Esrarlı E-sigara Likit Yapımı

A Lone

Kıdemli Üye
Hocam selam 1-2 soru sormak istiyorum, daha önce dışardan thcli likit alıp içtim farklı aromalarda boş likitlerle 1/4 oranında seyreltip öyle içiyorduk(1 birim dolu 4 birim boş aromali likit) bu sizin tarifle hazırladığımız da 20 ml ph+vg karışımı ekledigimizde yine aynı verimde mi olcak yoksa direkt yap kullan şeklinde bir tarif mi verdiniz?

2. Sorum ise dekarp işlemini airfryerda yapsak olur mu?

Teşekkürler.
Kanka ben cevap vermeye çalışayım . anladığım kadarı ile . yap kullan thc likid oluyor . decarp işini fansiz mod da yapman lazım zannedersem airfry da olmaz ya .

Almora

Kıdemli Üye
vg pg ayrı ayrı alıp yapmaya calısmayın ayarlayamassınız e sigara işleriyle aranız yoksa
hazır nbase alın ayarlı bir şekilde 0 mg nikotinli 70 30 vg pg oranı ile alın en cok kullanılan standart vg pg oranı

MrTiger420

Müptezel
Hocam selam 1-2 soru sormak istiyorum, daha önce dışardan thcli likit alıp içtim farklı aromalarda boş likitlerle 1/4 oranında seyreltip öyle içiyorduk(1 birim dolu 4 birim boş aromali likit) bu sizin tarifle hazırladığımız da 20 ml ph+vg karışımı ekledigimizde yine aynı verimde mi olcak yoksa direkt yap kullan şeklinde bir tarif mi verdiniz?

Teşekkürler.
Aleykum Selam gardaş. @A Lone sağolsun cevaplamış.

1. Yap Kullan
2. Bilmem. Dekarb fırında yapılıyor. En iyi yol bildiğin yoldur.

Ganyotcu031

Yeni üye
Kral bu dediğini ben denedim. Suzdun kaynattim 1-2 saat alkol ekleyerek yağını cikarrttim en son dedigij gibi sıvı kaldı. Fakat bunlar diğer sıvılarla birlesmiyor. Bı şekilde elektronik sigaraya koydum. Çekiyorum tad var kafa yok. Acaba nerde hata yaptım. Çok mu kaynattim biraz da olsa alkollü mu kalacaktı ? Yoksa dekarb işlemini mi tam yapamadım ondan mı oldu ? Ama tecrübeliyim dekarb işleminde daha önce çok kez yaptığım için onun olduğunu dusunmuyorum. Sigaranın kötü olma şansı yok macundan yaptım çünkü saf thc . Yorumlarını merak ediyorum. Tekrar deniycem bu sefer olsun istiyorum. Tecrübesi olanlar yardımcı olursa sevinirim.

MrTiger420

Müptezel
Kral bu dediğini ben denedim. Suzdun kaynattim 1-2 saat alkol ekleyerek yağını cikarrttim en son dedigij gibi sıvı kaldı. Fakat bunlar diğer sıvılarla birlesmiyor. Bı şekilde elektronik sigaraya koydum. Çekiyorum tad var kafa yok. Acaba nerde hata yaptım. Çok mu kaynattim biraz da olsa alkollü mu kalacaktı ? Yoksa dekarb işlemini mi tam yapamadım ondan mı oldu ? Ama tecrübeliyim dekarb işleminde daha önce çok kez yaptığım için onun olduğunu dusunmuyorum. Sigaranın kötü olma şansı yok macundan yaptım çünkü saf thc . Yorumlarını merak ediyorum. Tekrar deniycem bu sefer olsun istiyorum. Tecrübesi olanlar yardımcı olursa sevinirim.
Bu konuda e-likit kenevir konsantreleri (cannabis concentrates) ve sömekle nasıl yapılır anlattım.
Sadece PG eklerseniz karışım kolayca PG ve alkolle ayrılacaktır, bu nedenle her zaman çalkalamanız gerekir. Bundan dolayı PG VG karışımı tavsiye edilir ve ya hazır nbase(VG/PG) karışımı kullana bilirsiniz.
Macundan yaptım diyorsun. Macun dediğin Bubble Hash-mı? İce Hash-mı?
Bubble Hash-mı dekarb etdin? Saf THC yazmışsın. Saf THC olsaydı (essential oil) diğer sıvılarla karışırtı. Yazdığın terminlerde bazı uygunsuzluklar var. Nerde hata yaptığını bilemiyorum. Konuda dikkat edilmesi gerekenleri yazmaya çalışmıştım. Youtube-da türkçe altyazı açıp nasıl yapıldığına ait videolar izleye bilirsin...

