Gübre Konusunda Yardım Lütfen

barcopolo

Yeni üye
Herkese selamlar,

Ben yeni yetiştirmeye başladım falan forumdaki gübre anlatımları oldukça kafamı karıştırdı. Birisi bana gübrelerin marka model ya da linklerini yazıp kullanım cetveli paylaşabilir mi?

Not: 4 tane tohum ektim henüz 1 tanesi patladı.

Yesil888

Ordinaryüs
Kanka gir "growkent" veya "toprak ve su" sitelerine, baslangic paketleri var, madem tecrüben az, bu paketler senin icin ideal. Organik istersen biobizz- yari sentetik istersen canna,hesi- kimyasal istesen advanced nutreints. Gönlüne göre sec.

barcopolo

Yeni üye
Cevap için çok teşekkürler. Ama bu gübreleri nasıl ve ne zaman kullanacağıma dair bilgiler kafamı karıştırdı açıkçası. Bloom dönemi veg dönemi vs vs. Bu dönemler hangi haftalarda ve ben nasıl anlarım o döneme girdiklerini :)

Yesil888

Ordinaryüs
Kanka her gübrenin gübre semasi var, bence sen biobizz ile basla, tecrüben yok ve biobizz toleransli bir gübredir, organik oldugu icin.

Yesil888

Ordinaryüs
Sters giderici olarak rhizotonik tavsiye ediyor üretici, ama o aslinda kök güclendiricide. Besleyici gübreler ana gübreler, coco A+B ve Terra vega,Tera flores, güclendirici boost, cicekte verilmesi gereken fosfor ve potasyum PK13/14 Cannazym besinlerin kolay alinmasini saglayan gübreleri cannanin.

Kanka her gübrenin gübre semasi var, bence sen biobizz ile basla, tecrüben yok ve biobizz toleransli bir gübredir, organik oldugu icin.
Biobizz i güvenli şekilde nasıl alıcaz, trendyol da sipariş vermeye kalkınca tc numarası istiyor

Yesil888

Ordinaryüs
Biobizz i güvenli şekilde nasıl alıcaz, trendyol da sipariş vermeye kalkınca tc numarası istiyor
Kanka, kendi adina kendi kredi kartin ile kendi adresine bu konuda kesinlikle netten alis veris yapma. Kisisel bilgilerin kayitlara girmesin. Istanbulda bir tanidigin varsa o alsin sana kargo yapsin,yada bir tanidigin siparis versin. Bir care bulamazsan, biraz masraf edeceksin, otobüse binip Istanbula gideceksin, kendin nakit alacaksin.

Kanka, kendi adina kendi kredi kartin ile kendi adresine bu konuda kesinlikle netten alis veris yapma. Kisisel bilgilerin kayitlara girmesin. Istanbulda bir tanidigin varsa o alsin sana kargo yapsin,yada bir tanidigin siparis versin. Bir care bulamazsan, biraz masraf edeceksin, otobüse binip Istanbula gideceksin, kendin nakit alacaksin.
Anladığım kadarıyla ilk etapta azot gerekiyor şeker gübresi aldım kökler için suyla karıştırıp verdim fideler öldü ama azot yüzünden mi başka bişeyden mi bilmiyorum, azottan sonra potasyum ile fosfor vermek lazımmış biobizz yerine başka gübrelerden temin edebiliriz bence çünkü istanbula gidip almam imkansız senin düşüncen nedir

Yesil888

Ordinaryüs
Kanka seker gübresi ne, bilmiyorum, ama bildigim bitki disardan gübre olarak verilen hic bir sekeri almaz, kendi ürettigini kullanir. Kanka o zaman organik tabii gübrelere yöneleceksin, yarasa ,solucan gübreleri gibi, gübreni evde kendin yapacaksin. Gir forumlarda organik bölümüne orada bitki icin gerekli her türlü ev yapimi gübre tarifleri var. Ama kimyasal dersen ben sana cok ucuz ve cok iyi is cikartacak gübre öneririm, kendim kullaniyorum bu gübreleri. 600-700 tl yr gübre isini cözersin, ayrica netten almak dikkat cekmez.Bu gübreleri bilen cok kisi yok. Yerli gübre.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Mordecai Chat bot:
  • Deex Deex:
  • Deex Deex:
    Deex Deex: ****** *** ******* ***