Esrar odası kurulum

YOLYEMEZ

Yeni üye
Selamun aleyküm kanka yeni oda için gerekli malzemeler eksik fazla resimde belirttim fazlamı eksikmi iyimi kötümü yorumlar sizde oda kurulumu yapacak arkadaşlarada faydalı olcağını düşünüyorum hasadınız bol olsun..

Ekli dosyalar

• IMG_20180716_130015.jpg
    IMG_20180716_130015.jpg
    55.4 KB · Görüntüleme: 148
  • IMG_20180716_130107.jpg
    IMG_20180716_130107.jpg
    30.5 KB · Görüntüleme: 154
  • IMG_20180716_130041.jpg
    IMG_20180716_130041.jpg
    52.6 KB · Görüntüleme: 135

milou

Yeni üye
Aldığın kabinin aynısı ben de var ve memnunum..2 bitki yetiştiriyorum (bence 3 de konulabilir ama 4 saksı fazla gelecektir diye düşünüyorum)co2 sistemim yok.açıkçası ihtiyaçda duymadım.2 bitkim gayet güzel gelişiyor.senin de co2  sistemine ne kadar ihtiyacın var emin olamadım..sillent havalandırma kullanıyorum 2 tane..aynı çıkış ve girişe sahipler..sen de sanırım aksiyel fanlar var extradan..ben masraftan kaçmak için aksiyel fan almıştım ses e dikkat et uyutmuyor..sonradan pişman olup ikinci sillent fan almıştım..180 lirayı boşuna vermiş oldum.son olarak 50 lira nem sıcaklık ölçer pahallı..n11 den kargo dahil çok daha uyguna bulabilirsin..co2 sisteminin yerine bence sillent olan havalandırmaya önem ver derim..co2 siz oluyor ama havalandırma can nonktaların dan biri..

nightdrive

Yeni üye
Cvp: Esrar odası kurulum

YOLYEMEZ' Alıntı:
Selamun aleyküm kanka yeni oda için gerekli malzemeler eksik fazla resimde belirttim fazlamı eksikmi iyimi kötümü yorumlar sizde oda kurulumu yapacak arkadaşlarada faydalı olcağını düşünüyorum hasadınız bol olsun..
Çadır için eksik gördüğüm:
Zamanlayıcı priz
Hava tahliyesi için boru
Karbon filtre
vantilatör

YOLYEMEZ

Yeni üye

milou' Alıntı:
Aldığın kabinin aynısı ben de var ve memnunum..2 bitki yetiştiriyorum (bence 3 de konulabilir ama 4 saksı fazla gelecektir diye düşünüyorum)co2 sistemim yok.açıkçası ihtiyaçda duymadım.2 bitkim gayet güzel gelişiyor.senin de co2  sistemine ne kadar ihtiyacın var emin olamadım..sillent havalandırma kullanıyorum 2 tane..aynı çıkış ve girişe sahipler..sen de sanırım aksiyel fanlar var extradan..ben masraftan kaçmak için aksiyel fan almıştım ses e dikkat et uyutmuyor..sonradan pişman olup ikinci sillent fan almıştım..180 lirayı boşuna vermiş oldum.son olarak 50 lira nem sıcaklık ölçer pahallı..n11 den kargo dahil çok daha uyguna bulabilirsin..co2 sisteminin yerine bence sillent olan havalandırmaya önem ver derim..co2 siz oluyor ama havalandırma can nonktaların dan biri..