Vendetta

Üye
Mümkünse e-likit için kenevir konsantreleri (cannabis concentrates) kullanmak daha iyidir. Sömeklede yapa bilirsiniz, ancak iyi kalitede olmaları gerekir. Kullanılan esrarın kalitesi ne kadar düşükse, o kadar fazla kullanılması gerekecektir.

Ekli dosyayı görüntüle 16469

MALZEMELER
  • 7gr Sömek ve ya 1gr Konsantre
  • 2 adet Kavanoz
  • Kahve Filtresi veya Tülbent Süzme Bezi (filtreleme için)
  • Tencere
  • Alüminyum folyo
  • Etil alkol (Edible Ethyl Alcohol)
  • Propilen Glikol(PG)
  • Gliserin(VG)

Nasıl Yapılır?

Adım 1. İlk ve en önemli adım dekarboksilasyondur. Bu kimyasal süreç, cannabisi bir bongda, pipoda veya sarıp içtiğinizde yakıldığında kendiliğinden gerçekleşir. Elektronik sigara kullanımında sıcaklık yeterince yüksek olmadığı için dekarboksilasyon yapılarak THC'yi etkinleştirmek gerekmektedir. Bu nedenle, en önemli görev TCHA'yı sömekleri pişirerek THC-ye dönüştürerek etkinleştirmektir.

Bunu yapmak için sömekleri grinder yardımıyla ve ya makasla ince ince doğrayın. Sonra sömekleri folyo kaplı bir fırın tepsisine yerleştirin ve fırına koyun: 105-115 ° C sıcaklıkta yaklaşık 20 dakika fırında bekletin. Sömekler kuruyacak ve muhtemelen biraz kahverengini alacaktır.

Adım 2. Sömekleri kavanoza dökün ve tamamen kaplayacak şekilde Etil alkolle (Edible Ethyl Alcohol) doldurun.

Adım 3. Tencereyi yaklaşık 8-10 cm su ile doldurun ve ocağın üstüne koyun. Ocağınızın fanı varsa açın. Aksi takdirde, pencereyi açın. Kavanozlu sömekleri suyla dolu tencereye koyun. Bu aşamada yapacağın kavanozdaki alkolün bir kısmını buharlaştırmak. Bu işlem sırasında kavanozun içindeki sömekleri sürekli karıştırın. Alkol miktarı azalana kadar buharlaştırın, ancak yine de tam azalmamalı ve tüm sömeklerin üstünü örtmelidir. Kalan alkol THC'yi emdikçe kavanozdaki çözelti koyulaşacaktır. Ne kadar çok sömek olursa, çözelti o kadar koyu olur.

Adım 4
. Yeterince alkolün buharlaştığını (çok fazla olmadığını) görür görmez, ilk baştakı seviyede olacak kadar alkol ekleyin. Biraz fazlada eklesenizde bi sorun olmaz.

Adım 5
. Filtrelemeye başlayalım. İkinci kavanozu tülbent süzme bezi ile örtün ve karışımı süzün. Bu durumda, sömekler bezin üzerinde kalacaktır. Sömeklerin içlerinden mümkün olduğu kadar fazla sıvıyı sıkıp süzmeye çalışın. Filtrelenmiş çözeltiyi tencereye su banyosuna geri koyun ve buharlaştırmaya devam edin (3. adıma bakın). Böylece altta ısınan suyun buharıyla üstteki kavanozun içinde ısıtmak istediğimiz malzeme de ateşi direkt görmeden ısınmış oluyor ve bu şekilde alkol sıcaktan buharlaşır ve alkol kalmaz. Sıvı tam olarak 5-10 ml kalmalıdır. Doğru ölçüm için bir pipet kullanabilirsiniz.

