GÜBRE SECİMİ AN Mİ CANNA MI

Beyler merhaba auto bitkilerim icin an gübre alıcaktım fakat bi arkadasın an bozdu ph dengelemiyor ec değerleri kötü yorumunu gördükten sonra kararsız kaldım alıcağım gübreler şu şekildeydi
Sensi grow,sensi bloom
B,52 Big bud, bud candy , bud factor x
Overdrive,voodo juice calmag
Eğer cidden advancedin bozduğu konusunda hem fikirseniz bu gübrelerin cannadaki muadilleri nelerdir teşşekürler

Yesil888

Ordinaryüs
AN kimyasal, canna organik. AN de cannaya göre biraz daha fazla hasat alabilirsin. Sen karar ver, kimyasal mi, yoksa organik mi? Forumlarda canna gübreleme semasi var yada "canna,nl" canna üraticisinin web sayfasi.

Brother

Doktor
Canna organik değil dostum Biocanna organik
canna başarılı gübredir ama AN ile aldığın verimi alamayabilirsin tabi tamamen growerin tecrübesine bağlı
hesi de var bi göz at istersen

Metgen7

Kıdemli Üye
An kullanılışı daha kolay ve ph perfect çalışıyor o iş yalan bozdu vs. Diye
Organik denemek istiyorum ama
İi günler

Ü

Üye silindi 899

Guest
plagron da denenebilir, gayet güzel bitkiler gördüm plagronla büyüyen..

Ben hem biocanna kullanıyorum hem de advanced nutrients.

AN'de Grow Micro Bloom serisi baştan sona kadar sağlıklı bitki yetiştirmek ve güzel hasat alman için önemli. Bu üçlü setin içinde cal/mag da oldukça yeterli seviyede var. Ben growlarımda AN kullandığım zaman cal/mag sıkıntısı çekmedim. Bazen bitkilerin büyüme hızına ve tüketim hızına göre arada kendi kafama göre cal/mag desteği veririm. AN'de pH dengeleme sorunu yaşayanlar AN ürünlerine kötü diyeceğine kullandığı suyun pH değerine baksın :) Böyle firmalar örneğin biz bu pH perfect teknolojisini 7-8 arası pH suda denedik ve ideal olan 6.x seviyesine düşürdük siz suyunuza göre pH up/down kullanın diyor. Sen gidip 8.7 gibi suya döküp randıman alamazsan o senin suyunla alakalı bi sorun, ürünle değil :)

Biocanna da oldukça başarılı. Rhizotonic, Flora, Vega ve Boost yine baştan sona oldukça yeterli geliyor. Ayrıca AN'ye göre baya organik.

Canna marka kullanmadım.

oturanboga35

Müptezel

AN'de Grow Micro Bloom serisi baştan sona kadar sağlıklı bitki yetiştirmek ve güzel hasat alman için önemli. Bu üçlü setin içinde cal/mag da oldukça yeterli seviyede var. Ben growlarımda AN kullandığım zaman cal/mag sıkıntısı çekmedim. Bazen bitkilerin büyüme hızına ve tüketim hızına göre arada kendi kafama göre cal/mag desteği veririm. AN'de pH dengeleme sorunu yaşayanlar AN ürünlerine kötü diyeceğine kullandığı suyun pH değerine baksın :) Böyle firmalar örneğin biz bu pH perfect teknolojisini 7-8 arası pH suda denedik ve ideal olan 6.x seviyesine düşürdük siz suyunuza göre pH up/down kullanın diyor. Sen gidip 8.7 gibi suya döküp randıman alamazsan o senin suyunla alakalı bi sorun, ürünle değil :)

Biocanna da oldukça başarılı. Rhizotonic, Flora, Vega ve Boost yine baştan sona oldukça yeterli geliyor. Ayrıca AN'ye göre baya organik.

Canna marka kullanmadım.
Sen ne suyu kullanıyorsun knk. Başaralı olduğun suyu söyle bizde ondan kullanalım

İçme suyu kullanıyorum (hayat su) 7.8 - 8.0 pH var. AN kullandığım zaman 6.3 oluyor besleme rejimime göre. 6.5 gibi kaldığı da oluyor sitrik asit çözeltisiyle 6.3 yapıyorum.

Ü

Üye silindi 899

Guest

Canna marka kullanmadım.

