Farklı Açı LED Yardım

D06AC

Yeni üye
Forumdaşlar selam,
Hem grow hem de foruma yeniyim, aklımda deli sorular;

- Bu ledi aldım
Led Grow Light,600W 196 Led... https://www.amazon.com/dp/B07WGBR94Z?ref=ppx_pop_mob_ap_share
- Tohum ve erken-veg için de bunları edindim
Osaka Light 60W LED Ampul Beyaz
https://www.hepsiburada.com/osaka-l...00000O953E?magaza=Tunay+Elektrik+ve+Otomasyon

Aklımdaki soru şu,
Ben ikisini çiçeklenme döneminde kombine etmek istiyorum çünkü 4 bitkim olacak, bu led yeterli mi tam olarak emin değilim. Bitkinin doğasında yukarıdan ışık almak, oraya uzamak var. Ben bunları çadırın köşelerine çakmayı düşünüyorum. Aynı anda farklı açılardan gelen ışık bitkilerin gelişimine zararlı olur mu? Mesela ledi yukarı bunları da çocukların yanlarına koysam - bu arada LST - vermeyi düşünüyorum faydası olur mu? Tek yönden gelen ışıkla aynı anda farklı yönlerden gelen ışıkların bi farkı olur mu?

M

MalrukLord

Guest
yani açıklamalara bakılırsa zehir bi ışık bro. Dene bakalım 4 bitki için watt başına 1 gram veriyorum toplamda. Büyük olan ışık açıklamardaki gibiyse ufaklara gerek yok 27 inç diyor yaklaşık 81 cm. Sadece büyük ışıkla devam et bence.

R

Ripley'sOG

Guest
Farkli acılardan ısik kullanımı sorun olmaz zaten bu tarz egitimler oluyor "vertical scrog"'a bakabilirsin.Bitkin indoor sistemde ısik nerde ise oraya yönelim sağlayacaktır bunlarıda egitim veya isteklerine göre bicimlendirebilirsin

D06AC

Yeni üye
Kumandaya ne gerek var? Televizyonmu bu :) led ve markasını tanımıyorum ama dandik bişey benziyor. Tanınmış ledlerden alsan kumar oynamamış paranı çöpe atmamış olursun. Ben watt shine marka kullanıyorum memnunum mesela.
Öteki lambaya gelirsek.
Öncelikle beyaz weg dönemde kullanılır. Gunışığı veya sarı blom dönemde kullanılır.
Hangi donemde kullanacaksan Osram marka cfl almanı öneririm onun yerine.
Isik bölümünde paylaşım lari okusan zarar etmezsin. Paranı çöpe atmamış olursun
En büyük hatalarımdan birisi oldu ama aşağı yukarı 1.200 TL’ye geldi vergi dahil. Haziranda aldım sanırım, şimdi durumu ne bilmiyorum. Oynamaya değer bi kumar gibi gördüm, kullanımı basit, ikili kombine yapılabiliyor ona da kandım biraz kumanda kullanışlı, ama lazım mı hayır. Eğer birinden verim alırsam 2.yi eklerim diye düşündüm. Bakalım ilk growum olduğu için kestirmek çok güç.

D06AC

Yeni üye
yani açıklamalara bakılırsa zehir bi ışık bro. Dene bakalım 4 bitki için watt başına 1 gram veriyorum toplamda. Büyük olan ışık açıklamardaki gibiyse ufaklara gerek yok 27 inç diyor yaklaşık 81 cm. Sadece büyük ışıkla devam et bence.
4 auto için yeter geliyordu ama kalitesini deneyip görmek lazım. Amazonda güzel yorumlar vardı, aliexpresste muadilini 1600–1700 civarı buldum. Umarım beni ve çocukları üzmez

D06AC

Yeni üye
Farkli acılardan ısik kullanımı sorun olmaz zaten bu tarz egitimler oluyor "vertical scrog"'a bakabilirsin.Bitkin indoor sistemde ısik nerde ise oraya yönelim sağlayacaktır bunlarıda egitim veya isteklerine göre bicimlendirebilirsin
Bu sanırım m2 başına en fazla verim veren, çok ekspert duruyor, ama ilham verici.

Dostum ışık seçimini ne yazık ki kendi ihtiyacına göre yetersiz almışsın. Bu tarz enlemesine ve yukarıdan direk 90 derece açı ile ışık veren ledler mikro sistemlerde kullanmak için uygun. Güçlü olmadıkları ve ışığı alana yaydıkları için bitkiye daha yakın konumlandırılabiliyorlar.

Sen en iyisi çiçeklenme dönemi için 1 tane de 80w falan bir cfl al ve 1 bitki bak. İyi bir eğitim iyi bir beslenme ve az stres ile 80-100g alabilirsin

D06AC

Yeni üye
Dostum ışık seçimini ne yazık ki kendi ihtiyacına göre yetersiz almışsın. Bu tarz enlemesine ve yukarıdan direk 90 derece açı ile ışık veren ledler mikro sistemlerde kullanmak için uygun. Güçlü olmadıkları ve ışığı alana yaydıkları için bitkiye daha yakın konumlandırılabiliyorlar.

Sen en iyisi çiçeklenme dönemi için 1 tane de 80w falan bir cfl al ve 1 bitki bak. İyi bir eğitim iyi bir beslenme ve az stres ile 80-100g alabilirsin

Yeni bi Led almayı ciddi ciddi düşünmeye başladım

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • A active661:
  • G Groww:
    *** ********* *** ***** ***** ** ****** ******** hahahaha ******* ****** ** ******** ****** ******* ********** hahahaha*
  • G Groww:
    *** hahahaha** **********
  • A active661:
    ***** ** ** ******* ***** **
  • A active661:
  • G Groww:
    ********* hahahaha** *** ***** ***** hahahaha** hahahaha
  • içiciadam içiciadam:
  • A active661:
    ***** ********* ***** ******** **** hahahaha ** * hahahaha***** hahahaha** *** ***** ***** hahahaha** hahahaha
  • A active661:
  • A active661:
  • içiciadam içiciadam:
    ***** ******* ******* ******** hahahaha ***** ***
  • içiciadam içiciadam:
    ***** *** ******* ****** **** ******* **
  • Schizophrène Schizophrène:
    ***** ****** ***** ****** ****** hahahaha***** *** **** **********
  • A active661:
    ******** ******** **** ***** ********** ********* ********* hahahaha*** hahahaha ********** **** **********
  • A active661:
  • içiciadam içiciadam:
    ***** ** **** ********* ******* hahahaha****** hahahaha** ***** ******* ***** hahahaha **** ***** *** ******** ***
  • içiciadam içiciadam:
    ******* ****** ***** ******** ******** **** ***** ********** ********* ********* hahahaha*** hahahaha ********** **** **********
  • A active661:
  • içiciadam içiciadam:
  • içiciadam içiciadam:
    Schizophrène Schizophrène: *******