Fandan anlayan kankalar

CoolWeed

Yeni üye
Kankalar merhabalar, Kabinim felan herşeyim hazır şu an kızlar büyüyor lakin tek bir eksiğim var o da fan.

Kabinin kapağını kapatamıyorum çok ısınıyor pc fanı takacağım lakin ben bu fanları ne tür bir kablo alıp nasıl ve ne şekilde  prize bağlarım bilmiyorum. Elektirikten anlayan kankalar yardımcı olurlarsa sevinirim.

Kemotropizma

Yeni üye
Cvp: Fandan anlayan kankalar

Selam kanka ben de fan ve adaptör aldım forumda 12v adaptörle fanlar prize paralel bağlanabilir 3ü tek adaptörle çalışır diye birşey okuduğumu hatırlıyorum hangi uçları bağlayacağım bilmediğim için şimdilik dokunmadım yarın sabah deneyeceğim çalışırsa nasılını tarif ederim kanka. Bilgili bi kankamız yorum yapmak için gelirse adaptörde mavi ve kırmızı kablolar var hangisi + hangisi - yardım pls :D

CoolWeed

Yeni üye
Kemotropizma' Alıntı:
Selam kanka ben de fan ve adaptör aldım forumda 12v adaptörle fanlar prize paralel bağlanabilir 3ü tek adaptörle çalışır diye birşey okuduğumu hatırlıyorum hangi uçları bağlayacağım bilmediğim için şimdilik dokunmadım yarın sabah deneyeceğim çalışırsa nasılını tarif ederim kanka. Bilgili bi kankamız yorum yapmak için gelirse adaptörde mavi ve kırmızı kablolar var hangisi + hangisi - yardım pls :D
Kanka dene bakalım halledersen bana da yöntemini anlatırsan sevinirim <3

em25car

Yeni üye
Arkadaşlar pc fanları 12v ile çalışır  pc fanı kullanacaksanız adaptörlerde genel olarak kullanılan renk kırmızı(+) diğer  renkler (-)  olarak tasarlanmıştır   pc fanlarında 2 kablolu seçerseniz sizin için daha  kolay olur kırmızı  kırmızıya  diğer renkleri de  birbirine bağlamak suretiyle kullana bilirsiniz yada  piyasada  5v ile çalısan fanlar var  bunlardan alıp tlf  şarj cıhazıylada kullana bilirsiniz

kokakola

Yeni üye
dostum 10liraya siradan pc fani al ve 2 uclu ucb al 2 tane fan kablosunu kes kirmizi ve siyah olanlari ayir sonra pc faninin kablosunu kes onunkileride ayir kirmizi ve siyah olanlari birbirine bagla fan calisacaktir birde usb cogaltici al 2 li usbleri ona takip calistirirsin

Wking

Yeni üye

kokakola' Alıntı:
dostum 10liraya siradan pc fani al ve 2 uclu ucb al 2 tane fan kablosunu kes kirmizi ve siyah olanlari ayir sonra pc faninin kablosunu kes onunkileride ayir kirmizi ve siyah olanlari birbirine bagla fan calisacaktir birde usb cogaltici al 2 li usbleri ona takip calistirirsin

dostum lütfen cevaplarmısın, 2 adet 10-15 lıralık fan almayı dusunuyorum hani usbye takıp çalıştırdığın varya birini alttan üfleticem dolbaın birini üstten çıkış doğru dimi ? birde usbli fanlar olur dimi kankam ?