Adım 6
. 20 ml Propilen Glikol(PG) ve Gliserin(VG) karışımı ekleyin.

Bu şekilde 7 gram sömekden 25-30 ml e-likit elde etmiş olursunuz.

Ekli dosyayı görüntüle 16470

Sadece Propilen Glikolda(PG) kullana bilirsiniz. Ancak bu, birkaç nedenden dolayı pek tercih edilmez ve Gliserinle (VG) karıştırılır.
İlk olarak, PG'ler bir elektronik sigaranın düzgün çalışması için yeterince katı değildir.
İkincisi, karışım kolayca PG ve alkolle ayrılacaktır, bu nedenle her zaman çalkalamanız gerekir.
Üçüncüsü, içimi sert ve tatsız olacaktır. Bu nedenle, satılan tüm e-likitlere olduğu gibi, Propilen Glikol(PG) ve Gliserin(VG) eklenmesini önerirler. Oran %60 Gliserin(VG) ve %40 Propilen Glikol(PG) veya 70/30 hatta 80/20 olabilir. Küçük e-sigaralarda 50/50, büyük e-modlarda 60/30, 70/30 daha iyi çalışır. Deneyip, elektronik sigaranızında en iyi hangisinin çalıştığına ve sizin en çok hangi karışımı sevdiğinize kendiniz karar verin.
Hocam peki süzdüğümüz karışımı buharlaştırırken artık alkolün tamamen bittiğini nasıl anlıyoruz?

emovi

Yeni üye
Merhaba elimde normal likit var 70VG 30PG hazırladıgım karışımı direkt likite doğru ölçülerde eklesem bir sıkıntı olur mu?

G_man

Kıdemli Üye

Teşekkürler.
airfryer da dekarp şöyle yapabilirsin 1 bardak al öğütülmüş esrarı içine at folyo ile bardağın tepesini kapat sonra kürdanla küçük küçük bir sürü delik aç üstüne hava alması için sonra 120 derecede 20-25 dk ayarla koy içine 10 dk geçince bardağı eline al sıcak ama dikkatli ol biraz çalkala sonra koy süre bitmesini bekle yada bunun yerine at tavaya dekarp yapılan esrarların rengine bak o renge gelene kadar tavayı sallaya sallaya kısık ateş de dekarp yap ikisini de yaptım firecracker yaptım başarılıydı

Vendetta

Üye
tarifi denedim direk sömekle yaptığım halde kafası bana düşük geldi tadıda pek hoş değil yakıp içmeye pek alternatif olmadığını söyleyebilirim.
ek olarak illa denemek isteyen varsa alkolü buharlaştırma kısmında çok dikkat etsin ateş alması an meselesi

hocam çok güzel anlatmışsınız bu hafta denemeyi düşünüyorum ama bi sorum olcak etil alkol herhangi bir etil alkol olabilir mi. İçilebilir etil alkol bulamadım. Yoksa zaten içmeden buharlaştırdıgımız için herhangi bir etil alkol olur mu ?

Susamam

Yeni üye
beyler siz ne anlatıyorsun? Ne vg si pg si alkol falan ne yapıyorsunuz si? Esrara o kadar kimyasal sıkılır mı abici zaten bunu içmemizdeki amaç organik olması değil mi? Burda ısınabilsen pres makinasına koyuyorsun sömeği presliyorsun oluk gibi yağ akıyor o da direkt boş vape nin içine sıcak sıkım saf yağ ne alkolü ne vg si yazık etmeyin kendinize. Onların içine kimyasal a-m falan da koyuyorlar. Bilmediğiniz şeyi içmeyin

Ekli dosyalar

• IMG_0281.jpeg
    IMG_0281.jpeg
    276.9 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleme:

