Forumda cevap bulamadığım bir kaç sorum var

jefjosef

Yeni üye
Öncelikle hepinize bol hasatlar dostlar forumda bulamadığım bir kaç sorum var.
Işıklandırma sistemi dışında her şeyimin linkini hazırladım ve kendime bir word dosyası oluşturdum siparişini pazartesi günü vermeyi düşünüyorum başlangıç olarak 15 adet
autoflower lemon siparişi verdim ve muhtemelen bugün elime ulaşırlar. vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür etmek istiyorum :)
Vakit ve nakit ikilemi içerisinde yaşadığım en ufak bir problemim yok 24 saat başında oturabilir ve alınması gereken malzemelerin en kalitelisini alabilirim henüz ışıklandırma için detaylı bir konu ve ürün tavsiyesi bulamadım 4 bitki için bir ışık tavsiyesi verebilirseniz sevinirim.
autoflower bu bitkileri kaç lt saksıya ekmek en doğrusu olur ve sulama periyodu ne şekilde yapılır örneğin her gün 1 lt su mu vermeliyim yada ışıklı ışıksız sulama autoflower için önemli midir?
şimdilik merak ettiğim sorular bunlar 2 haftadır araştırma yapıyorum sadece.

NOT: Abilerim, arkadaşlarım ev kiraladım herkesten uzak bir muhitte fakat yinede karbon filtre gibi malzemelerde fiyattan kaçınmadım en iyilerini aldım koku için karbon filtre ve klimalı tahliye sistemini düşünüyorum sipariş ettiğim çadırı kendi yapacağım çadırın içine yapacağım ve bir oda sadece çadır ile meşgul olacak kaliteli bir stüdyo haline çevireceğim gelişmelerimin hepsini detaylıca forumda paylaşacağım ve ben bu işi öğrenirken benim gibi acemi arkadaşlarında benimle öğrenmesini sağlamaya çalışacağım. bunlar dışında ek bir tavsiye vermek istiyen deneyimli dostları büyük bir memnuniyetle dinlerim şimdiden teşekkür ederim.

2MoreWeeks

Doktor
hayırlı olsun kanka. Büyük adım atmışsın cesaret ister. Teknik konular kolay. Başına geldikçe, ihtiyacın oldukça öğreniyorsun yuvarlana yuvarlana.

Sana öncelikli tavsiyem elektrik faturanı düşük tut, kimseye birşey satma. En yakın arkadaşına bile. Kendin yap kendin ye. Komşularınla selamı sabahı eksik etme. Kedilere köpeklere mama ver. Aidatını gününde öde. Gürültü yapma :) aklıma gelenler bunlar hehe.

kuzey3316

Yeni üye
oncelikle hayırlı olsun diyeyim... gecen sene ilk growumda 130x45x190 cm lik bir esya dolabinin icinde lemon og auto yetistirdim. yetistirme ile alakalı hiç bir bilgim yokken tohum için kush.st ile temasa gectim ve siparis verdim onlarda tohumsuz a üye olmamı tohumların sahte olmadıgını ogrenirsin dediler.üye olduktan sonra buradakı arkadaslar ile yazılan konuları okuyup tecrubeleri okuyup tecrube kazandım uyguladım bazen kendimden birseyler kattım. benimde para sıkıntım yok growkenkten ihtiyacım olucak tüm gübleri toprakları shp ve balastları siparis ettim.iyi bir nemlendirici aldım., evimde delik delme seti ve alet edavat oldugu icin dolabı grower dolabı olarak fan delikleri falan hepsini deldim ve basladım. 600 w shp lamba 100w full spektron led projektor. ve 120w 4 adet cfl lamba ile devam ettim sonrasında cfl lamb ları soktum içeriye 400 w shp daha ekledim. 20/4 calıstırdım hep sadece gunun 4 saati 1000w kalan zamanlar 600 w olarak sürdürdüm. karbon filtre hiç kullanmadım bu yuzden ev kokuyordu onunda cift balkondan ceyran yaptırarak kokuyu yuzde 75 atıyordum ama genede kokuyordu . (karbon filtre sart yani ) lemon og auto cok dayanıklı bir tür oldugu anladım okudumda sonradan hic strese giremedi girsede hemen toparladı,toplamda 8-9 haftada bitki basına kuru olarak 100 gr aldım 3 bitkim vardı kabinde

