Cob Led Soğutma

Janmabtizz

Yeni üye
Kankalar cob led soğutma için aliminyum değilde bakır tabaka kullanan var mı? Bakır aliminyuma göre daha hızlı ısınıcak onu biliyorum ama dahada çabuk soğur diye düşünüyorum bilgisi olan var mı?
Cob lede mercek kaç derece kullanmam gerekiyor

Screenshot_20200827-171504_n11com.jpg

İletkenlik Olarak Bakır Daha FAzla İletkendir Evet Ama Çok DA Fark Etmeyecegini Düşünüyorum Çok Isınan Malzeme Daha Çok Sogutma İsteyecek Yani Fantazi Olur Aliminyum Plaka Üzerine 3 Tane Pc Fanı Bagla Yeter

Termal Pasta KEsinlikle Kullanmanı Tavsiye Ederim

Janmabtizz

Yeni üye
İletkenlik Olarak Bakır Daha FAzla İletkendir Evet Ama Çok DA Fark Etmeyecegini Düşünüyorum Çok Isınan Malzeme Daha Çok Sogutma İsteyecek Yani Fantazi Olur Aliminyum Plaka Üzerine 3 Tane Pc Fanı Bagla Yeter

Termal Pasta KEsinlikle Kullanmanı Tavsiye Ederim
Cevabınız için çok teşekkür ediyorum bir sorum daha olacak ledlere lens takmayı düşünüyorum alırken nelere dikkat etmem gerekiyor yada hangi lenslersen almam gerekiyor

Lens Dedigin Mercek Sanırım Bombelilerden Alma Duz Camlı Olmasın Reflektor Gıbı Olanlardan Al Heryere Yayıyor ISıgı Ama ISın Özü ISık GUcunde

S

silas

Guest
Bakırın ısı iletimi alüminyumdan çok daha iyidir fakat pahallı olduğundan dolayı büyük soğutucu bloklarda alüminyum kullanılır. Pc parçalarındada bu iş böyle, soğutucu blokların sadece mikroçipe temaz eden yüzeylerinde pahallı olduğundan bakır tercih ediyorlar. 120 derece mercek kullan.

Janmabtizz

Yeni üye
Bakırın ısı iletimi alüminyumdan çok daha iyidir fakat pahallı olduğundan dolayı büyük soğutucu bloklarda alüminyum kullanılır. Pc parçalarındada bu iş böyle, soğutucu blokların sadece mikroçipe temaz eden yüzeylerinde pahallı olduğundan bakır tercih ediyorlar. 120 derece mercek kullan.
Teşekkür ederim aydınlattığınız için

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • ax-b ax-b:
    ****** ********* hahahaha***** *****
  • ax-b ax-b:
  • S selamlar95:
    ******** ***** **** ***** **** ***** ***** * ****** **** ***** *** ** hahahaha****
  • S selamlar95:
  • ax-b ax-b:
  • S selamlar95:
    ***** ******* hahahaha**** **
  • S selamlar95:
  • ax-b ax-b:
    **** hahahaha ******
    ***** ******* hahahaha**** **
  • ax-b ax-b:
  • Narkotik Narkotik:
    ***** ****** ****** ****** ****** ********* hahahaha***** *****
  • ax-b ax-b:
    hahahaha** ***** ******* ***** ******** ********* hahahaha* *******
  • Narkotik Narkotik:
    *** hahahaha **** ****** ******** ********* ********
  • Narkotik Narkotik:
  • Narkotik Narkotik:
  • ax-b ax-b:
    ***** ** *** * **** ***** hahahaha* *****
  • ax-b ax-b:
  • Narkotik Narkotik:
  • Narkotik Narkotik:
  • ax-b ax-b:
    **** ***** ***** ***** ***** **** ********* hahahaha ****** *** ****** hahahaha** ******** *** ****
  • Narkotik Narkotik:
    ***** *** *** ****** ** ****** hahahaha
  • ax-b ax-b:
    *** *** ******** * **** *** ******** ********* hahahaha ****** ****** ****** ****** * **** ***** **** ***** *****
  • Narkotik Narkotik:
  • Narkotik Narkotik:
    hahahaha* **
  • Narkotik Narkotik:
    ****** hahahaha *** *******
  • ax-b ax-b:
    *** **** **** ********* ******* ********* ****** ********* **** ******* hahahaha**
    ax-b ax-b: *** **** **** ********* ******* ********* ****** ********* **** ******* hahahaha**