Fan Ve Karbon filitre Kullanımı Yardım

• Konbuyu başlatan Üye silindi 22622
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 22622

Guest
Arkadaşlar merhaba 100 lük kabinim için
https://www.magicplant.net/hazir-setler/319-350-m3h-aktif-karbon-filtre-set.html
1//Bu seti ve 200 lük aksiyel fanım geldi fakat bunların kablosu filan nasıl oluyor içinden çalıştırmak için bir şey çıkmadı nasıl kullanıma hazırlamalıyım
2//Bitkilerim daha 2 günlük karbon filitreyi şimdiden kurmalı mıyım yoksa bitkiler büyüdükten sonra mı dahil etmeliyim ??
Şimdiden yardımlarınız için sağolun

Kanka 2 günlük ise bitkilerin şu an erken diye düşünüyorum tabi şartlar ve atmosferde önemli sen gene de teyit et kanka

Ü

Üye silindi 24286

Guest
Çiçeklenmeye girdiğinde carbonu takarsın. Öncesinde koku olmadığı çin gerek yok

Çiçeklenmeye girdiğinde carbonu takarsın. Öncesinde koku olmadığı çin gerek yok
Merhaba üstadım. Fan seti(giriş-çıkış-karbon filtre) kullanılması sadece koku İçin değil diye biliyorum yanlış mı?
örneğin sıcaklık-nem düşürmek için
Örneğin temiz hava akışını sağlayarak fotosentez için yanlış mı biliyorum?

Ü

Üye silindi 22622

Guest
Merhaba üstadım. Fan seti(giriş-çıkış-karbon filtre) kullanılması sadece koku İçin değil diye biliyorum yanlış mı?
örneğin sıcaklık-nem düşürmek için
Örneğin temiz hava akışını sağlayarak fotosentez için yanlış mı biliyorum?
giriş çıkış lazım fotosentez hava sirkülasyonu için zaten karbon filitre koku için kullanılıyor sadece

Ü

Üye silindi 24286

Guest
Dostum çıkış fanın içeri hava akışınu sağlayan parçadan bir tanesi. Nem ve sıcaklığı fan ile yapabilirsin. Sıcaklık yiksekse kabinin deliklerini açarsın deneme yanılma ile saplarsın. Kabine illakş giriş fanı takmana gerek yok . 2 tane çıkış fanı takarsın dışarı fazla hava üfler ama içeride hava o şekilde girer. Kabindeki sıcaklık hep yukarı çıkacağı için 2 fanıda çıkış yaparsan faydası olur. Diceksinki 2 tane çıkış olursa tek caebona nasıl bağlarım. Ugak fanıda çıkış fanının egzost borusunu ucuna bağlarsın .

Dostum çıkış fanın içeri hava akışınu sağlayan parçadan bir tanesi. Nem ve sıcaklığı fan ile yapabilirsin. Sıcaklık yiksekse kabinin deliklerini açarsın deneme yanılma ile saplarsın. Kabine illakş giriş fanı takmana gerek yok . 2 tane çıkış fanı takarsın dışarı fazla hava üfler ama içeride hava o şekilde girer. Kabindeki sıcaklık hep yukarı çıkacağı için 2 fanıda çıkış yaparsan faydası olur. Diceksinki 2 tane çıkış olursa tek caebona nasıl bağlarım. Ugak fanıda çıkış fanının egzost borusunu ucuna bağlarsın .
Üstadım giriş olmadan üstelik 2 tane çıkış yaptığın zaman bu sefer çadır içimde vakumlama olmayacak mı? Buda fotosentezi sağlıksız hale getirmeyecek mi? Giriş fanı çıkış fanının yarısı kadar olmalı diye biliyorum.

Ü

Üye silindi 24286

Guest
Üstadım giriş olmadan üstelik 2 tane çıkış yaptığın zaman bu sefer çadır içimde vakumlama olmayacak mı? Buda fotosentezi sağlıksız hale getirmeyecek mi? Giriş fanı çıkış fanının yarısı kadar olmalı diye biliyorum.
Olmuyor kardeşim merak etme. Dışa doğru basınç yapmasın yeter.

Ü

Üye silindi 24286

Guest
Valla kardeşim , vakum bende öyle biliyordum ama negarif basınç mış burada öğrendim.

Valla kardeşim , vakum bende öyle biliyordum ama negarif basınç mış burada öğrendim.
Haydaaa :)) yeni bir bilinmezlik daha oluştu şimdi benim için.
1-) dışa doğru basınç nasıl oluşur montaj ederken bununla karşılaşmamak İçin ne yapmamız lazım?
2-) negatif basınç dediğin şey benim de bahsettiğim senin de burada öğrendiğin vakum olayı mı?

Ü

Üye silindi 24286

Guest
1-) dışa doğru basınç nasıl oluşur montaj ederken bununla karşılaşmamak İçin ne yapmamız lazım?
2-) negatif basınç dediğin şey benim de bahsettiğim senin de burada öğrendiğin vakum olayı mı?
Çok basit dlstum girş fanın çıkış fanında 3 kat büyikse içerde hava dolar şişer :)

Ü

Üye silindi 24286

Guest
Vakum

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • içiciadam içiciadam:
    ***** ****** ** ******** hahahahahahahaha
  • L lusifer:
  • L lusifer:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** hahahaha****** * ****** ******* ***
  • NewGardener NewGardener:
    +1
    hahahaha** *****
  • M merto1835:
    hahahahahahahaha hahahaha
    +1
    ***** ********* *** hahahaha hahahahahahahaha***** hahahaha
    ********* hahahaha** ***** ******* *** **** *** ****** ***** *** ****** hahahaha
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ******** ** **** *** *** ****** **** hahahahahahahaha hahahaha
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** ******* hahahaha* *** ******* ******* ** ******* *** ***** hahahaha***
  • M merto1835:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** hahahaha ***** ****** **
  • M merto1835:
    ******* ******* ***** hahahaha** hahahaha ******
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** ****** ********** **
  • Houp53 Houp53:
    hahahaha
  • Houp53 Houp53:
    ****** hahahaha*
  • Houp53 Houp53:
    hahahahahahahaha
  • Houp53 Houp53:
    *** ******* ****** *** ******** **** ********** *** ******* ****** ********* *** ****** ****** ********* *** ******* hahahaha
  • Houp53 Houp53:
  • içiciadam içiciadam:
    içiciadam içiciadam: ***** **** ********* ******* ***