Eksikliğin sebebi nedir?

ssg

Yeni üye
Selam kankalar,
Bitki 19 günlük. Tiobizz light mix toprak kullanıyorum. Henüz erken diye gübreye başlamamıştım fakat fotoğrafta görülen lekeleri görmeye başladım. 20. gün AN grow micro bloom micro seti kullanmaya başladım. Sonraki günlerde bu lekelerin devam edip etmeyeceğini merak ettiğim için konu açmak istedim. Şimdilik oldukça az fakat artmasını istemiyorum. Magnezyum eksikliği olabilirmi.  şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

• IMG_3944.jpg
    IMG_3944.jpg
    97.6 KB · Görüntüleme: 97
  • IMG_3945.jpg
    IMG_3945.jpg
    51.8 KB · Görüntüleme: 74
  • IMG_3956.JPG
    IMG_3956.JPG
    147.2 KB · Görüntüleme: 58

ZIVANA

Yeni üye
Cvp: Eksikliğin sebebi nedir?

ssg' Alıntı:
Selam kankalar,
Bitki 19 günlük. Tiobizz light mix toprak kullanıyorum. Henüz erken diye gübreye başlamamıştım fakat fotoğrafta görülen lekeleri görmeye başladım. 20. gün AN grow micro bloom micro seti kullanmaya başladım. Sonraki günlerde bu lekelerin devam edip etmeyeceğini merak ettiğim için konu açmak istedim. Şimdilik oldukça az fakat artmasını istemiyorum. Magnezyum eksikliği olabilirmi.  şimdiden teşekkürler.

Cal/mag işini halleder bende de aynı sorun oldu kullandım yeni çıkan yapraklarda sorun olmadı tertemiz çıktı yapraklar.çiçeklenmeye sokarkende yarım bir flush attım oluşabilcek sorunları önüne geçmek için bitkiler daha diri ve güzel duruyor.

T

tuna

Guest
Kullandığın suyun pH değerlerine dikkat ediyorsan sorun pHdan kaynaklı değil kanka. 
Bulunduğun bölgenin suyundan kaynaklı olabilir, kalsiyum eksikliği yaşıyorsun çözüm calmag takviyesi.

ssg

Yeni üye
ilginiz için teşekkür ederim kankalarım. ph sorunum yok. Yeni birşey daha öğrendim. en azından çaresi var. saolun...

ZIVANA

Yeni üye
Cvp: Eksikliğin sebebi nedir?

ssg' Alıntı:
ilginiz için teşekkür ederim kankalarım. ph sorunum yok. Yeni birşey daha öğrendim. en azından çaresi var. saolun...
Rica ederim kanka ,Ph önem göster kardeşim ph ölçerin yoksa edin mutlaka bir çok sorun ph kaynaklık çıkıyor.Bitki besin emilimi yapamadığı için hastalıklar ortaya çıkıyor.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Mordecai Chat bot:
  • quorthon quorthon:
    ***** ******* ***** *** hahahaha ******* ***** ****** ***** **** ******** ********* hahahaha** ****** *** **** ********* hahahahahahahaha***
  • T Turco:
    * *
  • T Turco:
  • Mordecai Mordecai:
    ***** ******** ****** *** ******* *** **** *** ******** ******** ******* ***** *** hahahaha ******* ***** ****** ***** **** ******** ********* hahahaha** ****** *** **** ********* hahahahahahahaha***
  • Bomberx Bomberx:
    ***** ********* ****** ***** hahahaha*
  • O obeb:
    O obeb: ******** ***** ******* ***** ******** *** *** ********