Kemotropizma

Yeni üye

CoolWeed' Alıntı:
Kemotropizma' Alıntı:

Selam kanka söylediğim gibi yaptım fanlar sorunsuz çalışıyor nasıl yaptığımı anlatayım;
3 tane fan aldım kanka uçlarını açtım aynı renkleri önce birbirine bağladım sonra 12volt adaptöründe uçlarını soydum uçlarunu birleştirdiğim fan kablosunu da adaptöre bağladım artı artıya eksi eksiye denk gelecek şekilde adaptörüde prize takınca sorunsuz çalıştı kanka alttaki linkte de bağlantının son hali duruyor kank hadi iyi çalışmalar :)

https://i.imgur.com/T0wCXTR.jpg

Not: Artı eksi ucu nasıl anlarım diyorsan fanın üstünde yazıyordu hangisi + hangisi - kırmızı siyah renkteydi fan kabloları kırmızı + siyah - adaptörde de kırmızı mavi vardı onda da kırmızı + mavi - genelde kırmızı + oluyormuş kanka

Wking

Yeni üye

Kemotropizma' Alıntı:
CoolWeed' Alıntı:

Selam kanka söylediğim gibi yaptım fanlar sorunsuz çalışıyor nasıl yaptığımı anlatayım;
3 tane fan aldım kanka uçlarını açtım aynı renkleri önce birbirine bağladım sonra 12volt adaptöründe uçlarını soydum uçlarunu birleştirdiğim fan kablosunu da adaptöre bağladım artı artıya eksi eksiye denk gelecek şekilde adaptörüde prize takınca sorunsuz çalıştı kanka alttaki linkte de bağlantının son hali duruyor kank hadi iyi çalışmalar :)

Not: Artı eksi ucu nasıl anlarım diyorsan fanın üstünde yazıyordu hangisi + hangisi - kırmızı siyah renkteydi fan kabloları kırmızı + siyah - adaptörde de kırmızı mavi vardı onda da kırmızı + mavi - genelde kırmızı + oluyormuş kanka

kanka soyle bısıde ıs gorur mu bı asagı gırıs yukarı cıkıs yapsak ? https://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/masaustu-sessiz-mini-usb-fan-metal-vantilator-an-9773-335689790

Kemotropizma

Yeni üye

Wking' Alıntı:
kanka soyle bısıde ıs gorur mu bı asagı gırıs yukarı cıkıs yapsak ? https://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/masaustu-sessiz-mini-usb-fan-metal-vantilator-an-9773-335689790

kanka olur tabi ama onu yerleştirmek zor olabilir hem de 2 tane :D vantilatörü sadece bitkiyi sallasın diye kullanıyolar genelde gövde gelişimi daha iyi olsun diye, kabin içine temiz hava giriş-çıkışı için sadece pc fanı kullanıldığını gördüm sadece teorik bilgiye sahibim bende kanka :D

CoolWeed

Yeni üye

Kemotropizma' Alıntı:
CoolWeed' Alıntı:

Kanka sen ADAMSIN, İyi çalışmalar diliyorum hasatın bol olsun.

Mübarek

Yeni üye

baba bu pc falnarında 3 kablo oluyor bazen 4 ama sorun yok kırmızı ve siyah olan  + - gerisi hız ayarı onuda sen ayarlayamassın o 2 kabloyu kes kalanlar saten basitt artı artı eksi eksi bitti

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Kanka Chat bot:
  • L lityum:
    ** hahahaha* ****** hahahaha
  • L lityum:
  • Houp53 Houp53:
    ******** ******* ********** ***** ******** ***** **** **** ** ** ***** ***** ***** **** ****** ******* ***** ********** ********* ****** ******** ****** ********** ** ******** ******** ******** ***** ********* hahahaha ***** ********** **** ***** ******** *******
  • L lityum:
    ***** **** hahahaha*
    +1
  • Houp53 Houp53:
    ******** ***** ********** ******** ***** ****** ****** ***** **
  • Houp53 Houp53:
    ***** **** hahahaha********* ******
  • H happyworld:
    hahahaha *** ****** ****** *** ** ** ******** ****** ********** * ***** ********** ** * ***** ** hahahaha* ****** ** ******** **** *** ******** ****** ** ******* ********* **
    H happyworld: hahahaha *** ****** ****** *** ** ** ******** ****** ********** * ***** ********** ** * *****...