Emmy Emmy:
    ********* ******** hahahaha*
  • Emmy Emmy:
  • Didrug Didrug:
    hahahaha** *** *******
    +1
    ** *** ******** hahahaha* ***** ****** *** ** ***** ** hahahaha* ********* *** ***** ******* ***
  • Emmy Emmy:
    ***** ***** ** ***** ******* ******* ****** ****** **** ***** ** **** hahahaha
    ******* ** ***** **** *** ***** hahahaha***
    Lemonhazelover Lemonhazelover: ******* ** ***** **** *** ***** hahahaha***