jefjosef

Yeni üye
oncelikle hayırlı olsun diyeyim... gecen sene ilk growumda 130x45x190 cm lik bir esya dolabinin icinde lemon og auto yetistirdim. yetistirme ile alakalı hiç bir bilgim yokken tohum için kush.st ile temasa gectim ve siparis verdim onlarda tohumsuz a üye olmamı tohumların sahte olmadıgını ogrenirsin dediler.üye olduktan sonra buradakı arkadaslar ile yazılan konuları okuyup tecrubeleri okuyup tecrube kazandım uyguladım bazen kendimden birseyler kattım. benimde para sıkıntım yok growkenkten ihtiyacım olucak tüm gübleri toprakları shp ve balastları siparis ettim.iyi bir nemlendirici aldım., evimde delik delme seti ve alet edavat oldugu icin dolabı grower dolabı olarak fan delikleri falan hepsini deldim ve basladım. 600 w shp lamba 100w full spektron led projektor. ve 120w 4 adet cfl lamba ile devam ettim sonrasında cfl lamb ları soktum içeriye 400 w shp daha ekledim. 20/4 calıstırdım hep sadece gunun 4 saati 1000w kalan zamanlar 600 w olarak sürdürdüm. karbon filtre hiç kullanmadım bu yuzden ev kokuyordu onunda cift balkondan ceyran yaptırarak kokuyu yuzde 75 atıyordum ama genede kokuyordu . (karbon filtre sart yani ) lemon og auto cok dayanıklı bir tür oldugu anladım okudumda sonradan hic strese giremedi girsede hemen toparladı,toplamda 8-9 haftada bitki basına kuru olarak 100 gr aldım 3 bitkim vardı kabinde

cevabın için teşekkür ederim öncelikle. Işığı özel olarak kendim mi yaptırmalıyım yoksa hazır mı almalıyım 6 8 bitki için ışık linki atma şansın var mı ayrıca sulama konusunu daha once domates bile ekmemiş birisi olarak hiç bilmiyorum ektikten ihtibaren her gün 1 lt su mu vermeliyim su ayarı nedir saksı kaç lt olmalı

Blueberry

Stay High
hayırlı olsun kanka. Büyük adım atmışsın cesaret ister. Teknik konular kolay. Başına geldikçe, ihtiyacın oldukça öğreniyorsun yuvarlana yuvarlana.

Sana öncelikli tavsiyem elektrik faturanı düşük tut, kimseye birşey satma. En yakın arkadaşına bile. Kendin yap kendin ye. Komşularınla selamı sabahı eksik etme. Kedilere köpeklere mama ver. Aidatını gününde öde. Gürültü yapma :) aklıma gelenler bunlar hehe.
Bro yazılarını takip ediyorum ne kafa adamsın ya güldürüyorsun hep beni . hem baya bilgili birisin başarılar dilerim

Son düzenleme:

kuzey3316

Yeni üye
cevabın için teşekkür ederim öncelikle. Işığı özel olarak kendim mi yaptırmalıyım yoksa hazır mı almalıyım 6 8 bitki için ışık linki atma şansın var mı ayrıca sulama konusunu daha once domates bile ekmemiş birisi olarak hiç bilmiyorum ektikten ihtibaren her gün 1 lt su mu vermeliyim su ayarı nedir saksı kaç lt olmalı
saksı hacmını ben o zaman 8,5 lt lik saksı kullandım. sulaması sekli ise ilk su verdiginde saksı altından az dreyn oldugu gör,sonra saksıyı elinle tart agırlıgını anlaman için,bir dahaki sulamanda saksı hafifleyecektir zaten o ayarı anlayıp ona gore sulaman lazım, yada parmagını topraga sokacaksın halen daha nemliyse su verme kuruduysa su ver bu daha basiti sulamayıda saksı agırlıgı anlayıp ona gore verirsin,ben 8,5 lt lik saksıya 3 günde bir 1.5 lt su veriyordum ( saksıyı 10-12 lt olarak kullan bence ) , ısıklandır isiyse senin tercigin fatura olarak cok göze batmak istemiyorsan led kullan samsung quantum board led mesala uygun olur, ben ilk grovumda hps ile basladım ama simdi led olarak devam edicem.

