Esrarlı süt tarifi

Mordecai

Moderator
merhaba süt kaynadıkça azalma oluyor şu an 30. Dakikasındayım. Süte eklemelimiyim çok az ?
Edit: Arkadaşlar ufaktan bi süt eklemek zorunda kaldım. Dün akşam saat 22 sularında tükettim. Şu an sabah 08 falan yeni kendime geliyorum
kanka azalan; sütün içinden buharlaşan su, ister ekle farketmez yani.
kafada değişiklik olmuyor.

batukatu

Yeni üye
kanka azalan; sütün içinden buharlaşan su, ister ekle farketmez yani.
kafada değişiklik olmuyor.
Kanka bu gün tekrar yapmayı düşünüyorum ama elimde yarım yağlı süt var. Yarım yağlı sütün içine tereyağı atarak yağ oranını arttırsam olur mu ? Yoksa gidip alayım mı tam yağlı süt

Woppy

Ordinaryüs
Kanka bu gün tekrar yapmayı düşünüyorum ama elimde yarım yağlı süt var. Yarım yağlı sütün içine tereyağı atarak yağ oranını arttırsam olur mu ? Yoksa gidip alayım mı tam yağlı süt
eger yarım yaglı ıse içine tereyağı veya hindistan cevizi yağı ekleyebilirisn. onlarda calısır ıcınde.

batukatu

Yeni üye
Az karıştırmışsındır, 1 saat kadar karıştırmak gerekli, Tereyağıyla beraber çalışırmı bilmiyorum sütün içindeki yağ daha farklı
Yok yok 1 saatten fazla kaynattım. Bir önceki yapışımda tam yağlı sütle yapmıştım olmuştu. Mordenin browni tarifi var onu yapıyorum bu ara

Woppy

Ordinaryüs
Az karıştırmışsındır, 1 saat kadar karıştırmak gerekli, Tereyağıyla beraber çalışırmı bilmiyorum sütün içindeki yağ daha farklı
kan sutun ıcındekı yag la tere yagının arasındakı farkı acıklarmısın :D benım bıldıgım sütten kaymak alınır ve tereyag bundan elde edilir yanlışım varsa düzeltin :)

istr

Ordinaryüs
kan sutun ıcındekı yag la tere yagının arasındakı farkı acıklarmısın :D benım bıldıgım sütten kaymak alınır ve tereyag bundan elde edilir yanlışım varsa düzeltin :)
sütün içindeki yağ süte tutunmuş şekilde yani daha homojen, tereyağını ekstra eklediğin zaman dibe çöküyor eriyen yağ

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • 2 2008Grower:
  • İşteşimdikızdım31 İşteşimdikızdım31:
    ****** ****** **
  • 2 2008Grower:
    ****** ********* ***** ** ******** ******* ******* hahahaha ********** ******* ******* * *****
  • 2 2008Grower:
    ***** ***** **
  • 2 2008Grower:
  • A Ahmet84:
    +1
  • A Ahmet84:
    ***** *** **** ***** *** **** ********** ********* ***** ******* ***** *** ********** ***** *** ********* ** ***** ****** ***** *****
    ***** *** hahahaha hahahaha
  • A Ahmet84:
  • A Ahmet84:
  • bandaleros bandaleros:
    ***** *** hahahaha hahahaha*
  • A Ahmet84:
  • A Ahmet84:
    ***** *** ******** *** **** ******* ********* ***** ******* ********** **** ********* **** ***** **** ** *****
  • bandaleros bandaleros:
    **** ***** ********** ***** *** ******* ***** **** ****** hahahaha**** **** ********** hahahaha **
  • bandaleros bandaleros:
    ********** ***** hahahaha*** hahahaha **** ******** hahahaha* *** ******** *** **** ******* ********* ***** ******* ********** **** ********* **** ***** **** ** *****
  • A Ahmet84:
  • bandaleros bandaleros:
    hahahaha ********* *** hahahaha****** ******* ******
  • A Ahmet84:
  • A Ahmet84:
    **** hahahaha* ***** ** **** ********** ******** ******** **********
  • bandaleros bandaleros:
  • A Ahmet84:
    +1
  • bandaleros bandaleros:
    ********** ******* ******* hahahaha ******
  • W westside83: