Fahiş fiyatlar ve Kalite sorunu

XKore

Yeni üye
Son 1 yıldır sınırlarımız içinde fahiş fiyat politikası uygulanmaktadır arkadaşlar. Ne yazık ki bu kalite sorununuda beraberinde getirmektedir.nede olsa sonuçta karaborsa piyasası olduğundan bu tip durumları dönem dönem yaşıyorduk ama bu sefer uzun sürdü ve bitmek bilmiyor.
Bu durum beraberinde bir çok sıkıntıyıda getiriyor örneğin met ve peynir in bu boşluğu doldurması ve toplumunda geri dönülmez hasarlara sebep olması.

Sizlerinde fikirlerini merak ediyorum arkadaşlar neden böyle oldu enflasyon mu yoksa bilinçli yapılan müdahaleler mi buyrun tartışalım.

wooZ

Üye
Son 1 yıldır sınırlarımız içinde fahiş fiyat politikası uygulanmaktadır arkadaşlar. Ne yazık ki bu kalite sorununuda beraberinde getirmektedir.nede olsa sonuçta karaborsa piyasası olduğundan bu tip durumları dönem dönem yaşıyorduk ama bu sefer uzun sürdü ve bitmek bilmiyor.
Bu durum beraberinde bir çok sıkıntıyıda getiriyor örneğin met ve peynir in bu boşluğu doldurması ve toplumunda geri dönülmez hasarlara sebep olması.

Sizlerinde fikirlerini merak ediyorum arkadaşlar neden böyle oldu enflasyon mu yoksa bilinçli yapılan müdahaleler mi buyrun tartışalım.
Hocam Ali başkandan kaynaklanıyor ve gerçekten aldığın riske, ürünlerin fiyatlarına baktığın zaman growlar çok pahalı denk geliyo, e bu seferde adamlar kalitesiz yapıyo sigaralar b*k gibi oluyo ayıptır söylemesi. E adam gene para falan harcıyo çok fazla risk alıyo ulan ben bunun gramını 500 e satarım diyip satıyo, ki alınıyo da çünkü rövanş çok artık lisedeki çocukların sigara içerken görüyorum.... e millet bu kadar para vermek istemeyincede met, peynir içiyor haliyle, çook üzücü gerçekten. Yani kısacası piyasada dediğin gibi bir boktanlık var ve bu ülkede nedense hiç bir şey fiyatını hak etmiyomuş gibi geliyo bana, size geliyor mu bilemem mesela su 5-10 lira ? wtf ekmek 10 lira falan bana su 20 lira oldu deseler "hadi yaaa tüh" derim tepki bile veremicek kıvama geldim. eskiden hatırlarım 50 liraya sigara alıyoduk avuç geliyodu vallahi kalite tartışılır orası ayrı ama dediğin gibi bir ürünün gramına 500 lira vermek biryerlerde genişlemelere sebep oluyor.

Zanzin

Yeni üye
paranın bu kadar hızlı değer kaybetmesi hesap kitap işlerini bozdu tabi.venezuealda 1 tomar paraya çiklet veriyolar onlarda diyordur abi bu kadr olurmu olur yaa die.olur kardeşim o kadar olur.japonyada babasının çocukluğunda aldığı şekerlemelri neredeyse aynı fiyata alıyor çocukları.yani tokyo da cigaranın gr. ne kadar bilmem amma biz diki tutalı çok oldu.anadoluda bir laf var seni bir öperim üste teşekkür edersin seneye anca dötün acımaya başlar vesselam..caara da zeermiş yanlız

wooZ

Üye
paranın bu kadar hızlı değer kaybetmesi hesap kitap işlerini bozdu tabi.venezuealda 1 tomar paraya çiklet veriyolar onlarda diyordur abi bu kadr olurmu olur yaa die.olur kardeşim o kadar olur.japonyada babasının çocukluğunda aldığı şekerlemelri neredeyse aynı fiyata alıyor çocukları.yani tokyo da cigaranın gr. ne kadar bilmem amma biz diki tutalı çok oldu.anadoluda bir laf var seni bir öperim üste teşekkür edersin seneye anca dötün acımaya başlar vesselam..caara da zeermiş yanlız
Sonda patladım LKHASXDPIUASGDOHASD Moruk bizim ortadoğu zaten dünyanın g*t deliği o yüzden devam vesselammm ben artık çok düşünmüyorum aptala yatıyorum salak takliti yapıyorum daha mutluyum xD

