Esrar hakkında yararlı bilgiler sizce doğrumu

Efexx

Yeni üye
Beyler sizce doğru mu?

Dünyanın En Önemli Üretim Bitkisiyken Yasaklanan Kenevir Hakkında 16 Çok İlginç Bilgi..

1. Bir dönümlük kenevir, 25 dönümlük orman kadar oksijen üretir.
2. Yine bir dönümlük kenevirden, 4 dönüm ağaça eş kağıt üretilebilir.
3. Kenevir tam 8 kez kağıda dönüştürülebilirken, ağaç 3 kez kağıda dönüştürebilir.
4. Kenevir 4 ayda yetişir, bir ağaç ise 20-50 yılda…
5. Kenevir, gerçek bir radyasyon temizleyicidir.
6. Kenevir dünyanın her yerinde yetiştirilebilir ve çok az suya ihtiyaç duyar. Ayrıca kendisini böceklerden koruyabildiği için tarım ilacına da ihtiyaç duymaz.
7. Kenevir ile yapılan tekstil ürünleri yaygınlaşırsa, tarım ilacı sektörü tamamen ortadan kalkabilir.
8. İlk kot pantolon, kenevirden yapılmıştır; hatta “kanvas” kelimesi kenevir ürünlerine verilen isimdir.
9. Kenevir, AİDS ve kanser tedavisinde kemoterapi ve radyasyon etkisini azaltma; romatizma, kalp, sara, astım, mide, uykusuzluk, psikoloji, omurga rahatsızlıkları gibi en az 250 hastalıkta kullanılmaktadır.
10. Kenevir tohumunun protein değeri çok yüksektir ve içindeki iki yağ asidi de doğada başka hiçbir yerde bulunmamaktadır.
11. Kenevirin üretimi soyadan bile daha ucuzdur.
12. Kenevirle beslenen hayvanlar, hormon takviyesine ihtiyaç duymaz.
13. Plastik ürünlerin tamamı, kenevirden üretilebilir ve kenevir plastiğinin doğaya dönüşmesi oldukça kolaydır.
14. Bir arabanın gövdesi kenevirden yapılırsa, dayanıklılığı çelikten tam 10 kat fazla olur.
15. Binaların yalıtımı için de kullanılabilir; dayanıklı, ucuz ve esnektir.
16. Kenevirle yapılan sabunlar ve kozmetik ürünler, suyu kirletmez; yani tamamen doğa dostudur.

azamet

Yeni üye
ben sana benim yaşadığım birşeyi anlatayım: türkiyede hep içiyordum ve yurt dışına çıkınca içmeyi bıraktım ve sürekli hastalandım. bunun sebebi ne olabilir acep?

Justpide

Yeni üye
Merhabalar, kenevir dogru kullanildiginda oldukca yararli bir bitkidir. Amerika’da joint dedikleri sarma esrari cogunlukla toplumun orta-alt ve alt kismi diyebilecegimiz tabakadaki insanlar kullanir. Esrarin en dogru kullanimi, (varsa) tedavi edilmek istenen hastaliga gore degisir fakat keyfi kullanimlarda en zararsiz formu gida halde bulunanlardir. Balik yagi kapsulleri gibi olanlari dahi vardir. 
Esrarin icinde Thc ve Cbd denen iki bilesen bulunur. Thc keyfi, hareketi, high olma durumunu saglarken, Cbd’nin agri kesici, rahatlatici ve yatistirici etkisi vardir. Cbd esrar disinda farkli bitkilerden de elde edilebilir. 
Kansere ve diger agrili hastaliklar icin Thc degil, cbd kullanilir. Yani balik yagi haplari gibi bir hap icerisinde esrardan elde edilmis cbd dozajlari bulunur ve insanlar sarma olarak ictikleri esrardan daha saglikli bir formda agrilarini dindirebilirler. Esrar bu yonuyle (CBD) kansere ve agrili hastaliklar ve sureclerinin atlatilmasina yardimci olur. 

Yillar oncesinde tekstil icin kullanilan esrarin yukarida yazdiginiz cogu ozelligi dogrudur ve petrole oldukca guzel bir alternatiftir. Ilk kot pantolon levis tarafindan kenevirle uretilmistir. ( bilginin kaynagi hakkinda bir bilgim yok).  Kenevirin yarari saymakla bitmez,  merak edenler icin fazlasi internette mevcut, arastirip kolayca ogrenilebilir. Iyi forumlar.

azamet' Alıntı:
ben sana benim yaşadığım birşeyi anlatayım: türkiyede hep içiyordum ve yurt dışına çıkınca içmeyi bıraktım ve sürekli hastalandım. bunun sebebi ne olabilir acep?

