Doğru ışık seçimi

Nose Dick

Yeni üye
Merhabalar kankalar,

N11.com'dan satın aldığım ve resimlerinde çok şık, havalı, etkili gözüken lambam maalesef yeterince ışık vermiyormuş. Ürünün linki aşağıda - merak ederseniz bakarsınız.

Geçenlerde iphone'a yeni bir app yükledim ve bu program ışığın bitkiler için gücünü ölçüyor. Denediğim bir iki yerde doğru gibi sonuçlar çıktı. Kendi grow lambamı ölçünce ise 10 mikromol/m2s civarında bir ışık çıktı. Şaka gibi düşük.

growkent ve bir iki yerdeki fiyatlar ise 3000-4000 aralığından başlıyor. Daha makul (mesela 1000 tl) gibi fiyatla led lamba bileniniz var mıdır?

Teşekkürler

Aguş

Doktor
14 Gün koşulsuz iade hakkın var direk iade et yanlış bilgi diyede şikayet et 1000w falan yazıyorlar aslında 30 40w bişi o ışıklar,
Yani ucuz yollu DOB düşünürsen link atarım kaç bitki yetiştimeyi düşünüyorsun

Byfendi

Kıdemli Üye
Bu ışık 20 w kanka menekşe bile büyümez bunun altında. Bence de hemen iade etme hakkıni kullanmalısın. Gecmis olsun.

Sancak

Yeni üye
Biraderim çok saçma bi ışık almışsın direk onu iade et ve koşulsuz almak zorundalar zaten paranı çar çur etme
git o parayla cob led yap veya yapan birinden al 600 ile 800 tl gibi bir rakam harcarsın 3-4 bitkine yetecek ışığa kavuşursun.

nasa

Doktor
Merhabalar kankalar,

N11.com'dan satın aldığım ve resimlerinde çok şık, havalı, etkili gözüken lambam maalesef yeterince ışık vermiyormuş. Ürünün linki aşağıda - merak ederseniz bakarsınız.

Geçenlerde iphone'a yeni bir app yükledim ve bu program ışığın bitkiler için gücünü ölçüyor. Denediğim bir iki yerde doğru gibi sonuçlar çıktı. Kendi grow lambamı ölçünce ise 10 mikromol/m2s civarında bir ışık çıktı. Şaka gibi düşük.

growkent ve bir iki yerdeki fiyatlar ise 3000-4000 aralığından başlıyor. Daha makul (mesela 1000 tl) gibi fiyatla led lamba bileniniz var mıdır?

Teşekkürler
Bu satıcının ürünlerini forumdan çok kişi aldı bir problem yaşayanı da görmedim hatta bu arkadaştan ilk alanlardanım bundan yaklaşık 8 9 ay önce aldım ben 600w ve 400w lık modellerini kullanıyorum şuana kadar bir problem yaşamadım.

bununla 3 auto 2 photo bakabilirsin

bununla 4 auto 3 photo bakabilirsin

bununla 6 auto 5 photo bakabilirsin

Tropikal

Yeni üye
Merhabalar kankalar,

Teşekkürler
kanka acaba uygulamanın ismi ne ? ölçüm yaptığın telefondan?

Tropikal

Yeni üye
Bu satıcının ürünlerini forumdan çok kişi aldı bir problem yaşayanı da görmedim hatta bu arkadaştan ilk alanlardanım bundan yaklaşık 8 9 ay önce aldım ben 600w ve 400w lık modellerini kullanıyorum şuana kadar bir problem yaşamadım.

bununla 3 auto 2 photo bakabilirsin

bununla 4 auto 3 photo bakabilirsin

bununla 6 auto 5 photo bakabilirsin
kanka ışıkları elden mi aldın acaba ? ben farklı bir ilde oturuyorum acaba kargoyla güvenilir mi ticareti nasıl yapmalıyım ? bilgilendirirsen çok makbule geçer

nasa

Doktor
kanka ışıkları elden mi aldın acaba ? ben farklı bir ilde oturuyorum acaba kargoyla güvenilir mi ticareti nasıl yapmalıyım ? bilgilendirirsen çok makbule geçer
kanka şuan sahibindende en güvenebileceğin satıcılardan birisi çünkü bu forumda baya bu arkadaştan alan oldu hiç dolandırdım vs diyende olmadı @silas da öneriyordu. ben istte olduğum için elden aldım ama anakaradan arkadaşlar var onlar kargoyla bir problem olmadı

Nose Dick

Yeni üye
14 Gün koşulsuz iade hakkın var
Bu ışık 20 w kanka menekşe bile büyümez bunun altında. Bence de hemen iade etme hakkıni kullanmalısın. Gecmis olsun.
Biraderim çok saçma bi ışık almışsın direk onu iade et ve koşulsuz almak zorundalar zaten paranı çar çur etme
git o parayla cob led yap veya yapan birinden al 600 ile 800 tl gibi bir rakam harcarsın 3-4 bitkine yetecek ışığa kavuşursun.
Aguş, Byfendi, ve Sancak: Ürünü alalı bayağı oldu. İade etme hakkını yedim. Ama sağolun.

