Eksiklerim sizce neler? yardımcı olabilir misiniz.

Selamlar growa yeni başlayacağım aşağıda ki saydığım ekipmanları edindim.
Eksik olduğunu düşündüğünüz şeyler var ise ve daha fazla almam gereken şey varsa
bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Bitki Kabini: hydro shoot40x40x120
Işık : 100w harvest master quantum board eco
Toprak : biobizz light mix
Karbon filtre : growsan 190m3/s - 100mm
Gübreler : Hesi tnt complex, hesi bloom complex, biobizz calmag, biobizz bigbud

Giriş fanı almayı unuttum ve kabinde nereye yerleştireceğimi bulamadım
ayrıca bunun için de yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum iyi forumlar.

istr

Ordinaryüs
Selam kanka öncelikle, A.N. gübreler dışında anlamadığım için gübrelere bir yorum yapamıyorum ama çok güzel tek bitkilik bir sistem olmuş, kabinin muhtemelen tek bitkilik olmasından kaynaklı giriş fan yeri ekleme ihtiyacında bulunmamışlar gibi, evet bi noktada çok da gerekli olmayabilir. Yine de daha iyi bir verim için kabin delmeye yarıyan edevatlar var, göz atabilirsin kankam. Benim tavsiyem kabinin sanırım alt tarafında bir pencere boşluğu var, o boşluktan vantilatörle desteklemen yönünde olacak. Hem vantilatörle rüzgar yapma işini hem giriş fanı işini tek seferde çözmüş olacaksın böylece.

istr

Ordinaryüs
Belli ki zaten yeterince araştırma yapmışsın, bir şeylere hakimsin yani. Bu noktadan sonra dikkat etmen gereken şey toprağın ve bitkinin sağlığı.

Belli ki zaten yeterince araştırma yapmışsın, bir şeylere hakimsin yani. Bu noktadan sonra dikkat etmen gereken şey toprağın ve bitkinin sağlığı.
Öncelikle değerli bilgilerin için çok teşekkür ederim kankam. Sponsordan Master Kush auto sipariş ettim. kabinde iki bitki yetiştirmeyi düşünüyorum sence bunun için ekipmanlarım yetersiz kalır mı?

istr

Ordinaryüs
40x40 2 bitki için çok yetersiz kalabilir kanka, buraya ekersin 2 saksı 7 lt auto, ama hasat hemen hemen 11 lt tek saksıdan alacağında aynı olur zaten, Ben de şahsen 50x70 dar alanda 11 lt 2 bitki yapıyorum ama 40x40 ekstra bi zorlayabilir olayı kankam.

Micro grow yapan birisi olarak söylüyorum, 40x40’ta iki bitki çıkmaz. Tek bitki yapman gerekiyor. Saksıyı ne kadar küçük tutarsan tut bu bitki dallanıyor. Eline cetvel al 40 cmi çiz masaya ne demek istediğimi daha net anlarsın. Umarım güzel bir grow olur senin için.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    *** ****** hahahaha ********* ***** ******* ******* ****** **
  • kkush kkush:
    **** ******* **
  • keşkaşif keşkaşif:
    ******* **** ********** *** ******** **
  • ayıboğan00 ayıboğan00:
    ******* ******* **** * ***** ***** ***** ******* ********* ******* ***** **** hahahaha
    ******* **** ********** *** ******** ** ******* ***** *** ** ***** ********* **
  • keşkaşif keşkaşif:
  • keşkaşif keşkaşif:
  • keşkaşif keşkaşif:
    ******** ****** **
  • ayıboğan00 ayıboğan00:
    ******* ********** * ****** **** ********* **** ******* **** ****** **** ******** ***** *** **********
  • keşkaşif keşkaşif:
  • L Lew4nd0w5k1:
    hahahaha ********* **** ****** **** ******** ***** *** **********
  • kkush kkush:
    **** ***** hahahaha******** **** ****** **** ******** ***** *** **********
    ******* ********** * ****** **** ********* **** * ** ** ********** hahahaha****
  • ayıboğan00 ayıboğan00:
    hahahaha ** ****** ****** hahahaha*** ***** **** ******* ***** ******* hahahaha** *** *** ** *** ***** hahahaha**
  • keşkaşif keşkaşif:
    ********** ******** ******* **
  • ayıboğan00 ayıboğan00:
    **** ***** hahahaha* ***** ** ****** ***** *** ***** hahahaha **** ** **** **** ****** ****** hahahaha* ****** ********** ***** ***** ****** ***** ******* *********
  • A acemiöğrenci12:
    ********** ****** ***** ** ********** ****** ********** **** ***** ****** ******* *****
  • kkush kkush:
    ******** ******* ********* ******** hahahaha*** *** **** **** hahahaha******* ** ****** ***** *** ***** hahahaha **** ** **** **** ****** ****** hahahaha* ****** ********** ***** ***** ****** ***** ******* *********
  • keşkaşif keşkaşif:
    ********** ******** ******* ** ********** ******** **** **
  • keşkaşif keşkaşif:
  • keşkaşif keşkaşif:
    **** ***** * ***** **
    keşkaşif keşkaşif: **** ***** * ***** **