CHİNE MALI LEDLER

Saltoa King

Yeni üye
Arkadaşlar ilk growumu yapacam çok para harcamak istemiyorum 800 tlye kadar ışık Alacam hata yapmak istemiyorum 2 auto yapacağm . CHİNE malı düşünüyorum 1000 wattta kadar  çin mali kullanan arkadaşlar tecrübelerini paylaşabilirmi acaba ? Kabın içine ısı yaparmı önümüz yaz .Beklentilerimi karşılar mı.

Saltoa King

Yeni üye
Evet LED hps kadar sıcaklık vermiyor ama yinede ne kadar sıcaklık veriyordur kullanan arkadaslardan yorum bekliyorum cooltube yok bende PC fanları ile hava girişi çıkışını yapıyorum .

shiva

Yeni üye
Cvp: CHİNE MALI LEDLER

Kanka cografi durumunu bilmiyorum ama önümüz yaz demişsin,yazın kanka ülkemizde sıcaklık ortalaması belli (yayladaysan sözüm yok) ve sen indoor yapacaksın kabinde yanlış anlamadıysam.Kanka klimasız yazın zor led sistemin olsada !

allstar182

Yeni üye
Cvp: CHİNE MALI LEDLER

Merhaba, ben üst düzey verimli ledli bitki yetiştirme lambaları yapıyorum ve hatta yurtdışına da satıyorum, nacizane tavsiyem çin malı lambalardan almamanız.

Çin malı ürünler 1000w, 2000w SOL 1800w falan gibi şekillerde satılıp pazarlama hilesi yapılıyor. Bu ürünler duvardan ortalama yazılan değerin 5-6'da birini çeker ve çektiği watt başına doğru düzgün verimli mikromol üretemezler. Yani HID HPS MH lambalarla neredeyse aynı değerleri üretirler ve pişman olursunuz aldığınıza.

Baktığınız ürün muhtemelen 150 mikromol/s ancak üretiyordur. Üstüne son derece dayanıksız ürünlerdir. Alırken temiz ve dayanıklı ürünler alın ki 6 ay sonra lambası yandı, fanı patladı gibi dertleriniz olmasın. Ayrıca kaç bitki yetiştirdiğinizin önemi yoktur, önemli olan kanopidir (yeşil alan miktarı). Sizin minimum 250-300 mikromol/s sağlayan ışığa ihtiyacınız var. Bunun da doğru düzgün dayanıklı ve verimli ledlerle sağlanması için harcamanız gereken para 1500 lira civarıdır. Bahsettiğim bu ledler çin malı ledlerle kıyaslanamaz bile. Kabul görmüş led markalarıyla çalışmanız lazım ama Türkiye'de satılan ürünler hep Çin malı. Mesaj atın ben yardımcı olurum dilerseniz.

mammawasdead

Yeni üye
kankalar merhaba bir sorum olacak konu açmaya hiç gerek yok bir kere alacağım için sizce hangisini almalıyım ? 
600watt bestva elite serisi bu seriyi öneriyorlar 
https://www.amazon.com/BESTVA-Reflector-Spectrum-Hydroponic-Elite-2000w/dp/B07923VR86?ref_=bl_dp_s_mw_14572426011
buda yine bestva ama elite değil ve bunun 1000wattlığını alabiliyorum ?
https://www.amazon.com/BESTVA-Spectrum-Dual-Chip-Growing-Hydroponic/dp/B01871AHTC?ref_=bl_dp_s_mw_14572426011
yorumlarınız çok önemli bir kere alacağım için mecbur almam da şazım yaz ayında grow yapıyorum bi fikir verseniz süper olur teşekkürler

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • S salimcan:
    ** **** ***** ***** ****** ******* ***** ******* **** **
  • Night owl Night owl:
    ******** hahahaha*** ******* ********* ******* ****** ********** ********* ******** ********* ** ******** ** **** ******** ***** **** *******
  • Night owl Night owl:
    **** ** ******** ******* **
  • Night owl Night owl:
  • D despotdes:
  • D despotdes:
  • Night owl Night owl:
    ****** ** **** ***** ***** ****** ******* ***** ******* **** **
  • hazelover hazelover:
    ****** **** hahahaha******* **** *** *** *******
  • A active661:
    ****** ******* **** **** ********** hahahaha hahahaha*** ******** ********* ***** *********
  • Night owl Night owl:
    ***** ********* ***** hahahaha** *** **** ****** ********* ** ******* ******* **** * ******* * **** ********** *** * **** ********** ********* **** ******** ********** ***** **** **** ***** ********* ****** ******** ** *** *** **** ******* ***** ****** ***** *** ***** ***** ******* ********** ** **** ********** ****** *******
  • Night owl Night owl:
    ******* ****** **** hahahaha******* **** *** *** *******
  • Night owl Night owl:
    ****** **** ****** ******* **** **** ********** hahahaha hahahaha*** ******** ********* ***** *********
  • Night owl Night owl:
  • A active661:
    ***** *** *** ***** ***** hahahaha* hahahaha** ********* *** ****** hahahaha*
  • A active661:
    ***** * hahahaha****
  • Night owl Night owl:
    ***** ******** *** *** ***** ***** hahahaha* hahahaha** ********* *** ****** hahahaha*
  • Night owl Night owl:
  • Mordecai Mordecai:
    +1
  • Night owl Night owl:
    ****** ** *** **** ********* hahahaha** ******** **** ***** ***** ********* hahahaha***** ******* ******* **** ********** **** ****** ** ******** ******* ********* ** ****

***** ****** ******* *** ****** *** hahahaha** *******
  • Mordecai Mordecai:
    ********* *** * **** *** hahahaha
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    hahahaha ** *** ***** ****** hahahaha ***** **** **** **** ********* hahahaha* hahahaha* ****** ** *** ******* ********* ******* **** **** ******* ****** ***** ********** *******
  • Night owl Night owl:
  • Mordecai Mordecai:
    +3
  • Night owl Night owl:
    Night owl Night owl: *** * **** ***** ********* **** ********* * **** **** **** *******