Avare

Doktor
Kankalar ülke bilinçli olarak orta doğuya çevriliyor. Zihniyetimizin ne yazık ki çoğunluğu orta doğulu. Düzgün bir şekilde yönetilmiyoruz hepsinden daha acı olanı ise halk bu durumdan memnun......

wooZ

Üye
Kankalar ülke bilinçli olarak orta doğuya çevriliyor. Zihniyetimizin ne yazık ki çoğunluğu orta doğulu. Düzgün bir şekilde yönetilmiyoruz hepsinden daha acı olanı ise halk bu durumdan memnun......
Kötü yönetim her zaman vardır ama burdaki problemimiz sadece kötü yönetim değil, yönetimi seçen bizlerizdir yani halk, lakin burda problemi ben iktidarda vsvs de aramıyorum benimde elimde her ne dersem inanan 40 milyon insan olsa çoktan WWIII blackops gelmişti yani. dönüp arkamıza baktığımız zamanda maalesef bulunduğumuz coğrafya hiç bir zaman günyüzü görmemiştir Altımızda bir sürü esmer ingilizler ;) Sağ üstümüz desen arkamızda bıçakla sıcak suları bekleyenler, diğer tarafımızda avrupa ve bunların hepsi yokmuş gibi baştakiler :) en iyisi ülkeyi terk edip gitmek ama tutulduk bi mavi gözlü sarı saçlı birine, ihanet etmiş gibi hissederim kendimi. Benim tek umudum 20 sene sonra bunların çoğunun vefat edeceği xD

Avare

Doktor
Kankam coğrafya keder artık buralarda.
Benimde hiç nefes alasım gelmiyor burda.
E gitsem bu emanet Vatanı kime nasıl bırakıp gidem.

wooZ

Üye
Kankam coğrafya keder artık buralarda.
Benimde hiç nefes alasım gelmiyor burda.
E gitsem bu emanet Vatanı kime nasıl bırakıp gidem.
Kesinlikle ama
Coğrafya kader değil keder **** satayim aynılarını emin ol ülkenin her genci yaşıyo neredeyse....
O yüzden cigaramızı içip s**tirrr etttt yaaaaa diyip kafamızı yaşicaz çünkü tek seçenek bu xDDD

XKore

Yeni üye
Size az önce semt pazarında pazarcıdan yediğim psikolojik kazığı anlatayımda genelin durumunu biraz anlayın.
Bulunduğum semte yeni taşındım bu günde pazar var iş çıkışı uğradım birkaç parça öteberi dedim 1 kiloda mandalina alayım.
Çeşitli fiyatlar seçmeceler falan.Lan 1 tane var hepsinde 15tl onda 20tl **** ama parıl parıl.iki tur attım sonuçta iyisini alayım uğraşmıyım.Lavuk dedi seçmece yok tamam dedim güzel taze belli aldım elime baktım iyi yani nimet.aldı tarttı verdi poşeti elime geldim eve.
Oğlum 2 tane yenilebilir sadece çıktı içinden 2 kilo mandalinadan 2 tane yiyebildik.hepsi çürük ezik leş gibii istenirse foto atarım.Lavuk öndekileri dizmiş tazeleri çürükler arkada gelene geçene takıyor kilo kilo böylede esnaf işte.
Arkadaşlar bunu anlatmamın sebebi şu normal bir halk pazarı bizi s.kiyorlar kara borsa neler yaparlar hepimiz her cumartesi görüyoruzdur.

Avare

Doktor
Size az önce semt pazarında pazarcıdan yediğim psikolojik kazığı anlatayımda genelin durumunu biraz anlayın.
Bulunduğum semte yeni taşındım bu günde pazar var iş çıkışı uğradım birkaç parça öteberi dedim 1 kiloda mandalina alayım.
Çeşitli fiyatlar seçmeceler falan.Lan 1 tane var hepsinde 15tl onda 20tl **** ama parıl parıl.iki tur attım sonuçta iyisini alayım uğraşmıyım.Lavuk dedi seçmece yok tamam dedim güzel taze belli aldım elime baktım iyi yani nimet.aldı tarttı verdi poşeti elime geldim eve.
Oğlum 2 tane yenilebilir sadece çıktı içinden 2 kilo mandalinadan 2 tane yiyebildik.hepsi çürük ezik leş gibii istenirse foto atarım.Lavuk öndekileri dizmiş tazeleri çürükler arkada gelene geçene takıyor kilo kilo böylede esnaf işte.
Arkadaşlar bunu anlatmamın sebebi şu normal bir halk pazarı bizi s.kiyorlar kara borsa neler yaparlar hepimiz her cumartesi görüyoruzdur.
Kanka eve geldiğinde keşke kontrol edip sonada lavuğa yutturmaya gideydin