Aksiyel fanın 1 tanesini  reflektör e bağlayıp içersindeki sıcak havayı dışarıya atıp bitkilere daha çok yakınlastırıp daha çok büyüme gelişme olacağını duydum öğrendim ses sorunu dışarıya kadar cıkmıyorsa sıkıntı yok o odada konaklamıcam için sorun görmedim. 2 cicek büyütüyorum demişsin 4 5 çiçek yetiştirilebilir diye biliyorum o kadar büyük kabin almadım çünkü kendi içimlik  skunklar yada orda boy autolar yetiştirmeyi düşünüyorm yorumun için saolsın hasadın bol olsun :)

nightdrive' Alıntı:
YOLYEMEZ' Alıntı:
Çadır için eksik gördüğüm:
Zamanlayıcı priz
Hava tahliyesi için boru
Karbon filtre
vantilatör
Zaman priz resimlerde grow lamba sette olması lazım diğerleri için aklımda ufak metal yer olduğu için yazmadım yorumun için saol kanka hasadın bol olsun :)

milou

Yeni üye
şöyle söyleyim..nem makinası,karbon filtre,vantilatör,saksı derken kabin ufalıyor..aldığında ne demek istediğimi anlıycaksın..bitkinin dalları uzadıkça 4 bitkide sorun yaratıcaktır..dediğim gibi kabini aldığında kendinde fark ediceksindir..senin geçtiğin tecrübeden geçtiğim için söylüyorum..dinlersin ya da dinlemezssin..benim de ilk growum ama  şu güne kadarki tecrübeme göre söyleyebilirim ki..hava girişi ya da çıkışı olarak aldığın fanın aynısından almaya çalış.(ben yaptım sen yapma anlamında söylüyorum).co2 i bi ripleye sor gerek var mı diye..ama yoksa fana önem göster..ben de aksiyel fan çok kuvetli geldi ve traktör gibi sesi vardı..co2 siz çok da güzel büyüyor bitki ama ne beklediğinede bağlı..

YOLYEMEZ

Yeni üye

milou' Alıntı:
şöyle söyleyim..nem makinası,karbon filtre,vantilatör,saksı derken kabin ufalıyor..aldığında ne demek istediğimi anlıycaksın..bitkinin dalları uzadıkça 4 bitkide sorun yaratıcaktır..dediğim gibi kabini aldığında kendinde fark ediceksindir..senin geçtiğin tecrübeden geçtiğim için söylüyorum..dinlersin ya da dinlemezssin..benim de ilk growum ama  şu güne kadarki tecrübeme göre söyleyebilirim ki..hava girişi ya da çıkışı olarak aldığın fanın aynısından almaya çalış.(ben yaptım sen yapma anlamında söylüyorum).co2 i bi ripleye sor gerek var mı diye..ama yoksa fana önem göster..ben de aksiyel fan çok kuvetli geldi ve traktör gibi sesi vardı..co2 siz çok da güzel büyüyor bitki ama ne beklediğinede bağlı..

İçeriye hava çeken fan örnek 1000 dışarıya atan fan 1500 olması lazım deilmi icerri hava verilmeden dısarı daha cok cekilirse yüksek vakum yapmazmı ? Senin oda için kulandığın fanın değeri nedir 580 mi yoksa ? 4 çiçeklik için yeter diye umuyodum ama bakalım durum ne olacak

milou

Yeni üye
https://urun.n11.com/aspirator/td-250100-susturuculu-silent-kanal-tipi-fan-P199921956
ben iki tane bundan aldım..birini growkentten diğerini yolladığım yerden..param yetmiyordu ben de iki tane fan alıcağıma daha ucuz olan aksiyel fan aldım,ertesigün de pişman oldum çünkü çok güçlüydü,kabin bildiğin balon gibi şişiyordu..bu iş böyle olmaz diyip senin de listende olan fanı ikiledim..ikiside aynı güç ve istediğim hava sirkülasyonunu yapıyor..bana sorsan en büyük iki hatan..biri şu sıcaklarda heyecanıma yenilip mevsim hatası yapmak,diğeride aksiyel fan  almak olur derim..normalde ben de acemi olduğum için yorum yapmam..yanlış yönlendirmekten korkarım..ama co2 i ripleye sor (illa şart mı) ona vereceğin parayı fanın üzerine koyarsın..sen yine de sor..kabinlerimiz ve fan marka seçimlerimiz aynı olduğu için söyledim..biliyorsun beni ihtiyatlıyım ;)