Dostum suyla ne alakası var ? Benim bildiğim ph perfect kullandığın suyun ph ister 5 olsun ister 8; bu PH PERFECT teknolojisini kullanan ürünler, ph ı olması gereken aralığa çeker.. ph'ı şu kadar düşürür veya kaldırır diye bir ibare yok.

Dostum suyla ne alakası var ? Benim bildiğim ph perfect kullandığın suyun ph ister 5 olsun ister 8; bu PH PERFECT teknolojisini kullanan ürünler, ph ı olması gereken aralığa çeker.. ph'ı şu kadar düşürür veya kaldırır diye bir ibare yok.

Ürünün piyasaya sunuluş şekli böyle. Charta bakarak uygulama yaparsan 7.8 pH su ile 8.7 pH suyu anı ml'de aynı ph'a getiremiyorsun. Burada birçok etken var. Suyundaki mineraller vs.

pH perfect mantığı o kadar konsantre bir solüsyon var ki, sudaki pH ister düşük ister fazla olsun aynı kademeye yani kendi içerdiği konsantre kademeye getiriyor. Ama adamların bunu yaparken kullandığı suyla senin suyun arasında dağlar kadar fark var :)

mesela light feeding yapacaksın. chartın yarısını kullanıyorsun. o zaman olmuyor işte. azaltıp çoğalttığın zaman pH dengesizlikleri oluyor. büyük dengesizlik mi? hayır. bir beslemede 6.3 alıyorsan diğer beslemede değişiklik yaptığın zaman 6.5 oluyor.

ben şunda ki rejimimde 6.5'e düşürüyor otomatik olarak. ama ben 6.3 besliyorum. yani ideal kime göre ideal, nereye kadar düşürmesi ideal.

yani ben 6.3 ile besliyorum ama adamların o ölçekte kullanımı 6.5'e düşürüyor diye burada suçlu AN mi oluyor :)

Ü

Üye silindi 899

Guest
Dostum bence yanlış biliyorsun,

videoyu incelersen ph 4 ve 8 aralığındaki sulara ph perfect ürünleri koyarak ph ı stabil hale getiriyor.

Sonuç olarak 5,5~6,5 ph aralığı uygundur. Çalışan AN ürünleri zaten bunu sağlıyor, fakat anladığım kadarıyla bu teknoloji belirli bir sebeple bozulabliyor gerek yanlış muhafaza gerek bilmediğim herhangi bir sebepten.

ikinci tezimde; çoğu arkadaşımız ph kalemini ömürlük kullanıyor, kalibrasyona pek önem verilmiyor. fakat ph kalemlerin kalibrasyonunu haftalık olarak kontrol edip bozulmuşsa tekrar kalibre etmeleri gerekiyor. Bu şekilde yaptığın zaten en azından PH dengesizliğinden gol yemeyiz.

Dostum bence yanlış biliyorsun,

videoyu incelersen ph 4 ve 8 aralığındaki sulara ph perfect ürünleri koyarak ph ı stabil hale getiriyor.

Sonuç olarak 5,5~6,5 ph aralığı uygundur. Çalışan AN ürünleri zaten bunu sağlıyor, fakat anladığım kadarıyla bu teknoloji belirli bir sebeple bozulabliyor gerek yanlış muhafaza gerek bilmediğim herhangi bir sebepten.

ikinci tezimde; çoğu arkadaşımız ph kalemini ömürlük kullanıyor, kalibrasyona pek önem verilmiyor. fakat ph kalemlerin kalibrasyonunu haftalık olarak kontrol edip bozulmuşsa tekrar kalibre etmeleri gerekiyor. Bu şekilde yaptığın zaten en azından PH dengesizliğinden gol yemeyiz.

şimdi gübre deneteceksin bana 8.5 pH suda :)

benim demek istediğimi söylüyorsun işte. 5.5-6.5 pH arasına getiriyorsa ve ben 6.3 pH'da beslemek istiyorsam bu hata AN'de değildir.

pH perfectte suyun içindeki mineraller önemli. sonuçta sudaki kimyasalları ve gübredeki kimyasalları birleştiriyorsun. Bazı mineraller diğer minerallerle ya da elementlerle bir araya geldiğinde başka bir mineral ya da element oluşturur. Hidrojen ile oksijenin bi araya geldiği zaman su oluşturması gibi.

RO su kullanırsan daha kesin sonuçlar alırsın. Mineralsiz 0 PPM tertemiz su. Ama kullandığın suda mineral, klor, yüksek pH oluşturan tuzlar ya da vs vs gibi etkenler varsa pH perfect teknolojisi tam olması gerektiği gibi çalışmıyor evet.