XKore

Yeni üye
Kanka eve geldiğinde keşke kontrol edip sonada lavuğa yutturmaya gideydin
Ah amcaoğlu öyle bir rampa vardı ki pazarla aramızda yanlışlıkla düşsem iki semt aşağıya kadar yuvarlanırım.
Bu bir genel herkes böyle sadece esnaf değil hepsine birşey yapsan sonu gelmez.Biz böyle bir zaman denk geldik bare keşke bizden sonrakiler toplumun bu çürümüşlüğünü yaşamasa bir mucize olsada

Avare

Doktor
Ah amcaoğlu öyle bir rampa vardı ki pazarla aramızda yanlışlıkla düşsem iki semt aşağıya kadar yuvarlanırım.
Bu bir genel herkes böyle sadece esnaf değil hepsine birşey yapsan sonu gelmez.Biz böyle bir zaman denk geldik bare keşke bizden sonrakiler toplumun bu çürümüşlüğünü yaşamasa bir mucize olsada
Senin çocuğuna yediremediğin mandalinanın parasını o adam çocuğuna nasıl yediricek acaba? Yazık günah vallahi. Çocukluğumda ve gençliğimde boş kaldıkça arkadaşın babası ile pazara çok gidip geldim iyiler altt kötüler en üstte olacak şekilde dizerdi her zaman rahmetli Recep amca üst sıralar azaldıkça da fiyatı inceden yükseltirdi. Ne varsa eskilerde var insanlar iyice yamyam olmuş.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Uranyum Kamil Uranyum Kamil:
    ***** ** ***** ** *** ******** ** ***** *** *** ****** ******** **** *** ****** **** *** ********* ****** ****** ********* **** ****** **** ***** *** ***** **** ***** ****** ****** ****** *** ****** hahahaha *** ****** ***** ***** ****** ** *** *** ****** ********* ***** ***** *** **** **** ******* *** **** ***** * *****
  • NewGardener NewGardener:
    +1
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ***** hahahaha ***** *****
  • istr istr:
    ** ***** **** ******* ***** ******** **** * ***** *** ** **** ** ****** ***** ***** *** *** ***** ***** ** **** ******* ***** ****
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    *** ***** ******* ********* ********* **** ** ** **** **** *** **
  • istr istr:
  • istr istr:
  • istr istr:
    hahahaha ******* ****** ** ******* ******** ****** **** ***** hahahaha * *******
    +1
  • istr istr:
  • istr istr:
    *** ******* ****** ***** ****** hahahaha **** hahahaha ****** ******* ***** ***** **
    +1
    *** ***** ******** * **** ***** ******* hahahaha ******* ****** ** ******* ******** ****** **** ***** hahahaha * *******
    **** **** hahahaha***** ***** ******* ** ***** ****** ******* ***** ***** ******* ****** ***** ****** hahahaha **** hahahaha ****** ******* ***** ***** **
  • istr istr:
    *** ******** ***** ****** **** ********** **** ** ****** ****** ****** **
    +1
  • NewGardener NewGardener:
    *** hahahaha* ********** **** ***** ***** ** ****** ** * hahahahahahahaha
  • istr istr:
    * ******* hahahaha* ***** ***** ******** ***** hahahaha* ******** **** ***** ** ******
    hahahahahahahaha *** ******* ******* ******* ******* ********* ******* ** ****** *** ******** ***** ****** **** ********** **** ** ****** ****** ****** **
  • istr istr:
  • istr istr:
    ****** ** **** ****** **** ********* *** ******** ****** ***** ******** ****** **** ***** ******* ****** ***** *** ******* hahahaha* ***** ***** ******** ***** hahahaha* ******** **** ***** ** ******
  • istr istr:
    ** ** ****** **** ******** ******* ********* ***** ********* ********* ******* ***** ** ***** ****** ****** ****** ****** ** **** ****** **** ********* *** ******** ****** ***** ******** ****** **** ***** ******* ****** ***** **
    +1
    ****** ****** ***** ******** *** ***** ** ***** ***** ** ******* ****** * ******* ***** ****** **********
  • istr istr:
    ****** hahahaha **********
    ***** ******* ******* *** ***** ******** hahahaha **********
  • istr istr:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha********** *** ** ******
    +1
  • istr istr:
    istr istr: **** ** ****** ******