YOLYEMEZ

Yeni üye

milou' Alıntı:
https://urun.n11.com/aspirator/td-250100-susturuculu-silent-kanal-tipi-fan-P199921956
ben iki tane bundan aldım..birini growkentten diğerini yolladığım yerden..param yetmiyordu ben de iki tane fan alıcağıma daha ucuz olan aksiyel fan aldım,ertesigün de pişman oldum çünkü çok güçlüydü,kabin bildiğin balon gibi şişiyordu..bu iş böyle olmaz diyip senin de listende olan fanı ikiledim..ikiside aynı güç ve istediğim hava sirkülasyonunu yapıyor..bana sorsan en büyük iki hatan..biri şu sıcaklarda heyecanıma yenilip mevsim hatası yapmak,diğeride aksiyel fan  almak olur derim..normalde ben de acemi olduğum için yorum yapmam..yanlış yönlendirmekten korkarım..ama co2 i ripleye sor (illa şart mı) ona vereceğin parayı fanın üzerine koyarsın..sen yine de sor..kabinlerimiz ve fan marka seçimlerimiz aynı olduğu için söyledim..biliyorsun beni ihtiyatlıyım ;)

Ripley kardeşimize sormaya gerek yok eğerki bu işin doğayeni 5 6 yada 10 senedir bu işi yapjyorsan ise kabinde yada odanda hızlı güzel cigara istiyorsan co2 torbası olur bitki için çok çok faydalı sanada tavsiye ederim. Fan konusunu biraz daha arastırcam olmasa ondan takarız önerilerin için saol kanla eklemek istediğin bişey var ise yazabilirsiniz hasatın bol olsun

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • higthead higthead:
  • T Turco:
    ******** ***** ********* * ***** ****** hahahaha ***** *
  • T Turco:
    *** ******* ***** hahahaha *** ***** **** **
  • higthead higthead:
  • T Turco:
    ***** ****** ******* ***** * ** ******* ***** ***** ***** * * ** **** *** ******
  • T Turco:
    ******** hahahaha**** *** ** **** *** ******** ********
  • higthead higthead:
    ****** ******** ****** ****** *** **** ****** ******* *** **** *** *** **** *** **********
  • T Turco:
  • higthead higthead:
  • T Turco:
  • T Turco:
    ***** ****** **** ***** ****** ********* ** *** *** ** **** hahahaha**
  • higthead higthead:
    ****** ****** hahahaha* ****** ****** ***** *** ****** ***** ****** ******** ***** **** **** hahahaha
  • higthead higthead:
    ****** ******** **** ***** ***** ** ******** *** ***** hahahaha **** ** ********* *** hahahaha ****** ********
  • T Turco:
    **** ****** ******* hahahaha* ******** *
  • T Turco:
    ****** **** ******** hahahaha* ******** **** ***** ***** ** ******** *** ***** hahahaha **** ** ********* *** hahahaha ****** ********
  • higthead higthead:
    ******** ******* ****** ******* ******** ********* ***** ********* hahahaha* ******* ******** ********* **** **** **** ********* ****** **** **
  • T Turco:
    ***** * ***** ***** hahahaha
  • higthead higthead:
    hahahaha*** ***** *** ***** ***** ********** **** ******** ******
  • T Turco:
    ** ***** ** **** ******* ** **** ******** *** **** hahahaha
  • T Turco:
    hahahaha
  • Mordecai Mordecai:
    +1
  • SariTursu SariTursu:
  • T Turco:
  • higthead higthead:
  • higthead higthead:
    ** ******* ******* **** *** ** ***** *** *** **** ***** **** ****** ** *** **** ********* **** ****** **** ******** **** ******* **********
    higthead higthead: ** ******* ******* **** *** ** ***** *** *** **** ***** **** ****** ** *** **** ********* ****...