kuzey3316

Yeni üye

S

silas

Guest
Öncelikle hayırlı olsun kankam. Keşke bütçenide yazsaydın. Sistemin kalbi ışıktır, alacağın hasadın miktar ve kalitesini ışığın belirler. Ben bunu fiyat, kalite, performans açısından tek geçerim.iyi growlar

dmt25

Üye
Öncelikle hayırlı olsun kankam. Keşke bütçenide yazsaydın. Sistemin kalbi ışıktır, alacağın hasadın miktar ve kalitesini ışığın belirler. Ben bunu fiyat, kalite, performans açısından tek geçerim.iyi growlar
kanka bunu hangi renk spekturmunda almak en dogrusu bende bunu dusunuyorum para biriktirip hersey toparlaninca

S

silas

Guest
240W olan 48000 lümen 3-4 photoyu rahat besler dimer ayarlı k
240W iki bitkiyi desteklemeye yeterli olurmu? yoksa 480W ilemi ancak tam potansiyel bitki alabilirim, 3 bitki falan destekler heralde rahat 480
240W olan 48000 lümen 3-4 photoyu rahat besler dimmr ayarlı kısıp açabiliyorsun.

Blueberry

Stay High
Aynen hem bilgili biri hemde 16tane alacam 4tane yapacam diye başladı. Sonra 6-8 için şu yeterlimi. Bence 16tane yapıp yakalanirsa topu bize atacak akıl verdiler diye . Yap 1-2 tane keyfine bak. Bu işin ticaretini yapan eninde sonunda yakayı ele veriyor
Onu bilmiyorum da Adamın her yazısında bir komedi var :) her mesajını okuyorum

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
  • Bandaleros Bandaleros:
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** *** hahahaha*
  • F FISCUHARA:
    ******* ******** hahahaha**
  • F FISCUHARA:
    hahahahahahahaha * ********* ********** hahahaha******** **
  • Bandaleros Bandaleros:
    ********* hahahahahahahaha******** * ********* ********** hahahaha******** **
  • F FISCUHARA:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • TabldotLife TabldotLife:
  • S sonche:
    ****** ****** hahahaha ********** ****** hahahaha* ******* ****** ****** *** *** ******** ***** ***** ********* hahahaha**** ***** ********* **** ** hahahaha*** ** hahahaha***** ********** ******** **********
  • T taysın:
    **** **** ***** ****** ******* ******* ********* ******** ******** *** **** ***** ***** *** ***** ****** ******** ********* ********** ****** ******* *** ********** ********** **** *** ******* ***** **** ** ***** **** ********** ** ******** hahahahahahahaha* ********** ********** **** ****** ******* ********* ***** ***** ******** *** ** ********* hahahaha **** ** ******* ******
  • muadip muadip:
    ****** ***** ****** ****** ****** ******* *** ****** ****** ******* ***** **** ***** **** **** ***** ****** ******* ******* ********* ******** ******** *** **** ***** ***** *** ***** ****** ******** ********* ********** ****** ******* *** ********** ********** **** *** ******* ***** **** ** ***** **** ********** ** ******** hahahahahahahaha* ********** ********** **** ****** ******* ********* ***** ***** ******** *** ** ********* hahahaha **** ** ******* ******
  • T taysın:
    **** ***** ********* ****** ******* **** hahahaha****
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • T taysın:
    T taysın: *** ***