Almora

Kıdemli Üye
beyler siz ne anlatıyorsun? Ne vg si pg si alkol falan ne yapıyorsunuz si? Esrara o kadar kimyasal sıkılır mı abici zaten bunu içmemizdeki amaç organik olması değil mi? Burda ısınabilsen pres makinasına koyuyorsun sömeği presliyorsun oluk gibi yağ akıyor o da direkt boş vape nin içine sıcak sıkım saf yağ ne alkolü ne vg si yazık etmeyin kendinize. Onların içine kimyasal a-m falan da koyuyorlar. Bilmediğiniz şeyi içmeyin
o işler senin dediğin gibi olmuyor :) hayatında elektronik sigaranın e sini bilmediğin için böyle bir şey yazmıssın kanka araştırmadan etmeden vg pg nedir bakmamıssın öyle rosini sıkıp vape lere koymakla olmuyor, attığın resimdede vg pg içeriyor :D sen pamuk çekermi sanıyorsun o rosini yoğunluğunu biliyormusun. hiç pressledinmi ? :D

K....K

Yeni üye
o işler senin dediğin gibi olmuyor :) hayatında elektronik sigaranın e sini bilmediğin için böyle bir şey yazmıssın kanka araştırmadan etmeden vg pg nedir bakmamıssın öyle rosini sıkıp vape lere koymakla olmuyor, attığın resimdede vg pg içeriyor :D sen pamuk çekermi sanıyorsun o rosini yoğunluğunu biliyormusun. hiç pressledinmi ? :D
Kardeşim bende aynı o thc reçineden var ve o boş vape kartuşlardan var ama aynı senin dediğin gibi pamuk çekmiyor reçineyi ne yapmam lazım de bana birşey kurtar beni bu sıkıntıdan sanada yollarım yanı yapıp sknti yok

K....K

Yeni üye
Kardeşim bende aynı o thc reçineden var ve o boş vape kartuşlardan var ama aynı senin dediğin gibi pamuk çekmiyor reçineyi ne yapmam lazım de bana birşey kurtar beni bu sıkıntıdan sanada yollarım yanı yapıp sknti yok
Sen bu konuda en değinmesi gereken yere değindin pamuk çekmiyor sen ne yaptın bu konuda bana yardım et

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • D Darkroom420:
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
  • Emmy Emmy:
    *** ***** ***** *** ***** ***** ****** hahahaha* **** ******** ** ****** *** ******
    *** ***** ***** *** ***** ***** ****** *** hahahaha*** ****** ****** ****** *****
  • Emmy Emmy:
    ** ***** ******** ********** ****** *** ** **** ***** **** ** ****** **** **** ****** ********* *** * ** ********
    +1
    ** ***** ******** ********** ****** *** ** **** ***** **** ** ***** *** ******** ******** ******** *** ********* ** ***** ***** *** ** **** ***** *****
  • Emmy Emmy:
    ***** *** ****** ******** *** ** ***** ** ****** ****** *** ****** ******** ***** **** ***** * ****** **** **** **** *** ***** *** ****** * ***** ********* *** ***** ****** ****** ********
  • Emmy Emmy:
    * ******* ***** ******* ***** **** ****** ***** *** ******** ******** ******** *** ********* ** ***** ***** *** ** **** ***** *****
  • Didrug Didrug:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha ****** hahahaha
    ***** *** ****** ******** *** ** ***** ** ****** ****** *** ****** ******** ***** **** ***** * ****** **** **** **** *** ***** *** ****** * ***** ********* *** ***** ****** ****** hahahaha ********* **********
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
  • Didrug Didrug:
    ******* ******* **
  • Didrug Didrug:
    **** ******* ****** ***** ********* **
  • Emmy Emmy:
    *** ******** *** ******* **
  • Emmy Emmy:
  • Didrug Didrug:
    ****** ****** ****** *** ******** **** *** ***** *** *** **
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
    * ** *** ***** ******** ********* **
    ********* hahahaha* ******** ** **** *** ****** **
    +1
  • Emmy Emmy:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*
    Lemonhazelover Lemonhazelover: hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*********...