DIY / Kartondan sömek kurutma kabini yapımı

Myhtra

Müptezel
Dostlarım selamlar ,

Growumu bitirme aşamasındayken diğer çiçeğimin süresi uzadı kesip kabinin içine asamayacağımdan alternatif kuruma kabini yaptım ve kurulumundan bahsedeceğim. Dileyen kartonun ölçüsünü daha geniş alabilir benim odamdaki köşeye tam sığdığı için derin ama yüksek koli aldım.

Malzemeler : 2 adet karton koli , çamaşır ipi , aspirator baca borusu.

Adım 1
Karton kutuya bacanın gireceği deliği açıyoruz.Sıcaklık her zaman yukarıya doğru yükselir bu sebepten deliği üst kartona açıyoruz

Adım 2
Kutunun geniş tarafından 5 cm aralık bırakarak karşılıklı delikler açıyoruz ipin geçeceği kadar ve baca borusunu bağlıyoruz kartonumuza ben bu deliği biraz dar kestim hava almayacak şekilde isterseniz bant ile izole edebilirsiniz.

Adım 3

Kartona bağladığımız bacanın diğer tarafını kabinin giriş fanına takıyoruz kartonun içindeki hava grow kabininize akacak oradaki çıkıştanda dışarıya tahliye olacak.

Böylelikle kabini tamamlamış oluyoruz ben kolinin en altına kağıt havlu dizip üstüne şeker yapraklarını atacağım kuruması için üstte 2 ayrı ipimiz var bunlara da dallarımızı asabiliriz. Sömekleri astıktan sonra üst kartonumuzu da bantlıyoruz kutumuz evin içine de koku yaymıyor.

Dumanınız bol nefesiniz güçlü olsun

KushuKalkmaz

Kıdemli Üye
Dostlarım selamlar ,

Growumu bitirme aşamasındayken diğer çiçeğimin süresi uzadı kesip kabinin içine asamayacağımdan alternatif kuruma kabini yaptım ve kurulumundan bahsedeceğim. Dileyen kartonun ölçüsünü daha geniş alabilir benim odamdaki köşeye tam sığdığı için derin ama yüksek koli aldım.

Malzemeler : 2 adet karton koli , çamaşır ipi , aspirator baca borusu.

Adım 1
Karton kutuya bacanın gireceği deliği açıyoruz.Sıcaklık her zaman yukarıya doğru yükselir bu sebepten deliği üst kartona açıyoruz

Adım 2
Kutunun geniş tarafından 5 cm aralık bırakarak karşılıklı delikler açıyoruz ipin geçeceği kadar ve baca borusunu bağlıyoruz kartonumuza ben bu deliği biraz dar kestim hava almayacak şekilde isterseniz bant ile izole edebilirsiniz.

Adım 3

Kartona bağladığımız bacanın diğer tarafını kabinin giriş fanına takıyoruz kartonun içindeki hava grow kabininize akacak oradaki çıkıştanda dışarıya tahliye olacak.

Böylelikle kabini tamamlamış oluyoruz ben kolinin en altına kağıt havlu dizip üstüne şeker yapraklarını atacağım kuruması için üstte 2 ayrı ipimiz var bunlara da dallarımızı asabiliriz. Sömekleri astıktan sonra üst kartonumuzu da bantlıyoruz kutumuz evin içine de koku yaymıyor.

Dumanınız bol nefesiniz güçlü olsun
Dostum selam faydalı başlık olmuş eline sağlık. Bir sorum olacak yaptığın karton kabinin giriş için boşluğu veya deliği var mı ? Benim giriş fanım 150lik 300m3 yani o kutuyu vakumlar muhtemelen.

Myhtra

Müptezel
Dostum selam faydalı başlık olmuş eline sağlık. Bir sorum olacak yaptığın karton kabinin giriş için boşluğu veya deliği var mı ? Benim giriş fanım 150lik 300m3 yani o kutuyu vakumlar muhtemelen.
Kanka evet vakumlar benim girişimin debisini düşürdüm aspirator borusuyla çıkış fanınıda bir düşük hıza aldım kabinde biraz vakum oluyor ama kutu için güzel kanka

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • T Turco:
  • T Turco:
    ******** ** ******* ** ****** ********** **** ******* ****** ***** hahahaha*** ******* hahahaha **** ** ********** **** **** * * ***** ***** *********
  • B bongalov:
  • T Turco:
    ***** *** ***** *** * ** ***** *** hahahaha********* ********* ******* **** *****
  • B bongalov:
    ***** ** ****** ** ********** ******** ******* ********* hahahaha* ***** ** **** *******
  • B bongalov:
  • T Turco:
  • T Turco:
  • T Turco:
  • B bongalov:
    ***** ****** ********* ***** **
  • B bongalov:
  • B bongalov:
    +1
  • T Turco:
    hahahahahahahaha
  • T Turco:
  • T Turco:
    ****** ****** ****** ****** ***** **
  • B bongalov:
    hahahaha ****** ******
  • B bongalov:
  • T Turco:
  • T Turco:
    ***** * ********** **** hahahaha ***** ***** ***** ***** ****** ****** ** ****** *******
  • T Turco:
    hahahahahahahaha
  • T Turco:
  • O oziozi:
  • T Turco:
  • m4a1kush m4a1kush:
  • m4a1kush m4a1kush:
    *** ******* ****** ********* ******** ** ******** ***** ****** ***** *** ***** *** ** ****** ******** hahahaha****
    m4a1kush m4a1kush: *** ******* ****** ********* ******** ** ******** ***** ****** ***** *** ***** *** ** ******...