Aguş: evet onlar 30-40 watt civarı. 600W vb dedikleri genelde eski usul lambalardaki 600W'a muadil ışık anlamına geliyor. Esasen eminim sizinde bildiğiniz gibi watt harcanan enerjinin birimi. Yarattığı ışığın değil. O yüzden, özellikle Led lambalarda wattage bakmamak lazım.

Byfendi: Dediğim gibi wattage önemli değil. Önemli olan doğru ışık. O yüzden sordum zaten gruba.

Sancak: cob led nedir kanka? Bilmiyorum ama öğrenmek isterim.

Morph bilader: sağolasın. Hızlıca baktım. Bu arkadaşta PAR verisi vermemiş. Gerçi Lumen verisi vermiş - wattage'e göre çok daha güvenilir. Bakacağım hemen.

Byfendi

Kıdemli Üye
Verdiği Par, umol değerleri önemli led isiğin tabi kanka da. Pirizden 20 w çeken işiğin par değeri ne olabilir ki şu teknolojide? Sahibinden gibi sitelerde güzel cop ledler var kanka. Yukarda arkadas atmiş linklerini uygun kaliteli olanlari var. İncele bence işine geleni alip oyle devamn et. Kolay gelsin

Aguş

Doktor
Morph un attığı ürünü atacaktım aslında fiyat performans açısından en iyi ürünler onlar şuan,
Şu adamın ürünlerine de bakabilirsin ben 12 lisini kullanıyorum memnunum

Aguş

Doktor
3500K nın eğrisine bakmanı öneririm
bunun yanına çiçeklenme döneminde 650nm kırmızı ve 380nm mavi ekleyebilirsen tadından yenmez bence tek başına 3500K yeterli değil

Diyojen19

Yeni üye
3500K nın eğrisine bakmanı öneririm
bitkilerin çok güzel bol hasatlar kanka ama hasat sonrası anlarsın ne demek istediğimi citizen 8. nesil ledler koca seralarda bile gördüm red ve blue eklenmişti yanlarına. dediğim gibi ben de çiçeklenme de yetersiz kaldığını düşünüyorum. spektrum aralığını yakalamak çok zor birşey değil 370-780nm fullspectrum yxo migben vs dob ledlerde ona baktığında, ne kadar verimliler? yoğunluk olarak 3500K nın yanında düşük kalıyor diğer spektrumlar bence ekstra olarak dar spektrum aralıklı red ve blue eklemek en mantıklısı

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Didrug Didrug:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • Didrug Didrug:
    ** hahahaha
  • Mordecai Mordecai:
    ** ***** **** ******** ****** ******** *** ***** ******** hahahaha ******** hahahaha* ***** ***** ****** **** hahahaha
  • Night owl Night owl:
    ********* ** *** ********* hahahaha* **** ********* ***** **********
  • Night owl Night owl:
    ********* **** ****** ** **** ******** hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • Didrug Didrug:
    ******* ****** ********** ***** hahahaha*** ** ** ***** **** ******** ****** ******** *** ***** ******** hahahaha ******** hahahaha* ***** ***** ****** **
  • Didrug Didrug:
    **
  • Didrug Didrug:
    *** ***** ** ** ** *** ********* ******** ********* **** ****** ** **** ********
  • Night owl Night owl:
  • Mordecai Mordecai:
  • Mordecai Mordecai:
    **** *** ** ******* hahahaha ********** **** ******
    +1
  • K karaca23:
    *** ****** ********* ** ****** ***** ********** ********* ****** **** ******* ******* *** ********* ******* ********** ** ****** ******* ********* ***** ******** ***** ****** ****** **** ******* ***** hahahaha***
  • Mordecai Mordecai:
  • Night owl Night owl:
    ********* *** ****** ********* ** ****** ***** ********** ********* ****** **** ******* ******* *** ********* ******* ********** ** ****** ******* ********* ***** ******** ***** ****** ****** **** ******* ***** hahahaha***
  • K karaca23:
    hahahaha**
  • yoqyaa yoqyaa:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • yoqyaa yoqyaa:
  • Didrug Didrug:
    ** ****** ****** ******* hahahaha ******** ** ******** hahahaha *******
  • D despotdes:
  • K karaca23:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha
  • K karaca23:
    hahahahahahahaha*****
  • Mordecai Mordecai:
    ****** ******* ******* **
  • Mordecai Mordecai:
  • D despotdes:
    ***** ** hahahaha ***** ***** ********** ********* *** *** hahahaha* ******* ****** ******** ********* * * **** *** ******** ******* **** hahahaha*** hahahaha** hahahaha******
    D despotdes: ***** ** hahahaha ***** ***** ********** ********* *** *** hahahaha* ******* ******...