Bir de 5.5 - 6.5 arasına getirmesi önemli değil. Ölçek değişiminde ya da su değişiminde 0.2 - 0.3 oynamalar oluyor diyelim. Ya da her seferinde 6.5'e %100 sabitliyor diyelim. Ben 6.3 ile besliyorum. Bu gübre üreticisinin hatası değil benim besleme rejimim ya da suyumla alakalı bir durum :)

Ü

Üye silindi 899

Guest
6,0 6,3 6,5 aralığındaki farkı anlamadım bende :) teknoloji stabil ph aralığı vermiyor zaten. nokta atışı kimse veremez..

sonuç olarak ph perfect bitkinin optimum seviyede çalışabileceği ph'a getirip sabitliyor.

Ü

Üye silindi 899

Guest
Böyle firmalar örneğin biz bu pH perfect teknolojisini 7-8 arası pH suda denedik ve ideal olan 6.x seviyesine düşürdük siz suyunuza göre pH up/down kullanın diyor. Sen gidip 8.7 gibi suya döküp randıman alamazsan o senin suyunla alakalı bi sorun, ürünle değil :)

Bunun yanlış olduğunu düşündüğüm için açıklama yaptım dostum.

6,0 6,3 6,5 aralığındaki farkı anlamadım bende :) teknoloji stabil ph aralığı vermiyor zaten. nokta atışı kimse veremez..

sonuç olarak ph perfect bitkinin optimum seviyede çalışabileceği ph'a getirip sabitliyor.

6.0 ile 6.5 arasındaki farkı bırakıyorum. Gerisi tercih meselesi. AN ürünlerinde bi sorun olduğunu düşünmüyorum gayet verimli şekilde de kullanıyorum. Kolay gelsin :)

Extremist

Kıdemli Üye

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • I isoT:
    hahahahahahahaha
  • I isoT:
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
  • I isoT:
    hahahahahahahaha
  • NewGardener NewGardener:
    ******** ********** ****** ***** ****** ********** ** ******* ***** ***** **** ******* ******* *** ** ****** ** hahahaha***
    ** ***** **
    +1
  • L Lew4nd0w5k1:
    ****** hahahaha hahahahahahahaha
  • I isoT:
  • I isoT:
    **** **** **
  • I isoT:
    ****** * ** ** hahahaha** ****** ********* ***** * ***** ***
  • NewGardener NewGardener:
    ********** **** ** ***** **
  • I isoT:
    ** *** ****** hahahahahahahaha
  • K kalender22:
    ********** **** ******** ***** ******** ********* ********** ********** ***** *** ****
  • C CHaRaMBoL:
    ***** ********* *** ** *** * hahahaha *** ********* hahahaha* ******** ** ********** ********** hahahaha* ***** ** ******* ********* ***** hahahaha* **** hahahaha** ********** ****** *** hahahaha* *** *** ** *** ********* *** ******* *** hahahaha*** *** ***** ********
  • L Lew4nd0w5k1:
    ******** **** *** ******* hahahaha** ********* ***** ********* *** ** *** * hahahaha *** ********* hahahaha* ******** ** ********** ********** hahahaha* ***** ** ******* ********* ***** hahahaha* **** hahahaha** ********** ****** *** hahahaha* *** *** ** *** ********* *** ******* *** hahahaha*** *** ***** ********
  • C CHaRaMBoL:
    ** ****** ***** ******* ******* ***** hahahaha** ******* ********* ******** ********* *** *
  • N NoStressKush:
    ***** ****** ********* ***** ****** ***** ********** ** ********* **** ******* ******** hahahaha ********** ****** ** ** ****** ****
  • N NoStressKush:
    ******** ***** ** ** *** ***** **** ****** ********** ***** *** ***** ****** *** ***** ****** hahahaha*
  • I isoT:
  • Funny1Joint Funny1Joint:
  • Funny1Joint Funny1Joint:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*****
  • I isoT:
    ***** ****** ********* ********* hahahaha****** ** ***** *******
  • I isoT:
    ******** ***** ** ** *** ***** **** ****** ********** ***** *** ***** ****** *** ***** ****** hahahaha**** ****** ********* *** ***** ******* ****** ****** **** ** ****** ******** ******* ****** ******** ***** ******* *** *****
    I isoT: ******** ***** ** ** *** ***** **** ****** ********** ***** *** ***** ****** *** ***** ******...