Gübre

• Konbuyu başlatan Üye silindi 33464
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 33464

Guest
10 auto bitkim için all mix toprak alacağım 2 haftanın sonunda ihtiyacı olan gübreler nelerdir? growkentten bakıyorum tavsiyelere açığım.

Abu Hay'OT

Ordinaryüs
en basitiyle, ilk 2 hafta için root juice, grow için biogrow, çiçek için bio bloom ve topmax, ayrıca calmag ve ph down gayet yeterlidir.

Ü

Üye silindi 33464

Guest
10 bitki için kaç litre gider bu dediklerin?

Abu Hay'OT

Ordinaryüs
Calmag hangi durumda kullanıyoruz
özellikle bitkiyi 12-12 ye alırken veya autoda çiçeklenme başlangıcında litreye 2 ml verilerek uygulanmalı

ardından çiçeklenme boyunca her 10 günde 1 litreye 2 ml şeklinde verilebilir son 2 haftaya kadar. bazı arkadaşlar hayatı boyunca 2 kez diyor inanamıyorum.

ayrıca bitkide kalsiyum ve magnezyum eksiğine dair belirtiler olabiliyor , özellikle çiçeğe girerken bitki çok istiyor, ileri çiçekte yine istiyor. yeteri kadar verilmediğinde belirtiler başlar

Abu Hay'OT

Ordinaryüs
Hocam root u ne kadar süre kullanabiliriz. Max kaç günlük olmalı çiçek?
dostum tohum filiz verdikten sonra hemen uygulanmamalı yakabiliyor. ancak filiz kendisini gösterdikten 4-5 gün sonra ilk sulama rootlu yaparsın. 15. güne kadarki tüm sulamalarda verebilirsin. ama direk gövdeye uygularsan yakabilir. 1 cm açıktan daire halinde yavaş yavaş toprağa yedire yedire verilmeli.

bitki çiçeğe girdikten sonraki ilk 2 sulamada verildiğinde etkili oluyor yine. zira o dönem yine köklenme artıyor ve rootun temel mevzusu kök çoğaltıcı emilim geliştirici olması

özellikle bitkiyi 12-12 ye alırken veya autoda çiçeklenme başlangıcında litreye 2 ml verilerek uygulanmalı

ardından çiçeklenme boyunca her 10 günde 1 litreye 2 ml şeklinde verilebilir son 2 haftaya kadar. bazı arkadaşlar hayatı boyunca 2 kez diyor inanamıyorum.

ayrıca bitkide kalsiyum ve magnezyum eksiğine dair belirtiler olabiliyor , özellikle çiçeğe girerken bitki çok istiyor, ileri çiçekte yine istiyor. yeteri kadar verilmediğinde belirtiler başlar
PHOTO İÇİNDE geçerli mi ?

kanka 10 bitkiyi baz alarak söylüyorum;

250 ml root juice
250 ml calmag
250 ml ph down

500 ml biogrow
1 lt biobloom
1 lt topmax
Keke 1. Bu söylediklerin outdoor 6 bitki için yeterli mi?
2. Bahçede yapacağımdan kuyu suyu kullanacam ph daha yüksek olabilir 250 ml ph down yeterli mi?
3. Root juice çok önemli mi yoksa olmasada olur mu?
4. Önerebileceğin ph metre var mı? Trendyolda 99 tl ye satılan işimi görür mü?

Abu Hay'OT

Ordinaryüs
kanka 6 bitkiye yeter bunlar

250 ph down yetecektir. 5 litreye maksimum 3-4 ml kullanacaksın. ph çok yüksek olmazsa 8-9 gibi 2-2,5 ml bile yetecektir.

outdoorda root olmasa da olur. hatta biogrow da alma. fish mix al. biobizde outdoordaki asıl grow gübresi fish mixtir.

ucuz ph metreler sık bozulur yanıltır. onun yerine ph kağıdı al turnusol. suya bandırıp hemen çekiyorsun. 15-20 saniye içinde rengini kendi kartındaki şemaya hizalayıp renge bakıyorsun, sana phını söylüyor ve hata payı hiç yok. 4 kutu alsan 100 tl ki en az 1-2 yıl götürür seni

kanka 6 bitkiye yeter bunlar

250 ph down yetecektir. 5 litreye maksimum 3-4 ml kullanacaksın. ph çok yüksek olmazsa 8-9 gibi 2-2,5 ml bile yetecektir.

outdoorda root olmasa da olur. hatta biogrow da alma. fish mix al. biobizde outdoordaki asıl grow gübresi fish mixtir.

ucuz ph metreler sık bozulur yanıltır. onun yerine ph kağıdı al turnusol. suya bandırıp hemen çekiyorsun. 15-20 saniye içinde rengini kendi kartındaki şemaya hizalayıp renge bakıyorsun, sana phını söylüyor ve hata payı hiç yok. 4 kutu alsan 100 tl ki en az 1-2 yıl götürür seni
Outdoor starter pack alacam içinde beraber biogrowda geliyor. Ph olayına kafam takıldı. Kuyu suyu ph yüksek ben en iyisi 500 ml ph down alim garanti olsun.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Mordecai Chat bot:
  • Night owl Night owl:
    +1
  • Emmy Emmy:
    Emmy Emmy: ********** *****