Bu olay kahve, sigara gibi urunlerde de yasanmakla birlikte kesinlikle kisa sure sonra atlatilabilir, basit rahatsizliklardir. Surekli kullanima alisan vucut, tuketilmedigi halde otomatik olarak istemeye basliyoe. Fakat kisa suren ve kolay atlatilan turdendir eminim :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Hyperone Hyperone:
    **** ******** hahahaha* ******
  • Houp53 Houp53:
    ***** ******* ***** ***** ****** *** * **** ********* *** * ****** **** ******* ***** ********* **** ******** * ***** ********** ****** hahahaha
  • TonajlıMüptezel TonajlıMüptezel:
    **** ******** hahahaha* ******
  • Hyperone Hyperone:
    ****** **** **** *** ** ********* ****** ****** *** ** ********* ***** ** ******
  • Hyperone Hyperone:
    ****** **** ******** * ***** ********** ****** hahahaha ****** *** ***** **** hahahaha *** ****** ******* ****** **** *****
  • Hyperone Hyperone:
    ** ***** ******** **** hahahaha** ** *** hahahaha***** ******* ***** ** hahahaha** ****** ** **** ***** ********** hahahaha
    +1
  • 420x 420x:
    hahahaha*** ***** ***** ***** hahahaha *** ******** ****** *** **** ***** hahahaha **** hahahaha hahahaha**** ** ***** ****** * **** **** ** ****** ***** **** ********* ** **
    ***** ***** ***** ******** ***** ********* **** ******** * ***** ********** ****** hahahaha
  • TohumsuzEsrar TohumsuzEsrar:
    ***** ** ****** ********* *** *** ******** *** ** ********* ******* * * ******** hahahaha hahahaha* *** ******** ******* *** **** ******** hahahaha* ******
  • Hyperone Hyperone:
  • Houp53 Houp53:
    hahahaha*** ***** ***** ***** hahahaha *** ******** ****** *** **** ***** hahahaha **** hahahaha hahahaha**** ** ***** ****** * **** **** ** ****** ***** **** ********* ** hahahaha* ****** ******* ********* ***** *** ***
    *** ********* ****** ********* ** ********* ***** ******** **** hahahaha** ** *** hahahaha***** ******* ***** ** hahahaha** ****** ** **** ***** ********** hahahaha
  • Hyperone Hyperone:
    ****** ***** *** ******* ***** *** ********** ****** ****** ****** **** ******* hahahaha** * ***** * ** **** ********* ***** ***** ********
  • Hyperone Hyperone:
    *** ********* ****** ********* ** ******* ***** ********* **** ***** **
  • Houp53 Houp53:
    ***** ***** ***** ******** ***** ********* ******* ******* ***** ****** ********* ******** ******** ******* hahahaha
  • Hyperone Hyperone:
    *** ********* ****** ********* ** ******* ***** ********* **** ***** **
  • 420x 420x:
    ********** ****** ******* ********* ***** *** ********** hahahaha** ********** ***** ***** ********* ***
    ******* ********* hahahaha*** ***** ***** ***** hahahaha *** ******** ****** *** **** ***** hahahaha **** hahahaha hahahaha**** ** ***** ****** * **** **** ** ****** ***** **** ********* ** **
    +1
  • Hyperone Hyperone:
    ****** **
  • Hyperone Hyperone:
    *** ******* ** **** ***** * ***** ******* ***** ***** ******** ******* **** ** hahahaha*** ****** ***** * ****** * ****** ***** ******** hahahaha**** ***** *** **** ** hahahaha * ***** ********** ***** *** *** *
    ******** ** ****** hahahaha hahahaha****** ******* ** **** ***** * ***** ******* ***** ***** ******** ******* **** ** hahahaha*** ****** ***** * ****** * ****** ***** ******** hahahaha**** ***** *** **** ** hahahaha * ***** ********** ***** *** *** *
    TohumsuzEsrar TohumsuzEsrar: ***** **** *** **** *** ******* ***** *********